Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni
Met de definitieve vaststelling van de verkiezingsuitslagen door het Centraal Hoofdstembureau is het startsein gegeven voor de nieuwe zittingsperiode van De Nationale Assemblée (DNA). De eerste vergadering van het nieuwgekozen parlement vindt plaats op 30 juni 2025.
Volgens de Grondwet worden parlementsleden gekozen voor een termijn van vijf jaar. De NDP heeft 18 zetels, de VHP 17, ABOP 6, NPS 6, PL 2 en A20 en BEP hebben elk 1 zetel. DNA treedt pas in werking na formele kennisgeving dat de gekozen kandidaten hun zetel hebben aanvaard, zoals vastgelegd in de Kiesregeling.
De beëdiging van de nieuwe leden vindt plaats tijdens een Buitengewone Openbare Vergadering. Daarna volgt de eerste officiële bijeenkomst, geleid door het oudste lid dat geen kandidaat is voor het voorzitterschap of vicevoorzitterschap. Indien deze fungerende voorzitter alsnog wordt verkozen tot voorzitter, legt hij de eed af in handen van de vicevoorzitter.
Tijdens de zogeheten constituerende vergadering worden de geloofsbrieven onderzocht, wordt de nieuwe zittingsperiode geopend, en vinden de verkiezingen plaats van de voorzitter en vicevoorzitter van DNA. Voor een geldige benoeming is een meerderheid van minimaal 26 stemmen nodig.
De voordrachten van president en vicepresident volgen in een afzonderlijke huishoudelijke vergadering, uiterlijk drie dagen vóór de presidentsverkiezing, meldt DNA in een persbericht. Indien geen kandidaat in twee stemrondes wordt gekozen, beslist de Verenigde Volksvergadering met gewone meerderheid.
Griffier Ruth de Windt stelt voor een trainingsprogramma op te zetten voor de nieuwe leden, om hen vertrouwd te maken met het Reglement van Orde en andere parlementaire procedures.
Vandaag
Gisteren
- Agronomisch debat: landbouw vast in vicieuze cirkel
- Simons: Reparatie in het onderwijs gaat door in 2026
- Pinas: Ondanks beperkingen blijft KPS inzet tonen en vernieuwen
- DSB sluit 2024 af met sterke cijfers, dividend en nieuwe betaalmogelijkheden
- Visser valt overboord tijdens uitzetten visnet en verdwijnt in rivier
- De toekomst is van ons, Surinamers
- Bangladesh in nationale rouw na dood prominente studentenactivist
- Voorzitter Politiebond bekritiseert structurele problemen korps
- Trump sluit oorlog met Venezuela niet uit
- Zon en buien vooral in de middag
- Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat onderwijs en toetsing
- OM wijst college van pg af: ‘Niet nodig en niet passend voor Suriname’
- Veel kritiek in DNA op initiatiefwet Duurzaam Natuurbeheer: terug naar tekentafel
Eergisteren
- Van rechtsstaat naar machtsstaat? Zorgen over politisering justitie
- EU keurt lening van $ 106 miljard goed voor Oekraïne
- Verdachte aangehouden na vondst vuurwapen tijdens surveillance in Latour
- 170 politieambtenaren maken promotie bij jaarafsluiting KPS
- Een cadeau aan de jarige Republiek Suriname
- Simons roept op tot vrede en eenheid tijdens Volkskerstzang
- Bangladesh in crisis na dood 2024-opstandleider
- Vijf personen aangehouden na gijzeling in Latour
- LVV levert zaaizaad en zoekt lagere rente voor rijstboeren
- Staatsraad presenteert eerste schriftelijke jaarverslag aan president
- Wisselvallig weer met buien en zon
- Na druk: EU stelt Mercosur-deal uit
- Pg en hofpresident kritisch over ingrijpende wijzigingen rechterlijke macht
- Column: 51 stemmen voor schrappen muilkorfartikelen...
- Centrale Bank haalt SRD 400 miljoen uit de economie via nieuwe spaarcertificaten