Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (OWC) zegt dat de uitbetaling van examinatoren en gecommitteerden die betrokken waren bij de examenwerkzaamheden reeds in gang is gezet. Volgens het ministerie worden momenteel honderden declaraties verwerkt en zullen de loonstrookjes naar verwachting deze week worden verstrekt.

De verklaring volgt op kritiek vanuit onderwijsbonden over het uitblijven van de toegezegde vergoedingen. Volgens Natasia Bennanon, directeur Administratief en Technisch Beheer van OWC, is ten onrechte de indruk ontstaan dat gemaakte afspraken niet zijn nagekomen."De administratieve afhandeling van de betalingen is al gaande en er hebben reeds uitbetalingen plaatsgevonden", laat Bennanon optekenen via de Communicatie Dienst Suriname.

Volgens Bennanon worden de vergoedingen aan examinatoren en gecommitteerden via afzonderlijke loonstrookjes uitbetaald. Op de afdeling Comptabiliteit worden momenteel honderden declaraties verwerkt. Bennanon zegt dat van de circa 370 ingediende declaraties inmiddels ongeveer 150 zijn afgehandeld.

Na goedkeuring worden de betaallijsten doorgestuurd naar het Centraal Bureau Mechanische Administratie (Cebuma), waar de loonstrookjes worden aangemaakt. Vervolgens ontvangen de betrokken examinatoren en gecommitteerden hun loonstrookje, waarna de uitbetaling kan plaatsvinden.

De directeur benadrukt dat het om een doorlopend administratief proces gaat en roept betrokken leerkrachten op zich geen zorgen te maken. Volgens haar zullen de loonstrookjes naar verwachting in de loop van deze week beschikbaar zijn, waarna de resterende betalingen kunnen worden uitgevoerd.