VHP belicht de deugden van Ied-ul-Fitr voor natievorming
De vastenmaand Ramadan wordt traditiegetrouw afgesloten met het Ied-ul-Fitr feest. Met dit feest verbreken moslims over de hele wereld, ook in Suriname, een periode van vasten. Ramadan heeft door het vasten, eenieder nieuwe kracht gegeven voor zijn/haar persoonlijk leven, gezinsleven en maatschappelijk leven.
Ied-ul-Fitr is een feest voor liefde, vriendelijkheid, mededogen, vergeving en natievorming. Deze kwaliteiten zijn essentieel voor de Islam. Dit feest leent zich uitstekend voor het aanmoedigen van deugden. De VHP is ervan overtuigd dat Ied-ul-Fitr zal bijdragen aan natievorming, wat heel belangrijk is voor onze samenleving.
De inzet voor de natie door wederzijds respect, eenheid, tolerantie, samenwerking en inspiratie om het pad van liefde en universele broederschap, is essentieel. Normen en waarden moeten centraal staan. Het zijn belangrijke fundamenten om ons land weer op te bouwen en onze natievorming weer echte inhoud te geven. Met verdeeldheid, haatzaaien en polarisatie gaan we geen ontwikkeling brengen.
Met de gezamenlijke viering van Ied-ul-Fitr, wordt de eenheid en saamhorigheid bevorderd. Ied-ul-Fitr is ook een tijd om vrede te sluiten met jouw buren, familieleden en vrienden, om oplossingen te vinden voor nieuwe uitdagingen. Bij de VHP is de wil heel sterk aanwezig om de samenleving te dienen. In de achterliggende periode hebben we als partij meer dan voorheen een sterke verbondenheid gehad met onze schepper en de moslimgemeenschap.
Traditiegetrouw hebben we als partij een gezamenlijk avondmaal, Iftar, gehouden in het VHP partijcentrum. De Iftar en de vele bezoekjes van de VHP aan de diverse moskeeƫn in de verschillende districten, getuigen van onze sterke verbondenheid. De contacten tussen niet moslimgemeenschappen en de moslimgemeenschap, zijn meer dan ooit gegroeid.
We zijn heel erg blij met zulke contacten. Door zulke ontmoetingen bouwen we bruggen, bruggen die zeer noodzakelijk zijn voor natie-ontwikkeling en ontwikkeling van ons geliefd land. Door samenwerking, trekken we samen op, op basis van ons motto: Zelf sterk samen sterker.
Vandaag
-
11:00
SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
-
10:23
Ex-president Wijdenbosch overleden
-
09:32
Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
-
08:48
41 ondernemers krijgen financiƫle steun via SURGE-project
-
06:51
Zaaien met olie
-
04:53
Kans op korte buien in de middag
-
02:55
Canadese liberalen winnen minderheidsregering
-
00:57
Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
-
00:00
OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Gisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Eergisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost