Rusland: NPS aan het begin van een nieuwe glorie
NPS voorzitter Gregory Rusland meent dat de groene partij aan het begin staat van een nieuwe glorie. Hij verwacht dat de NPS als grootste partij uit de bus zal komen op 26. De Surinaamse Partij van de Arbeid (SPA) met vakbondsleider Marcia Clumper op de 51e plaats en Cliff Marica van Duurzaam Rechtvaardig Samenleven op 50 zijn zondag met open armen ontvangen door het drukbezochte partijcongres. De kandidatenlijst is unaniem ondersteund door alle structuren en ook zo goedgekeurd door het congres.
Rusland voerde aan dat er veel uitdagingen zijn in het land, maar oil and gas geeft de gelegenheid om uit de grote problemen te geraken. Het geld dat verdiend zal worden uit deze sector moet gebruikt worden voor de ontwikkeling van andere sectoren zodat er een brede economische basis ontstaat. Suriname moet terug naar de periode van regering-Venetiaan waar jongeren een huis konden bouwen, een auto konden kopen en ook op reis konden gaan naar het buitenland.

NPS voorzitter Gregory Rusland geflankeerd door Cliff Marica van DRS en Joyce Williams van de SPA.
Een van de prioriteiten van de NPS is huizenbouw. Het kan volgens de partijleider niet zo zijn dat drie generaties in één huis wonen. Die situatie moet veranderen. De partij belooft niet dat in 100 of 200 dagen alle problemen opgelost zullen worden. Er moet hard gewerkt worden om het land op de rails te krijgen, waarbij niet gekeken zal worden naar persoonlijke belangen en die van familie en vrienden. Deskundigen zullen worden ingezet om de instituten weer te versterken, benadrukte Rusland.

De situatie in het land is schrikbarend, vooral in de achtergestelde buurten, benadrukte Rusland. De levensomstandigheden van de mensen moeten worden verbeterd. Het is ook belangrijk dat de verdiencapaciteit van het land omhoog moet gaan en dat niet iedereen 'lanti wroko' moet gaan zoeken. Iedereen moet een goed werk hebben zodat ze in staat zijn te voorzien in hun behoeften. Alleen door investeringen en productie zal er meer verdiend kunnen worden.
De NPS gaat in de komende periode naar de verkiezingen huis aan huis en zal diverse vergaderingen beleggen om de mensen te overtuigen om op de partij te stemmen. Rusland heeft alle kandidaten opgeroepen om samen te werken en elkaar te ondersteunen. "Paraat paraat, NPS paraat" werd er strijdvaardig geroepen. Ook werd gescandeerd dat Rusland de volgende president wordt van het land.
Documenten:
Vandaag
Gisteren
- Programma SAO: 103 deelnemers zetten stap naar vakmanschap en toekomst
- Ziekenhuis in Syrische stad Sweida overspoeld na bloedige sektarische gevechten
- Vermoedelijke verdrinking na bootongeval in Balingsoela
- In Memoriam: Dr. Marvin van Lierop (1958 – 2025)
- VHP: Vergadering DNA niet legitiem, regels bewust genegeerd
- Toelating 8 nieuwe coalitieleden niet doorgegaan; geen quorum
- Einde aan zaak Parmessar: hoofdverdachte veroordeeld, medeverdachten vrijgesproken
- SLM en luchtvaartsector prioriteit bij hervormingsplan regering
- WHO: Massale hongersnood in Gaza is mensgemaakt
- Verzoek tot voorlopige invrijheidstelling verdachten Pikin Saron afgewezen
- Grotendeels zonnig en helder weer
- VHP-fractie eist naleving 24-uursregel bij DNA-vergaderingen
- Simons: SRD 1,3 miljard tekort; geen nieuw beleid in begroting 2025
- Column: Quorum als krachtmeting
- Girdhari: ASTA-project belooft doorbraak voor ananassector
Eergisteren
- President Simons zet koers uit bij eerste regeringsraad
- Kans op een beter leven: onze kinderen verdienen meer dan dit
- Worstelicoon Hulk Hogan overleden op 71-jarige leeftijd
- DNA vergadert vrijdag over toelating van acht nieuwe coalitieleden
- Minister Misiekaba en PAHO versterken banden voor betere volksgezondheid
- Suriname zet koers naar groene, innovatieve economie
- Historische uitspraak ICJ: landen kunnen elkaar aanspreken op klimaatschade
- De noodzaak van een functionerend Constitutioneel Hof
- Cyborg-kakkerlakken en killer-robots: Duitsland ontwerpt de oorlog van de toekomst
- Rijstmagnaat Radjie moet binnen twee weken Stalweide ontruimen
- Steeds minder bewolking door de dag
- Gouden sieraden en diamanten buitgemaakt bij gewapende overval op zakenpand
- Column: Beachvolleybal tour
- Inflatie weer in de lift: Prijzen stijgen met 2% in juni