SDGs moeten sleutelrol krijgen in partijprogramma’s, politieke organisaties
In aanloop naar de komende verkiezingen worden politieke partijen aangespoord om de duurzame ontwikkelingsdoelen (SDGs) een prominente plek te geven in hun partijprogramma’s. Tijdens een workshop in het parlement, georganiseerd door het SDG-platform in samenwerking met De Nationale Assemblee (DNA), werd benadrukt dat politieke betrokkenheid essentieel is voor het behalen van deze mondiale doelen.
DNA-voorzitter Marinus Bee gaf aan dat de wetgevende macht al verschillende stappen heeft gezet om de SDGs te ondersteunen via aangenomen wetgeving. Toch is dit volgens hem niet voldoende: “Wetten alleen zijn niet genoeg. Er moet ook toezicht zijn op de uitvoering en er moeten financiële middelen beschikbaar worden gesteld via de nationale begroting.”
Op de workshop waren parlementaire als niet-parlementaire partijen bijeen om te reflecteren op de mate waarin de SDGs zijn geïntegreerd in hun visies en plannen. Bee stelde voor om in het nieuw te vormen parlement een vaste commissie in het leven te roepen die zich specifiek bezighoudt met het monitoren en bevorderen van de ontwikkelingsdoelen. Jacinta Jong A Lok–Dundas, voorzitter van het SDG-platform, onderstreepte dat de overheid en het maatschappelijk middenveld samen verantwoordelijk zijn voor het realiseren van de doelen. Ze wees daarbij op de controlerende en richtinggevende rol die volksvertegenwoordigers spelen in het overheidsbeleid.
“Nu u het vertrouwen van de kiezer wilt winnen, moet u laten zien hoe u de SDGs wil integreren in uw beleidsvoorstellen,” stelde Jong A Lok-Dundas. Volgens haar bieden de SDGs een kader voor structurele verbeteringen op sociaal, economisch en ecologisch vlak. “Parlementariërs hebben de unieke mogelijkheid om deze doelen structureel te verankeren in beleid, wetgeving én de staatsbegroting. Dat is geen optie, maar een verantwoordelijkheid.”
Elizabeth Bradley, voorzitter van de SDG-landelijke commissie, riep de politieke partijen op om zich actief en langdurig te committeren aan thema’s als mensenrechten, duurzaamheid en gelijkheid. “De SDGs zijn geen theoretisch concept. Ze hebben directe impact op armoede, onderwijs, gezondheid en leefomgeving. Daarom moeten ze ook weerspiegeld worden in de staatsbegroting en wetgeving.” Zij wees erop dat de rol van het parlement cruciaal is, niet alleen bij het goedkeuren van wetgeving, maar ook bij het controleren van hoe overheidsmiddelen worden ingezet. “Het is aan u ervoor te zorgen dat deze doelen niet worden overschaduwd door partijpolitieke belangen.
Vandaag
-
18:54
VN waarschuwt voor humanitaire ineenstorting in Cuba
-
16:58
SLM en LIAT Air verkennen samenwerking voor betere regionale luchtverbindingen
-
15:21
Landvreugd voorzitter van MAS: focus op financiën en groei scheepvaart
-
14:33
Vakbeweging vraagt structurele aanpak vastlopende sociaal-economische dossiers
-
12:57
Pakistaans leger: 216 strijders gedood in Balochistan
-
11:23
Van Trikt onder politiebegeleiding naar specialist; detentie volgt na weigering uitstel door OM
-
09:28
Zwerfvuil is geen opvoedprobleem alleen; Het is een bestuurlijke keuze
-
07:30
Rusland trekt zich terug, New START-verdrag loopt af
-
05:32
Een mix van zon, bewolking en regen
-
03:37
Pg reageert niet op uitlatingen DNA; Atompai over politieke inmenging onder Santokhi
-
01:34
BLTO verlengt actie minimaal tot vandaag; betaling vlot niet
-
00:59
Column: Duurzaamheid clubvoetbal
-
00:00
Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep na vrijspraak Danielle Veira
Gisteren
- Verdachte aangehouden na brandbomincident op goudveld
- Digitaal systeem gelanceerd voor volledige controle op vuurwapens
- PAHO waarschuwt Suriname en regio voor stijgende mazelenbesmettingen
- Het juridisch moederschap
- Wereld Kanker Dag: Suriname zet in op versnelde strijd tegen baarmoederhalskanker
- Na COP30 krijgt Suriname–Brazilië-overleg concreet vervolg
- Trump en Petro: onverwachte verstandhouding in Witte Huis
- Dodelijke aanrijding tussen bromfietsen te Nieuw-Amsterdam (update)
- Rapport: Wereldwijde conflicten drijven humanitair recht tot het uiterste
- Wisselend weer met zon en buien
- Opmerking Jarbandhan over ‘politieke kleur’ pg leidt tot commotie in DNA
- 12 maanden voorwaardelijke celstraf geëist tegen politieagenten in Pikin Saron-zaak
- Atompai lijnrecht tegen fractieleider: geen CCJ en wel college van pg's
Eergisteren
- Druk op Guyanese parlementsvoorzitter om mediabeperkingen op te heffen
- Afro Caraïbische Educatie Academie reikt eerste certificaten uit
- De onbegrijpelijke visummuur voor Suriname
- Man (64) zwaar toegetakeld met stroomkabel na burenruzie; verdachte aangehouden
- Gewapende roofoverval op goudzoekerskamp in Pikin Kawina
- China blijft kolencentrales bouwen ondanks bloeiende zonne- en windenergiesector
- Medische Zending-poli Coeroeni officieel geopend
- Goud staat op het punt nieuwe records te bereiken nu kopers terugkeren
- Duurzaam ontwikkelingsprogramma West-Suriname gestart
- Suriname: crisis in slow motion
- Zon en lokale buien
- Bangladesh nadert verkiezingen: India, Pakistan en China volgen nauwlettend
- Column: Hervormen, ja, maar niet blind
- Brunswijk: Jones is handlanger van de regering
- Pawiroredjo: Begin bij politie en capaciteit; meerdere pg’s lossen kernproblemen niet op