President: In Suriname zou Jezus niet gekruisigd worden
De Paasboodschap van de president
Beste broeders en zusters,
Vandaag staan wij stil bij de komende heilige dagen van de christenen, met name Goede Vrijdag en Pasen.Deze twee dagen staan in verband met elkaar. De ene is een droevige dag en markeert het einde van de lijdenstijd.
De andere dag is een blijde dag en het begin van een nieuw tijdperk: het christelijke tijdperk.
Weet u wat zo triest is wanneer je het verhaal van de lijdenstijd leest?
Christus deed niemand kwaad, maar juist goed.
Hij kwam om vrede te brengen, niet om oorlog te voeren.
Hij genas mensen en deed hen geen kwaad.
Hij gaf wijze lessen over het leven.
Hij hield van mensen en predikte geen haat.
En Hij wees de mensen de weg naar God.
Het is ook triest dat Christus geen eerlijk proces kreeg. Hij werd ondervraagd door een hogepriester, een gouverneur en een koning, maar niet door een onafhankelijke rechter. Het was een tijd waarin er geen onafhankelijke rechterlijke macht was die de aanklacht goed moest onderzoeken.
In Suriname mogen wij blij zijn dat we een Openbaar Ministerie hebben dat zelfstandig zaken onderzoekt.
Er was in de tijd van Christus geen onafhankelijke rechterlijke macht. Want indien het Openbaar Ministerie zijn werk niet goed doet en de aanklacht niet gegrond is, dan kan een rechter snel inzien dat de zaak niet klopt en tot vrijspraak overgaan. Gouverneur Pilatus vond Christus onschuldig, maar onder druk van de publieke opinie veroordeelde hij Christus toch tot de dood. Wij moeten in Suriname de onafhankelijke rechtspraak beter gaan waarderen.
Want als die er in de tijd van Christus was geweest, dan was Hij nooit veroordeeld, maar vrijgesproken.
Laten wij waarderen dat wij in deze tijd leven, waarin er sprake is van de scheiding der machten. Wij leven in een rechtsstaat, waarin niemand boven de wet staat, met een onafhankelijke rechtspraak. In Suriname heeft u recht op een eerlijk proces en staat het recht aan uw kant. Laten wij daarvoor dankbaar zijn.
Wat ook triest is in dit verhaal, is dat Christus vlak voordat Hij onterecht werd gearresteerd en veroordeeld, nog als een koning werd binnengehaald op Palmzondag. Het was de ene week "Hosanna!" en de andere week "Kruisig Hem!". Je vraagt je af: hoe kan dat zo snel veranderen? Maar we lezen in de Bijbel dat de massa via de toenmalige ‘social media’ werd opgehitst door mensen achter de schermen. Men vertelde leugens die niet klopten - het was fake news, zouden we tegenwoordig zeggen. De massa, die Christus als redder had binnengehaald, koos nog geen week later ervoor om de misdadiger Barabbas vrij te laten en Christus te kruisigen. Het is duidelijk dat de massa werd gemanipuleerd door verkeerde leiders.
Jammer genoeg lezen we ook dat Christus werd gefolterd — want ook dat was in die dagen mogelijk, zonder dat degenen die Hem folterden, werden opgepakt. Hij werd geslagen, Zijn kleren werden afgerukt, Hij werd tot bloedens toe gegeseld en er werd zelfs een kroon van stekels op Zijn hoofd geplaatst. Hij kreeg geen eten en drinken, en moest daarnaast Zelf het kruis dragen. Dit is onvoorstelbaar in onze tijd - laten wij daar ook dankbaar voor zijn.
Dan hebben we het nog niet eens gehad over de kruisiging, en dat hoeven we ook niet te doen, want u heeft al genoeg ellende vernomen. In Suriname kennen wij de doodstraf niet meer in de wet, dus een kruisiging zou niet eens kunnen.
We kunnen gerust stellen dat Christus veel onrecht is aangedaan in de laatste dagen van Zijn aardse bestaan. Dat maakt je als mens verdrietig: dat de Zoon van God zo moest lijden - onnodig en onterecht. Wij als mensen maken fouten en verdienen soms terecht straf, maar Jezus Christus verdiende dat niet. Toch blijkt ook uit het verhaal van de lijdenstijd dat Christus in feite voor ons leed en al het kwaad dat mensen hadden gedaan als het ware op zich nam.
Hij werd onschuldig gearresteerd, veroordeeld en gekruisigd - maar dat was op de een of andere manier toch Gods plan.
Hij werd letterlijk opgeofferd voor de zonden van anderen.
Toch heeft dit verhaal een goed einde, en dat zien wij met Pasen.
Daar vindt een ontknoping plaats die de beste schrijver van misdaadboeken of films nooit had kunnen bedenken.
Daar zien wij dat Christus inderdaad onschuldig was.
Daar zien wij dat het goede het kwade overwint.
Want met Pasen lezen we dat Christus is opgestaan uit de dood. De dood kon deze pure mens, deze Zoon van God, niet in het graf houden. Daarom zegt men ook wel: “Vrolijk Pasen”, want wij mogen dan blij zijn met deze ontknoping.
Je wordt er inderdaad heel blij en vrolijk van.
En daarom wens ik u, ook dit jaar, een vrolijk Pasen toe.
Geniet van deze vrije dagen.
God bless Suriname!
Vandaag
Gisteren
- Onaantastbaar groen: Regenwoud als nationaal belang en internationale verantwoordelijkheid
- WK-droom Suriname eindigt na 1-2 nederlaag tegen Bolivia
- Suriname op rand van geschiedenis: cruciaal duel tegen Bolivia om WK-droom
- Beroependag op Kangoeroe High: leerlingen maken kennis met diverse beroepen
- BiZa pakt ‘spookambtenaren’ aan: focus op personeel in buitenland
- Schoten gelost op woning na familieruzie
- WTO-chef: wereldorde is onherroepelijk veranderd
- Suriname benadrukt sterkere samenwerking regio en Afrika
- Recensie: Democratische leeservaring
- Wisselvallig en overwegend nat weer
- Van Pakistan tot Egypte: oorlog met Iran drijft prijzen op in het mondiale Zuiden
- Column: Aftellen
- Natio op scherp voor play-off om WK-kwalificatie tegen Bolivia
Eergisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe