Hoefdraad: Nog zes moeilijke maanden te gaan
Er waren verhitte momenten in De Nationale Assemblee. De oppositie had er moeite mee dat president Desi Bouterse afwezig was om verantwoording af te leggen. Hoefdraad en Assembleelid Asiskumar Gajadien (VHP) kregen het met elkaar aan de stok. Volgens de volksvertegenwoordiger is de regering bezig met misleiding van het volk. De minister zou verkeerde cijfers hebben geproduceerd over de monetaire reserve. Deze zou minder dan US$ 300 miljoen zijn, omdat een deel van dit bedrag geswapt is en terugbetaald moet worden in juli en januari. Ook over de dekking van de munt kreeg Gajadien geen antwoord. In de tweede ronde gaf Hoefdraad aan dat volgens de huidige governor van de Centrale Bank van Suriname (CBvS), de dekking van de munt 40 procent zou zijn. Dit wordt nog nagerekend door deskundigen.
Hoefdraad merkte op dat er een code is dat bepaalde informatie van de CBvS vertrouwelijk is. Hij verweet Gajadien dat hij halve informatie naar buiten brengt en eigenlijk niet zou weten waarover hij praat. Hoefdraad verschilde ook van mening met Patricia Etnel (NPS). Zij haalde aan dat volgens het Internationaal Monetair Fonds (IMF) valutaveiling pas moet plaatsvinden als er rust is op de kapitaalmarkt. Zij wees er net als diverse andere oppositieleden op, dat verspilling, corruptie en wanbeleid mede de oorzaak ervan zijn dat het land in een crisissituatie is beland. Het gaat niet alleen om de daling van de prijzen van olie en goud op de wereldmarkt. Hoefdraad bleef erbij dat er sprake is van een wereldcrisis, waarbij diverse landen in problemen zijn gekomen.
NDP-fractieleider André Misiekaba is blij dat de regering zijn voorstel overgenomen heeft om de huidige koers van de CBvS te handhaven voor huishuur en studie. De douanekoers wordt voorlopig bevroren, waardoor prijzen in de winkels niet de lucht in hoeven te gaan door de veiling, die lager zal uitvallen dan de parallelkoers.
Assembleevoorzitter Jennifer Geerlings-Simons vatte samen door te stellen dat binnen twee tot drie weken de maatregelen over huishuur en de douanekoers verder bijgesteld zullen worden. Er is wetgeving voor nodig. Zij vroeg vicepresident Ashwin Adhin om, zoals beloofd, het crisismanagementplan aan de volksvertegenwoordiging op schrift te doen toekomen. Adhin zei dat de regering continu bezig is met monitoren van de crisis. Er is hiervoor ook een technische en sociale onderraad met externe deskundigen.
Vandaag
-
13:14
Hakrinbank verkoopt 18% belang in DSB via openbare inschrijving
-
11:10
Zware moesson in India eist meer dan 100 levens
-
09:08
Planetair burger
-
07:06
Geschiedenis krijgt stem in de klas tijdens Heritage Verteldagen
-
05:04
Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
-
03:02
Grote internationale operatie tegen milieumisdrijven in Amazoneregio
-
00:59
Column: Weinig leerkrachten, nog minder mannen
-
00:01
Regering houdt brandstofprijzen nog bevroren ondanks verlies van SRD 350 miljoen per maand
Gisteren
- Verdachte aangehouden na schietincident tijdens ruzie aan Djotistraat
- Man beroofd en gewond na straatroof Anamoestraat
- Oostelbos: Suriname moet in Brussel werk maken van visumvrij reizen
- Maandlange afsluiting Domineestraat zorgt voor enorme verkeerschaos
- Waar vrijheid begint met waarheid
- UEFA daagt FIFA uit na mislukte verkoop van toekomstige WK-inkomsten
- Regering wil betalingsachterstanden aan SWM en EBS wegwerken
- Man beroofd en mishandeld voor eetgelegenheid aan Anamoestraat
- Dodelijke aardbevingen in Venezuela eisen meer dan 6.000 levens
- Onderwijs voor de economie van morgen of voor de mens van morgen?
- Summit Duurzaam Suriname moet basis leggen voor nationale ontwikkelingsvisie
- Warm begin van de dag, later opnieuw kans op stevige onweersbuien
- Delhi zet stevig in op elektrische voertuigen in strijd tegen luchtvervuiling
- Column: Wie is er bang voor de Marowijne?
- President Simons: Geen lening afgesloten bij Bank of America
Eergisteren
- Suriname stuurt voedsel en hulpgoederen naar aardbevingsgebied Venezuela
- Simons: Meer tijd nodig om schade te herstellen
- Controle in Nickerie: illegale sigaretten in beslag genomen; drugspanden doorzocht
- Lula kondigt campagne voor vierde termijn aan en benadrukt nationale soevereiniteit
- Twee verdachten aangehouden na kluisroof bij Naskip
- Simons: Regering na een jaar nu in transitieperiode
- Pamaka gemeenschap spreekt waardering uit voor voorlichting over grensprotocol
- Japan en VS bevestigen zeldzame gezamenlijke interventie om yen te steunen
- De bestuurder van een rechtspersoon ‘sui generis’
- Exxon verdient investering in Guyana eerder dan verwacht terug
- Warme start van de dag; later regen- en onweersbuien mogelijk
- Politieagent aangereden tijdens verkeerscontrole; bromfietser aangehouden
- Column: De wereldwijde kenniscrisis
- Na afgelaste DNA-reis: Parmessar wil overleg met fractieleiders over grensprotocol