Roy George wil Surinaams voetbal ondersteunen
Het was een gezellig samenzijn met onder andere Transvaal voorzitter Mark Karg en assistent team-manager Ricardo van Hetten. Verder waren bij het gesprek ook aanwezig de oud-internationals Wiene Schal, Wensley Bundel, Ortwien Pinas en Johan Leisberger. Allen benadrukten de noodzaak om ervaring te combineren met transparant leiderschap en visie, alsook het hebben van een goed beleidsplan dat als richtsnoer kan dienen. Er moeten ook voldoende financiële middelen beschikbaar zijn. De Transvaal voorzitter zei zich sterk te zullen maken voor een 'Hall of Fame' waarbij wij onze grote voetballers blijvend kunnen eren. Hij greep terug naar de jaren waarin Suriname meervoudig de Concacaf titels binnenhaalde, en het feit dat Robin Hood viervoudig semi-kampioen van de Concacaf is geworden.
Waardige plaats geven
George heeft een bezoek gebracht aan het André Kamperveen stadion waar hij zoveel mooie momenten heeft meegemaakt. Wat hij daar aantrof was een trieste en troosteloze aanblik. “Jammer, mijn hart bloedt,” verzuchte hij. Trainer Wensley Bundel van Transvaal gaf aan dat alleen de ervaren spelers weten wat er in een jongen omgaat. “Soms zijn de sociale omstandigheden thuis niet rooskleurig en dan moet je daarop kunnen anticiperen,” zegt hij. Oud-speler Johan Leisberger was zichtbaar ontroerd door deze ontmoeting. “Niemand kijkt meer naar ons om", we zijn een vergeten groep terwijl we een bijdrage hebben geleverd en nog steeds kunnen leveren.” Het experiment binnen Transvaal is goed aangeslagen om oud internationals een waardige plaats binnen de club te geven en actief te betrekken bij de wederopbouw van de club. Karg zegt dat verjonging en vernieuwing een must is, maar dat zal hand in hand moeten gaan met de begeleiding van de ervaren spelers. “Scolari dacht ook dat hij de Copa America en de Confederation Cup had gewonnen en dus ook de WK-titel kon binnenhalen zonder vedettes. Kijk wat hem overkomen is".
Er zijn afspraken gemaakt met George dat hij andere oud internationals in Nederland zal interesseren om een soort 'netwerk' te vormen om het Surinaamse voetbal te ondersteunen, waarbij direct gedacht is aan onder andere de voetbal dribbelaar van weleer Errol Emanuelson. Hoe de ondersteuning van de in Nederland wonende oud internationals eruit zal zien, zal in de komende periode worden uitgewerkt. Behalve aan Transvaal heeft George ook steun toegezegd aan Robin Hood.
Vandaag
-
16:33
Twee Getuigen niet verschenen in hoger beroep Pikin Saron-strafzaak
-
14:31
Nachtelijk uitje mondt uit in brute aanval: vrouw mishandeld door partner
-
12:29
Woning brandweerofficier in Nieuw-Nickerie in vlammen opgegaan
-
10:56
Rekenkamer, Anti-Corruptiewet en vervolgingsmonopolie: een constitutioneel-juridische analyse
-
09:03
SLM bespreekt luchtvaartkansen met premier St. Maarten
-
07:08
Suriname en UNIDO gaan vijfjarig partnerschap aan voor industriële ontwikkeling
-
05:14
Wisselvallig weer met buien
-
03:26
Politieagent in Pikin Saron-strafzaak getuigt dat schieten noodzakelijk was
-
01:51
Staatsolie start seismisch onderzoek in ondiep zeegebied
-
00:59
Column: Twee paspoorten, één waarheid
-
00:00
Energiebanenhub voor Granmorgu-project gelanceerd
Gisteren
- 'Ga terug; wanneer koloniale denkpatronen blijven hangen
- President: Beroepsonderwijs is motor voor diversificatie economie
- Straatrover schiet op man en berooft hem van SRD 3.000
- LVV ondersteunt SO/VSO Welgedacht C met extra plantjes en praktijkbegeleiding
- Het nieuwe politie-uniform – een risico voor de veiligheid in plaats van een oplossing
- Suriname zoekt nieuwe economische koers op zee tijdens UNIDO-top
- Winti-organisatie vraagt Ashanti-koning publieke excuses voor rol in slavernij
- Suriname en VS markeren 50 jaar partnerschap met jubileumpublicatie
- Hindoestanen in Nederland voelen sterkere culturele band met India dan met Suriname
- DCs willen strenger optreden tegen vervuiling na Srefidensi
- Overwegend droge dag met lokale buien
- Dodelijke flatbrand in Hongkong eist 44 levens; bouwdirecteuren aangehouden
- Vrouw gekneveld achtergelaten bij woningoverval
- Column: Hier geschoffeerd, daar gehuldigd
- Maandinflatie loopt opnieuw op: prijzen stijgen verder in oktober
Eergisteren
- De Surinaamse Nationaliteit 50 Jaar Later: Feiten, Wetgeving en Identiteit
- Nieuw politie-uniform: goedkoper, tactischer en beter zichtbaar
- Bezoek koning Willem-Alexander: historisch moment met focus op waterveiligheid en klimaat
- OM dagvaart Jessurun, De Haan en Bissessur in SLM-zaak
- Zesde Kinderchirurgische darmmissie levert tien succesvolle operaties op
- Netwerkreceptie Onderstreept Nieuwe Koers voor Suriname
- Uniek eerbetoon in New Delhi: Surinaamse vlag schittert op de Qutub Minar
- Nederlandse premier bezoekt SAO en prijst vakmanschap bij erfgoedproject
- Bevriende naties willen bilaterale samenwerking met Suriname uitbreiden
- DNA blikt terug op 50 jaar Srefidensi en roept op tot nationale vernieuwing
- Warmte en lokale buien
- Bolsonaro begint aan 27 jaar celstraf voor couppoging
- Adhin: 50 jaar onafhankelijkheid vraagt om eerbied én zelfonderzoek
- Massale viering van 50 jaar Srefidensi op Onafhankelijkheidsplein