Monorath erkent nevenwerk politie, maar waarschuwt voor misbruik tijdens diensttijd
Minister Harish Monorath van Justitie en Politie benadrukt dat ambtenaren volgens de wet geen nevenberoepen mogen uitoefenen, maar dat in de praktijk een gedoogbeleid wordt gevoerd “zodat mensen in hun levensonderhoud kunnen voorzien”. Hij wijst erop dat jaarlijks ruim 300 personen de dienst verlaten om elders, vaak in het buitenland, te gaan werken waar de beloning aanzienlijk hoger ligt.
Maandag zijn in het Politie Opleidingscentrum 205 rekruten bevorderd tot buitengewoon agent van politie (BAVP). Monorath merkt tegenover journalisten op dat het ideale aantal politieagenten rond de 5.000 zou moeten liggen om optimaal te kunnen opereren. Momenteel telt het korps ruim 2.700 manschappen.

Volgens de minister kunnen er jaarlijks slechts ongeveer 300 nieuwe krachten worden aangetrokken, terwijl maandelijks rond de 20 personeelsleden het korps verlaten, op zoek naar betere werkomstandigheden en beloning, vaak buiten de landsgrenzen. Een bekend signaal dat iemand het korps gaat verlaten, is wanneer betrokkene “buiten bezwaar” verlof aanvraagt.
Op vragen of Jean ‘Saya’ Mixon – die hij eerder als een van zijn vier adviseurs had betiteld – beveiliging van politieambtenaren genoot of zal genieten, antwoordt Monorath: “Daar is niets van waar.” Hij voegt eraan toe dat ambtenaren in de praktijk wel ruimte zoeken voor extra inkomsten. “Wat mensen in hun vrije tijd doen, daar kan ik niets over zeggen”, aldus de minister. “De mensen werken in ploegendienst. Om in hun levensonderhoud te voorzien, hebben velen meerdere banen. Sommigen verrichten in hun vrije tijd beveiligingswerk, bijvoorbeeld bij goudbedrijven. Anderen gaan naar het binnenland om extra te verdienen.”
Een veelgehoorde klacht is dat politiemensen en militairen in hun vrije tijd optreden als beveiligers voor derden, met name in het binnenland, wat wordt gezien als een mogelijk belangenconflict voor de veiligheidsinstituten. Monorath merkt op dat de grens van wat precies onder “vrije tijd” valt, niet altijd duidelijk is. Wel stelt hij dat er hard zal worden opgetreden wanneer blijkt dat ambtenaren tijdens diensttijd andere werkzaamheden uitvoeren dan hun officiële taken.
Vandaag
-
08:50
Monorath erkent nevenwerk politie, maar waarschuwt voor misbruik tijdens diensttijd
-
06:53
Herdenking Tweede Wereldoorlog: Surinaamse bijdrage en offers centraal
-
04:55
Licht wisselvallig weer met kans op buien in de middag
-
02:57
VS en Iran escaleren strijd om Straat van Hormuz
-
00:59
Column: De adviseurs aan de knoppen
-
00:00
GVO tegen daders na strafklacht tegen ex-minister Ramadhin om verdwenen goederen
Gisteren
- Nieuwe leider voor VHP of eindelijk een eerlijke confrontatie met de politieke cultuur?
- Monorath: kwestie rond Mixon volgens mij afgehandeld
- SUMUN 2026 zet jongeren centraal in debat over AI en mensenrechten
- Bestuurskrachtmonitor: meten wat telt, in plaats van beloven wat niet wordt waargemaakt
- Suriname, diaspora en de toekomst: drie lijnen voor duurzame ontwikkeling
- Guyana vraagt ICJ om bevestiging van grens met Venezuela
- Barbadiaanse minister ziet grote exportkansen na bezoek Agrarische Beurs
- Rijke bodem, kwetsbare zorg
- President roept jongeren op kansen te benutten na komst stroom Langu-gebied
- Overwegend zonnige dag met verspreide buien vooral in de middag
- Hormuz-conflict houdt olieprijzen stevig boven $100
- Column: Integriteit, meer dan een modewoord
- Karg: Chinese vissersschepen via Guyana vormen gevaar voor Suriname
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 922
- Zorgsector sterft een stille dood door hebzuchtig en laf DNA — minister misdadig in nalatigheid!
- Gewonde illegale mijnwerker overleden: dodental in Royal Hill stijgt naar twee
- OPEC+ verhoogt olieproductie, maar impact blijft beperkt door conflict
- Beurs-exposant benadrukt hoogwaardige kwaliteit Surinaamse producten
- Benoemingen RvC’s, RvT’s en bestuursorganen politiek nader bekeken
- Dode en zwaargewonde na ontploffing bij Royal Hill: negen illegale mijnwerkers aangehouden
- Paus eert gevallen journalisten op Wereldpersvrijheidsdag
- Minister Landveld: Oplossing luchtverkeersleiding in zicht, overleg over looncorrectie gestart
- Minder regen in de ochtend; in de middag verspreide buien
- Noordoost Brazilië: Doden en duizenden ontheemden door zware regenval
- DNA moet transparanter met openbare commissievergaderingen en openheid buitenlandse reizen
- Inheemsen eisen grondenrechten en gerechtigheid tijdens protestmars