Mogelijke vervalsing documenten Grassalco-dochter in Guyana
In mei 2025 werd de oprichting van GuySure in Guyana door de overheid gepresenteerd als een eerste buitenlandse stap voor Grassalco. De toenmalige president Chan Santokhi reisde daarvoor af naar Guyana om samen met de inmiddels op non-actief gestelde president-directeur Wesley Rozenhout het bedrijf in Georgetown te openen. Daarbij werd gesproken over een strategische uitbreiding van het staatsbedrijf, zonder dat melding werd gemaakt van een aandeelhoudersstructuur met individuele personen.
De nu beschikbare Guyanese registratiebescheiden vermelden echter vijf namen als aandeelhouders. Het betreft Wesley Rozenhout, Patrick Bel, Wendy Aminta, Ajay Surjbalising en Negesty Winter. Vooralsnog is niet duidelijk hoe deze inschrijving zich verhoudt tot de status van Grassalco als staatsmijnbouwonderneming en welke afspraken hieraan ten grondslag liggen.
Interne controle en administratieve vragen
Naar aanleiding van onduidelijkheden rond de totstandkoming en administratieve verwerking van documenten over GuySur heeft binnen Grassalco recent een interne controle plaatsgevonden. Daarbij is gekeken naar zowel digitale als administratieve vastlegging van relevante stukken. Uit deze controle blijkt dat bepaalde documenten op een later moment zijn ingescand en toegevoegd aan het interne systeem, terwijl zij eerder niet aantoonbaar voorkwamen in de reguliere documentstroom. Tegelijkertijd zijn administratieve afwijkingen vastgesteld ten opzichte van de gebruikelijke procedures.
Lopend onderzoek en bestuurlijke maatregelen
De vragen rond GuySur spelen tegen de achtergrond van bredere ontwikkelingen binnen Grassalco. Eerder deze maand werd Rozenhout door de Raad van Commissarissen op non-actief gesteld in verband met een lopend onderzoek naar de verdwijning van ruim vier kilo goud bij het staatsbedrijf. Volgens de raad was deze maatregel noodzakelijk om het onderzoek onafhankelijk en onbelemmerd te laten plaatsvinden. Daarbij is ook gewezen op handelingen die mogelijk in strijd zouden zijn met de statuten van de vennootschap.
Natascha Kalo, die al deel uitmaakte van de Raad van Commissarissen, is afgelopen week voorgedragen en benoemd als gedelegeerd commissaris. Zij krijgt tijdelijk specifieke taken en bevoegdheden om intensiever toezicht te houden op de organisatie, totdat een nieuwe leidinggevende is aangesteld. Binnen Grassalco wordt momenteel een zogeheten quickscan uitgevoerd; de dagelijkse werkzaamheden worden volgens de raad voortgezet.
Vandaag
-
10:49
Plan voor extra verkeershandhavers krijgt steun van minister Monorath
-
08:51
Derde helft WK 2026: Halve Finales: Wie pakt de trofee?
-
06:53
Uitbuiting van uitzendkrachten geen gevolg van tekort aan arbeidsinspecteurs
-
04:55
Afwisselend zonnig met later kans op regen- en onweersbuien
-
02:57
Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm na vier jonge verkeersdoden in vijf dagen
-
00:59
Column: Tijdelijke maatregelen vragen blijvende openheid
-
00:02
Olieprijzen stijgen fors door escalatie VS-Iran over Straat van Hormuz
Gisteren
- Ismaƫl Holtuin bezorgt Suriname goud en brons op PanAm Aquatics Championships
- Leidinggevenden getraind om cyberrisico's beter te herkennen
- Trinidad & Tobago wil regionaal centrum worden voor kunstmatige intelligentie
- Discipline bij uitvoering staatsbegroting 2026
- Irak onderschept 375 kg goud in omvangrijke anti-corruptieoperatie
- Twee verkeersslachtoffers binnen korte tijd
- PRO: Vissterfte legt zwakke milieuhandhaving bloot
- De juridische paradox
- Derde helft WK 2026: Messi tussen voetbal, slavernij, racisme en nationale identiteit
- Grondbezitters in Coronie opgeroepen percelen te ontwikkelen
- Zonnig en warm, later kans op onweersbuien in binnenland
- Qatar neemt afscheid van visionair leider Sjeik Hamad bin Khalifa Al Thani
- Column: Van hoop naar realiteit, van de wereld naar dicht bij huis
- SLM gaat in hoger beroep tegen vonnis pensioenaanvulling oud-werknemers
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 932
- Duikers halen lichaam uit Parakreek na auto-ongeval
- LVV wil basisscholieren warm maken voor landbouw en voedselzekerheid
- Van wie is het eigenlijk?
- Derde helft WK 2026: De oude garde houdt stand
- 19 aspirant-arbeidsinspecteurs starten opleiding; inspectie kampt met personeelstekort
- Lijk vermiste man aangetroffen langs Weg naar West
- Groei vrijwel zeker, ontwikkeling allerminst
- Geldtrommel met SRD 23.000 buitgemaakt bij beroving
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- China evacueert meer dan 1,7 miljoen terwijl tyfoon Bavi landt en regio teistert
- Gewapende overval bij houtmarkt: SRD 45.000 buitgemaakt
- Derde helft WK 2026: Argentiniƫ na 'reddingsboei' Embolo, naar halve finales
- President wil grond alleen nog uitgeven voor concreet doel