SDGs moeten sleutelrol krijgen in partijprogramma’s, politieke organisaties
In aanloop naar de komende verkiezingen worden politieke partijen aangespoord om de duurzame ontwikkelingsdoelen (SDGs) een prominente plek te geven in hun partijprogramma’s. Tijdens een workshop in het parlement, georganiseerd door het SDG-platform in samenwerking met De Nationale Assemblee (DNA), werd benadrukt dat politieke betrokkenheid essentieel is voor het behalen van deze mondiale doelen.
DNA-voorzitter Marinus Bee gaf aan dat de wetgevende macht al verschillende stappen heeft gezet om de SDGs te ondersteunen via aangenomen wetgeving. Toch is dit volgens hem niet voldoende: “Wetten alleen zijn niet genoeg. Er moet ook toezicht zijn op de uitvoering en er moeten financiële middelen beschikbaar worden gesteld via de nationale begroting.”
Op de workshop waren parlementaire als niet-parlementaire partijen bijeen om te reflecteren op de mate waarin de SDGs zijn geïntegreerd in hun visies en plannen. Bee stelde voor om in het nieuw te vormen parlement een vaste commissie in het leven te roepen die zich specifiek bezighoudt met het monitoren en bevorderen van de ontwikkelingsdoelen. Jacinta Jong A Lok–Dundas, voorzitter van het SDG-platform, onderstreepte dat de overheid en het maatschappelijk middenveld samen verantwoordelijk zijn voor het realiseren van de doelen. Ze wees daarbij op de controlerende en richtinggevende rol die volksvertegenwoordigers spelen in het overheidsbeleid.
“Nu u het vertrouwen van de kiezer wilt winnen, moet u laten zien hoe u de SDGs wil integreren in uw beleidsvoorstellen,” stelde Jong A Lok-Dundas. Volgens haar bieden de SDGs een kader voor structurele verbeteringen op sociaal, economisch en ecologisch vlak. “Parlementariërs hebben de unieke mogelijkheid om deze doelen structureel te verankeren in beleid, wetgeving én de staatsbegroting. Dat is geen optie, maar een verantwoordelijkheid.”
Elizabeth Bradley, voorzitter van de SDG-landelijke commissie, riep de politieke partijen op om zich actief en langdurig te committeren aan thema’s als mensenrechten, duurzaamheid en gelijkheid. “De SDGs zijn geen theoretisch concept. Ze hebben directe impact op armoede, onderwijs, gezondheid en leefomgeving. Daarom moeten ze ook weerspiegeld worden in de staatsbegroting en wetgeving.” Zij wees erop dat de rol van het parlement cruciaal is, niet alleen bij het goedkeuren van wetgeving, maar ook bij het controleren van hoe overheidsmiddelen worden ingezet. “Het is aan u ervoor te zorgen dat deze doelen niet worden overschaduwd door partijpolitieke belangen.
Vandaag
-
06:47
De verkiezingen voorbij, hoe verder?
-
05:42
Nog meer regen op deze zaterdag
-
03:45
Een gestolen toekomst; een manifest voor politieke integriteit
-
01:48
Korpschef kondigt harde aanpak aan na golf van overvallen
-
00:57
VHP houdt grip op Nickerie, NDP 2 en PL consolideert 3e plek
-
00:00
Joyce Williams treedt af als SPA-voorzitter
Gisteren
- VHP heeft de NPS vaak geholpen
- Suriname verslaat Puerto Rico met 1-0; naar 3e ronde WK-kwalificatie
- Miljoenen Guyanees oliegeld voor doop olieschip
- Inhoud enveloppe bij huwelijksjubileum verhoogd
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporaonderzoek
- Suriname vanuit de kappersstoel belicht
- ABOP spreekt waardering uit voor moslimgemeenschap
- Man verwond bij woninginbraak Sir Winston Churchillweg
- Regen, gebed en bezinning markeren begin van Offerfeest
- NDP: Ied ul-Adha markeert begin van hoop en herstel
- Verkeersveiligheid krijgt stem in afstudeeronderzoek
- De democratie ondermijnd; van 'tralala' naar 'dadaa' verandering?
- Zelfde weerpatroon van de week blijft aanhouden
- Hassankhan erkent fouten bij verkiezingen, maar fraude uitgesloten
- VHP en NDP nek-aan-nek regionale zetels in Saramacca
- Herdenking immigratie in teken van eerbetoon en toekomstvisie
- Santokhi: Regeren is blijven werken, ook tijdens wachten op uitslag
Eergisteren
- Licht beschadigde US-dollars blijven gewoon geldig
- Lions Club Para zet basisscholen in het zonnetje op Wereld Milieudag
- NDP eert Hindostaanse gemeenschap als pijler van nationale vooruitgang
- NDP domineert verkiezingen in Brokopondo
- NPS roept op tot harmonie: Onze culturele rijkdom is onze kracht
- Criminelen slaan toe in woning en vluchten via bosschage
- Opheffen ministerie van Arbeid is een valse start
- Twee gewelddadige overvallen kort na elkaar op klaarlichte dag
- OM eist tot 35 jaar cel in brute moordzaak op ondernemer A.A.
- CUS: Een moment van eenheid en culturele waardering
- Efficiëntie wint het van financieel belang bij online CBB-dienstverlening
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname
- Onweersbuien blijven aanhouden
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid
- Column: Een appel te schillen
- Contract Staatsolie-topman Jagesar met drie jaar verlengd