Grassalco opent Guysure Aggregate & Sands Inc. in Guyana
President Santokhi deelde tijdens de openingsceremonie mee dat Grassalco meer dan US$ 3 miljoen heeft geïnvesteerd in dit project en dat dit bedrag in enkele maanden zal oplopen naar US$ 10 miljoen. Het nieuwe bedrijf in Guyana biedt werkgelegenheid aan maximaal 50 personen. Santokhi sprak zijn tevredenheid uit over de manier waarop Grassalco dit heeft uitgevoerd en kijkt uit naar nog meer soortgelijke partnerschappen tussen Surinaamse en Guyanese bedrijven. “Suriname en Guyana hebben een lange vriendschappelijke relatie opgebouwd. We zullen blijven doorgaan om die vriendschap te vertalen in meer samenwerkende relaties tussen onze bedrijven”, zei Santokhi.
Rozenhout schetste een beeld van de ontwikkelingen die Grassalco heeft doorgemaakt sinds hij in 2020 als directeur werd aangesteld. Naast de productie van steenslag en grind, is het bedrijf ook actief in de hout- en agrarische sector. Dat laatste zal in de toekomst ook onderdeel worden van Guysure. De Grassalco-directeur ziet in de opening van Guysure ook mogelijkheden om verder uit te breiden en zaken te doen met landen in de Caribische regio. Rozenhout wil dat samen doen met Guyana. De directeur van Guysure is Abygail Mers.
De voorzitter van de Suriname-Guyana Kamer van Koophandel en Fabrieken, Vishnu Durga, merkte op dat de komst van Grassalco naar Guyana past in het verstevigen en stimuleren van de bedrijfsactiviteiten en samenwerkingsverbanden tussen bedrijven uit beide landen, zoals dat al jaren plaatsvindt.
Tijd vrijgemaakt
President Santokhi, die melding maakte van de aanstaande verkiezingen op 25 mei, gaf aan dat hij zich speciaal heeft vrijgemaakt van zijn verkiezingsagenda om de opening van Guysure Aggregate bij te wonen. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om aan te geven dat zijn regering erin is geslaagd de economie van het land weer gezond te maken middels een herstelprogramma van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). De opening van het dochterbedrijf van Grassalco in Guyana moet gezien worden als een van de doelen van de regering om de productiesector te versterken.De Guyanese partner van Grassalco is het bedrijf Pritipal Singh Investments, op wiens terrein Guysure ook is gevestigd. Samen met Grassalco zal gezorgd worden voor de productie van hoogwaardige steenslag, grind en andere producten. Voor de constructie- en bouwsector is de komst van het nieuwe bedrijf een garantie voor de beschikbaarheid van hoogwaardige materialen.
Het was de bedoeling dat ook de Guyanese president Irfaan Ali de openingsceremonie van Guysure zou bijwonen, maar hij was echter niet aanwezig. De Communicatiedienst Suriname meldde eerder dat de twee staatshoofden elkaar wel zullen ontmoeten voor bilaterale gesprekken. Hoewel president Santokhi maandag teruggekeerd is naar Suriname, blijkt dat hij het ambt niet heeft overgedragen aan vicepresident Ronnie Brunswijk.
Santokhi onderschrijft het beleid van Suriname om de relatie met Guyana gezond te houden, maar vooral om samen te werken en te streven naar ontwikkeling voor beide landen. Als uiting daarvan noemde hij de vele Surinaamse bedrijven die zaken doen in en vanuit Guyana. Dat biedt burgers van beide landen de mogelijkheid om werkgelegenheid te creëren en bij te dragen aan de nationale economieën. Santokhi riep op om zich niet te laten meeslepen door negatieve zaken tussen de landen, maar om de energie te richten op ontwikkelingsgerichte initiatieven die van belang zijn voor Suriname, Guyana en de Caribische gemeenschap.
Vandaag
-
06:52
Staat Suriname verkoopt aandelen Hakrinbank via openbare inschrijving
-
04:54
Heel natte dinsdag voorspeld
-
02:56
Trump kondigt wapenstilstand aan tussen Israël en Iran
-
00:59
Column: Wordt de bedrieger bedrogen?
-
00:00
Partijen perplex: Brunswijk plaatst handtekening regeerakkoord 'onder voorbehoud'
Gisteren
- Navo-top in Den Haag overschaduwd door Amerikaanse aanval op Iran
- 5 partijen tekenen regeerakkoord; ABOP nog niet
- Javaans Nieuwjaar geen vrije dag
- Belastingverruiming en secundaire voorzieningen voor veiligheidsbonden
- Herdenken en vieren: 1 juli blijft een dag met twee gezichten
- Wie betaalt de verkiezingspropaganda?
- Simons in Para: Decentralisatie wordt speerpunt van nieuw beleid
- Putin veroordeelt Amerikaanse aanval op Iran
- Braziliaanse man overlijdt bij ATV-ongeval in Nassaugebied
- Recht van de consument in Nieuw Burgerlijk Wetboek
- Iran: Amerikaanse aanval maakt bredere vergeldingsacties legitiem
- PL: President moet niet rancuneus doen over Javaans Nieuwjaar
- Nog meer onweersbuien in aantocht
- Straat van Hormuz inzet in olieconflict Iran-VS
- Natio eindigt als laatste in poule A Concacaf Gold Cup
- Democratie van onderop: een oplossing voor komende regering
- Olieaanval in Iran zet wereld op scherp; VES: Voorkom paniek en prijsopdrijving in Suriname
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 877
- Geen juridische mist: VP-functie en lidmaatschap DNA sluiten elkaar uit
- Nationale Bloedbank krijgt forse donatie van Rotary Quota
- Man steekt ouderlijke woning in brand
- De stem van het volk!
- VHP betuigt medeleven aan NPS na overlijden van parlementariër Patricia Etnel
- Suriname: 'de tantes en ooms' als voedingsbodem voor corruptie
- Iran zweert vergelding na Amerikaanse luchtaanvallen: "Eeuwige gevolgen"
- Samenleving rouwt om Patricia Etnel
- Patricia Etnel is niet meer
- Aardig wat zon met onweersbuien in de middag
- Panama zet grondrechten opzij na rellen over pensioenwet
- Staatsolie: Minder regels, meer actie voor local content
- Trump: Als er geen vrede komt, slaan we opnieuw toe
- Nieuwe DNA komt nu zondag 29 juni bijeen; termijn loopt af