Roy George wil Surinaams voetbal ondersteunen
Het was een gezellig samenzijn met onder andere Transvaal voorzitter Mark Karg en assistent team-manager Ricardo van Hetten. Verder waren bij het gesprek ook aanwezig de oud-internationals Wiene Schal, Wensley Bundel, Ortwien Pinas en Johan Leisberger. Allen benadrukten de noodzaak om ervaring te combineren met transparant leiderschap en visie, alsook het hebben van een goed beleidsplan dat als richtsnoer kan dienen. Er moeten ook voldoende financiële middelen beschikbaar zijn. De Transvaal voorzitter zei zich sterk te zullen maken voor een 'Hall of Fame' waarbij wij onze grote voetballers blijvend kunnen eren. Hij greep terug naar de jaren waarin Suriname meervoudig de Concacaf titels binnenhaalde, en het feit dat Robin Hood viervoudig semi-kampioen van de Concacaf is geworden.
Waardige plaats geven
George heeft een bezoek gebracht aan het André Kamperveen stadion waar hij zoveel mooie momenten heeft meegemaakt. Wat hij daar aantrof was een trieste en troosteloze aanblik. “Jammer, mijn hart bloedt,” verzuchte hij. Trainer Wensley Bundel van Transvaal gaf aan dat alleen de ervaren spelers weten wat er in een jongen omgaat. “Soms zijn de sociale omstandigheden thuis niet rooskleurig en dan moet je daarop kunnen anticiperen,” zegt hij. Oud-speler Johan Leisberger was zichtbaar ontroerd door deze ontmoeting. “Niemand kijkt meer naar ons om", we zijn een vergeten groep terwijl we een bijdrage hebben geleverd en nog steeds kunnen leveren.” Het experiment binnen Transvaal is goed aangeslagen om oud internationals een waardige plaats binnen de club te geven en actief te betrekken bij de wederopbouw van de club. Karg zegt dat verjonging en vernieuwing een must is, maar dat zal hand in hand moeten gaan met de begeleiding van de ervaren spelers. “Scolari dacht ook dat hij de Copa America en de Confederation Cup had gewonnen en dus ook de WK-titel kon binnenhalen zonder vedettes. Kijk wat hem overkomen is".
Er zijn afspraken gemaakt met George dat hij andere oud internationals in Nederland zal interesseren om een soort 'netwerk' te vormen om het Surinaamse voetbal te ondersteunen, waarbij direct gedacht is aan onder andere de voetbal dribbelaar van weleer Errol Emanuelson. Hoe de ondersteuning van de in Nederland wonende oud internationals eruit zal zien, zal in de komende periode worden uitgewerkt. Behalve aan Transvaal heeft George ook steun toegezegd aan Robin Hood.
Vandaag
-
17:02
PRO rouwt om overlijden van hoofdbestuurslid Marlon Hoogdorp
-
16:49
Alliantie eist Surinaamse regie over slavernijherstel
-
14:47
Man overleden nadat rotte boomtak op hem terechtkomt in Sipaliwini
-
12:45
Bezorgdheid over toename en behandeling hiv; landelijke testactie noodzakelijk
-
10:48
Wie is schuldig aan wateroverlast?
-
08:51
Ecuador’s Maria Fernanda Espinosa kandidaat voor leiderschap VN
-
06:53
President-commissaris Scheek ziet grote uitdagingen bij TAS
-
04:55
Bewolkte dag met opnieuw kans op stevige buien
-
03:17
Premier: Haïti te onveilig voor presidentsverkiezingen in augustus
-
01:38
Wurggreep van mamio-regeringen: Na suiker, bauxiet, goud en offshore olie geen ontwikkeling!
-
00:59
Column: Pompen of verzuipen
-
00:00
Regering kondigt crisisaanpak aan voor wateroverlast
Gisteren
- Tiener opgenomen na consumptie van vermoedelijk met drugs vermengde koekjes
- Ex-directeur Melkcentrale vrij, maar blijft verdachte in corruptiezaak
- Universiteit bereikt belangrijke mijlpaal met accreditatie Bachelor Bouwkunde
- Olieprijzen stijgen na Trumps afwijzing van Iraanse vredesreactie
- Wateroverlast is geen natuurprobleem meer, maar een bestuursprobleem
- RvC moet koers Telesur verder versterken
- Trump en Xi Jinping bereiden gesprekken voor over Iran, nucleaire wapens, handel en AI
- Acute oogzorg deels niet mogelijk in AZP
- Man gewond bij vermoedelijke drive-by shooting aan Verlengde Hoogestraat
- LVV biedt agrariërs snellere resultaten bij bodemonderzoek
- Paramaribo verdrinkt niet door regen alleen
- Opnieuw nat en zwaarbewolkt; kans op onweersbuien blijft groot
- Trump verwerpt Iraanse vredesvoorstellen; conflict en spanningen in Golfregio blijven hoog
- Column: Moederdag – tussen hemel en modder
- Geen zicht op oplossing voor ontwatering; landbouwers dreigen alles te verliezen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 923
- Onderhoud bermen en deplorabele staat Oost-west- en noord-zuidverbinding
- Ondanks wateroverlast veel belangstelling voor moederdagactiviteit PL
- FC Barcelona kampioen na zege in El Clásico op Real Madrid
- A20: Suriname heeft de kracht van moeders nodig
- ABOP spreekt waardering uit voor inzet en kracht van moeders
- Moederdag in het water: De prijs van jarenlang verval en politieke laksheid
- Suriname en Indonesië breiden samenwerking uit met training in voedselverwerking
- Veranderende consumptiegewoonten in China kunnen Amazone-regenwoud beschermen
- NDP benadrukt rol van moeders en wijst op herstart woningbouwprojecten
- Wisselvallige zondag met kans op stevige middagbuien
- VHP vraagt extra aandacht voor positie van moeders
- Nieuwe RvC Telesur onder leiding van Nagish Algoe treedt maandag aan
- Surinamer en Guyanees opgepakt met ruim 45 kilo cocaïne en vuurwapen