Parmessar: VHP-protest is stemmingmakerij
Assembleelid Rabin Parmessar (NDP) noemt het protest van de VHP, waarbij gesuggereerd wordt dat er fraude en onregelmatigheden hebben plaatsgevonden bij de telling van de stemmen, ‘stemmingmakerij’. “Alles is hier in Paramaribo heel transparant geweest,” zegt Parmessar in gesprek met Starnieuws. Over de eerdere kritiek van de NDP zelf – dat er mogelijk fraude gepleegd zou worden bij de verkiezingen – geeft de NDP-topper aan dat dit betrekking had op het voortraject van de verkiezingen.
“In het voortraject heeft men zaken naar zich toegetrokken en de politieke partijen niet betrokken. Daar hebben wij inderdaad tegen geprotesteerd, omdat zaken chaotisch verliepen en er fouten zijn gemaakt. Het afhaken van getraind stembureaumedewerkers en het vervangen van hen door minder gekwalificeerd personeel is volgens mij een kwalijke zaak. Dat heeft bijgedragen aan het lange proces waarbij de hoofdstembureaus veel werk moesten verrichten om het werk van de stembureaus te controleren en corrigeren.”
De parlementariër zegt dat hij de afgelopen twee weken elke dag aanwezig is geweest op het hoofdstembureau van Paramaribo in het NIS. Uit wat hij heeft waargenomen, concludeert hij dat het hoofdstembureau – in aanwezigheid van zoveel controleurs van het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), het Centraal Hoofdstembureau (CHS), de politie en waarnemers van politieke partijen – een behoorlijk goede job heeft gedaan. “Hier is het heel transparant geweest,” stelt Parmessar.
Volgens Parmessar heeft de VHP deze situatie zelf gecreëerd. Eerst stuurde de partij een brief naar het OKB met het verzoek om de verkiezingen niet bindend te verklaren, en daarna een brief aan het hoofdstembureau van Paramaribo om de openbare zitting geen voortgang te laten vinden. De VHP heeft daaraan bijgedragen door zelf uitspraken te doen en een stemming te creëren onder de samenleving. Parmessar toont zich tevreden met de manier waarop de aanwezige verkiezingsautoriteiten, na een aangevraagde schorsing, via de voorzitter van het hoofdstembureau de zaken recht hebben gezet.
Vandaag
Gisteren
- Brug over oostelijke grens biedt ontwikkelingsperspectieven
- Derde helft WK 2026: Welke sub-Sahara Afrikaanse landen maken de beste kans?
- GBB moet SRD 128 miljoen betalen aan vonnissen, slechts SRD 32 miljoen op begroting
- Gewapende roofoverval aan Topaasstraat: circa USD 200.000 buitgemaakt
- Eerste editie van Boeken, Bier en Meer succesvol van start
- Simons: Onderwijs sleutel tot armoedebestrijding en duurzame ontwikkeling
- Grankreek eist duidelijkheid over onderzoek naar zandafgravingen
- Hof van Justitie ontbeert in begroting ruim SRD 300 miljoen
- Krachtige aardbeving treft Filipijnen, minstens 15 doden en tsunami-waarschuwingen
- Kluis met groot geldbedrag gestolen bij inbraak in cambio
- Quota Men Cook Out levert bijna US$ 150.000 op voor maatschappelijke projecten
- Bijna 90% begroting Openbaar Ministerie gaat op aan personeelskosten
- Warm en benauwd weer met kans op zware regen- en onweersbuien
- Iran vuurt raketten af op Israël na aanval op Beiroet
- Column: Feest van voetbal, schaduw van oorlog
- Regering in lastige positie bij zoeken oplossing asfalteringsproject Van ’t Hogerhuysstraat
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 927
- Derde helft WK 2026: Van 'groep des doods' tot verrassingen
- Sociale bescherming is een kinderrechtenkwestie
- SVB verdedigt keuze voor verkoop WK-kaarten via externe partij
- Begroting DNA stijgt met 53%; SRD 125 miljoen extra voor nieuwe vergaderzaal
- Woning Robijnstraat in vlammen opgegaan: bedlegerige man naar SEH afgevoerd
- Kinderen leren over de gevolgen van illegale visserij
- Een verdiende herwaardering van Ramsewak Shankar
- Politieagent in buik geschoten na achtervolging aan de Nieuw Weergevondenweg
- Nieuw Directoraat Burgerzaken krijgt begroting van ruim SRD 361 miljoen
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en regen
- 100 dagen oorlog tegen Iran: Trump slaagt er niet in steun in de VS te mobiliseren
- Staatsschuld stijgt naar SRD 189,9 miljard
- Begroting 2026 fors verhoogd: uitgaven stijgen met SRD 16 miljard; tekort 5,1% BBP