Surinaamse NGO op walvistop in Panama
Dit is de eerste vergadering waar meer dan 90 NGO's van de gehele wereld aanwezig zullen zijn om het werk van hun lokale walviscommissarissen te ondersteunen of kritisch te bekijken. Latijns- en Centraal-Amerika zijn grote voorstanders van het niet-dodelijk gebruik van walvisachtigen. Het walvistoerisme is in Latijns- en Centraal-Amerika goed voor 1 miljard USD per jaar, waarbij vooral lokale kleine kustgemeenschappen het meeste voordeel hebben van deze duurzame wijze van ontwikkeling. Pool schat dat in Suriname het dolfijntoerisme nu ook goed is voor directe en indirecte economische voordelen van rond de USD 1 miljoen op jaarbasis.
Ook in Suriname zijn het vooral de lokale gemeenschappen die het meeste voordeel hebben uit deze duurzame toerismeontwikkeling. Hoewel Pool niet verwacht dat de Surinaamse commissaris, Mw. Wirjodirjo van het Ministerie van LVV, aanwezig zal zijn - want Suriname heeft inmiddels een contributieachterstand van 2 jaar en heeft dus geen stemrecht - had zij wel van een hooggeplaatste functionaris van LVV begrepen dat Suriname voor de walvisvangst zou stemmen. De GHFS heeft daarom een brief gericht aan het Ministerie van Buitenlandse Zaken om nogmaals de regering te verzoeken, in lijn met de petitie die de stichting in 2010 was begonnen, om zich te scharen onder de moderne naties van Zuid-Amerika die deze praktijk afkeuren en duurzaam walvistoerisme promoten.
Belangrijke agendapunten
De vergadering die wordt gehouden van 2 tot 6 juli is begonnen met als eerste agendapunt het voorstel van Brazilië, Argentinië en Uruguay om een Zuid-Atlantisch Walvisreservaat in te stellen. Dit was de issue waarbij vorig jaar Japan en haar vazallen de zaal hadden verlaten, waarmee de walvistop in een fiasco eindigde. Ander belangrijk agendapunt is het instellen van nieuwe quota's voor de Aboriginal Subsistence Whaling. Hierover is reeds in de media in het Caribisch gebied een verhitte discussie gaande tussen de leden van de ECCA (Eastern Caribbean Conservation Association) en de commissaris van St. Vincent en de Grenadines die van plan is dit jaar weer aan te vragen voor een quota voor de walvisvangst van bultrugvinvissen.
Dit is een issue die ook het eiland van de Dominicaanse Republiek raakt waar al langer dan 20 jaar onderzoek wordt gedaan naar deze dieren en er een belangrijke walvistoerisme industrie is ontstaan. Ook heeft de Dominicaanse Republiek een speciaal walvisreservaat ingesteld waar de moeders met hun babies zich elk jaar laten zien. Het derde belangrijke agendapunt betreft het voorstel van Monaco om zaken die de walvissen op de volle zee betreffen te brengen binnen de boezem van de VN, aangezien Monaco van mening is dat de IWC niet bij machte is de problemen waarvoor het zich geplaatst ziet op effectieve wijze op te lossen.
Vandaag
-
08:48
Lions Club Para eert best geslaagden LBO en MULO
-
06:51
Herpositionering Suriname inzake Tigri Driehoek gewenst
-
04:54
Weer: Zonnig en warm vandaag
-
02:57
President Prabowo: Indonesiërs moeten profiteren van nationale rijkdom
-
00:59
Column: Oorlogen groot en klein
-
00:01
Grasella Jozefzoon waarnemend directeur OW&RO én Staatsraadslid
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 885
- Geen herkansingsscholen? Onze kinderen verdienen beter!
- Eerste verkeersdode genoteerd in verkeersveiligheidsmaand
- DNV’er vuurt schoten na melding over mogelijke roofoverval bij Chotelal
- Taxichauffeur verdacht van aanrijding en mishandeling aan Hannaslustweg
- Europese leiders mee met Zelensky naar Washington; cruciale bespreking met Trump
- Simons kondigt audits aan en legt gronduitgifte onder vergrootglas
- KPS: Een instituut dat worstelt met gezag in moderne tijden
- Gezond & Bewust: Diabetes – de zoete bedreiging die Suriname in de greep houdt
- Verdachte ontkent auto van taxichauffeur te hebben gestolen
- Ontheffing ex-Korpschef Bryan Isaacs: Grondwettelijke Grenzen aan Politieke Inmenging
- Zonnig en warm vandaag
- OM eist 24 maanden in verduisteringszaak; vrijspraak gevraagd voor medeverdachte
- SEOB: Inflatie weer op 8%, SRD zwakker, reserves sterk maar tekorten hardnekkig
- Simons: Besluit over toekomst SLM zal pijn doen
Eergisteren
- Reactie MONAC bij verklaring van minister Tsang op 13 aug in DNA
- SAO levert 39 nieuwe verpleegassistenten af; wil erkenning diploma
- Verkeersveiligheidsmaand: Focus op bewust rijgedrag
- Gewapende overval aan de Coesewijnestraat
- Licht en geluid
- SLM-zaak: Jessurun, De Haan en Bissessur officieel als verdachte aangemerkt
- Aviankoi: Minister Tsang probeert mij te criminaliseren
- De volkswil: een stille executie van reputaties
- Subsidie aan EBS doet begroting stijgen met SRD 1,6 miljard
- Vandaag voornamelijk zonnig
- Traditionele leiders en president Simons zoeken eensgezindheid grondenbescherming
- Ophef in DNA over teruggeroepen VHP-diplomaten op staatskosten
- DNA eist integrale doorlichting ministeries en staatsbedrijven op corruptie