Natio maakt zich op voor WK-interlands en Gold Cup
Tijdens een persconferentie in het Courtyard Marriott vertelde bondscoach Stanley Menzo maandagmiddag dat hij een bijzondere periode tegemoet gaat, omdat hij zijn selectie voor het eerst minimaal drie weken bij elkaar heeft. Vanuit El Salvador reizen spelers en staf namelijk door naar San Diego in de Verenigde Staten, waar Costa Rica op 15 juni de eerste tegenstander is tijdens het eindtoernooi om de Gold Cup. “Het is altijd spannend wat er binnen de groep gebeurt als je zo lang bij elkaar bent. Hoe gaan ze met elkaar om? Lukt het om de spelersgroep nog hechter te maken?”
Ook in Amerika gaat Menzo voor een plek in de volgende ronde. In een poule met verder Mexico en de Dominicaanse Republiek moet Natio dan bij de eerste twee eindigen.

Jonathan Fonkel en Renske 'Kanté' Adipi op te training.
De meeste van de 23 geselecteerde spelers uit Europa kwamen zondag aan in Suriname. Daarnaast vloog voormalig Robinhood-aanvaller Jamilhio Rigters over vanuit Jamaica, waar hij vorige week kampioen werd met zijn club Cavalier FC. Zijn voormalige teamgenoten, keeper Jonathan Fonkel en middenvelder Renske ‘Kanté’ Adipi, zijn de enige twee spelers uit de Suriname Major League in de selectie.
Aanvaller Sheraldo Becker van het Spaanse Real Sociedad meldde zich eind vorige week af voor deze interlandperiode, omdat hij nog te veel last heeft van een knieblessure. Menzo en general manager Brian Tevreden hebben nog tot vrijdag de tijd om een vervanger op te roepen.
Menzo sprak zijn grote waardering uit voor de spelers die zich de komende drie weken voor Suriname willen inzetten: “Ze zitten allemaal aan het einde van een slopend voetbalseizoen en moeten hun vakantie ervoor opofferen. We merken dat dit niet voor iedereen vanzelfsprekend is. Er zijn ook jongens die het eerst even willen aanzien wanneer ze geselecteerd worden. Dat vind ik niet respectvol. Je kunt ons niet aan het lijntje houden, terwijl wij en de andere spelers grote offers brengen. Dick Advocaat weet daar nu hij bij Curaçao zit inmiddels ook alles van. Maar gelukkig hebben wij een veel groter potentieel aan spelers.”
“En aan honderd procent gemotiveerde spelers,” voegt Tevreden daaraan toe. “Anders hadden we deze jongens niet opgeroepen.” Tevreden is vooral benieuwd naar de inbreng van twee spelers die voor het eerst deel uitmaken van de selectie. Het gaat om vleugelverdediger Yannick Leliendal, die in april met zijn club Volendam naar de Nederlandse Eredivisie promoveerde, en Jean-Paul Boëtius van SV Darmstadt uit de tweede Duitse Bundesliga. Gezien alle moeite om beide neo-internationals speelgerechtigd te krijgen, hoopt hij van harte dat ze Natio de komende weken van extra impulsen kunnen voorzien.
Diederik Samwel
Vandaag
-
08:50
Simons kritisch over hoge kosten energieprojecten tijdens overleg met EBS
-
06:52
Kans op hervorming en wederopbouw van luchtvaartsector
-
04:54
Het weerbeeld: bewolkt en onweersbuien
-
02:57
Taiwan bouwt droneleger tegen mogelijke Chinese invasie
-
00:59
Column: Gemiste kans(en)
-
00:00
Welzijn: Clown-opmerking Hellings moet in context worden beoordeeld
Gisteren
- Tsunami treft Hawaï en Japan na zware aardbeving in Rusland: wat we tot nu toe weten
- Rovers schieten op voertuig bij gewapende straatberoving
- Brandweer verhoogt paraatheid: extra maatregelen in droge tijd
- Illegale landingsbaan Goliath-gebied vernietigd
- Kustafslag bedreigt Chileense stranden
- Suriname Import-Export Gids nu digitaal beschikbaar
- Anno 2025 mogen we desinformatie niet meer accepteren in Suriname
- Vakbondsleider Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na ontslag door EBS
- Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiwaarschuwingen tot in Hawaï en Japan
- Veel bewolking met kans op wat regen
- VK dreigt Palestina in september te erkennen als Israël geen humanitaire actie onderneemt
- Column: Twee scheve schaatsen
- NPS-fractie stelt deel bezoldiging beschikbaar voor sociale projecten
Eergisteren
- OM: Laat u niet gebruiken voor drugstransport via pakketten
- Twee verdachten aangehouden voor brute overval op 91-jarige man
- Suriname: Ministerposten, het wordt tijd dat de lat hoger ligt
- EBS ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings op staande voet
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna verdubbelen
- Twee leden elite-eenheid KST aangehouden in spraakmakende zaak Sunparklaan
- Aanklacht Van den Bergh tegen accountant Braster ongegrond
- Minister Ramsaran belooft militairen waardering en versterking
- Gewapende diefstal bij GOw2: daders slaan toe en vluchten op bromfiets
- Korpschef aan minister Monorath: Politie kan het niet alleen
- Bewolkt met kans op wat regen
- VN: Honger daalt, maar risico’s blijven groot
- Column: Geen gezichtsverlies, maar gezichtsherstel
- Minister Monorath: Politie kan met tekorten niet optimaal functioneren