Aanpak problemen ex-Jungle Commando en gebieden
Drie presidentiële werkgroepen moeten de problemen aanpakken waarmee de ex-Jungle Commandoleden en de gebieden Nieuw-Koffiekamp en Totikamp geconfronteerd worden. Deze werkgroepen zijn ingesteld door president Chan Santokhi voor zes maanden.
Jimmy Ajentoena, fungeert als voorzitter van de presidentiële werkgroep 'Aanpak problemen ex-Jungle Commando', Wyne Huur is voorzitter van 'Nieuw-Koffiekamp en omgeving' en Verginia Timmer zal de werkgroep 'Totikamp en omgeving' trekken. Zij hebben als taak om met voortvarendheid en in nauwe samenwerking met alle ministeries te werken aan de aanpak van de problemen in de gebieden. De groepen krijgen daarnaast een adviserende rol in het oplossen van eigen vraagstukken en dienen modaliteiten te creëren om de ex-leden/bewoners economisch weerbaar te maken.

President Santokhi gaf aan dat de werkgroepen zullen werken onder het gezag van het staatshoofd. Dit betekent dat er geen bureaucratie moet zijn, maar dat er daadwerkelijk gewerkt zal worden aan het oplossen van de problemen, waarmee de ex-leden en bewoners van de gebieden kampen. Geld moet volgens de president niet het probleem zijn om zaken aan te pakken, meldt de Communicatiedienst Suriname. “Waar het vaak aan schort is de organisatie, coördinatie en communicatie. Ook al heb je veel geld, als deze essentiële zaken ontbreken, vind je geen oplossingen”.

Het staatshoofd is van mening dat er met een goede coördinatie en communicatie vele zaken snel en efficiënt opgelost kunnen worden. Hij benoemde enkele zaken die hij in eigen persoon en als president middels goede coördinatie en communicatie heeft weten op te lossen zonder geld. “Geld is niet het probleem, maar werk met wijsheid”. De president gelooft in de kracht van samendoen en het gemeenschapswerk. Dit zorgt ervoor dat er ontwikkeling komt. “De president kan het niet alleen doen. We kunnen het samendoen. Dat is kracht van gemeenschapswerk en daarmee kunnen we ontwikkeling brengen in land".
Vandaag
-
08:48
Lions Club Para eert best geslaagden LBO en MULO
-
06:51
Herpositionering Suriname inzake Tigri Driehoek gewenst
-
04:54
Weer: Zonnig en warm vandaag
-
02:57
President Prabowo: Indonesiërs moeten profiteren van nationale rijkdom
-
00:59
Column: Oorlogen groot en klein
-
00:01
Grasella Jozefzoon waarnemend directeur OW&RO én Staatsraadslid
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 885
- Geen herkansingsscholen? Onze kinderen verdienen beter!
- Eerste verkeersdode genoteerd in verkeersveiligheidsmaand
- DNV’er vuurt schoten na melding over mogelijke roofoverval bij Chotelal
- Taxichauffeur verdacht van aanrijding en mishandeling aan Hannaslustweg
- Europese leiders mee met Zelensky naar Washington; cruciale bespreking met Trump
- Simons kondigt audits aan en legt gronduitgifte onder vergrootglas
- KPS: Een instituut dat worstelt met gezag in moderne tijden
- Gezond & Bewust: Diabetes – de zoete bedreiging die Suriname in de greep houdt
- Verdachte ontkent auto van taxichauffeur te hebben gestolen
- Ontheffing ex-Korpschef Bryan Isaacs: Grondwettelijke Grenzen aan Politieke Inmenging
- Zonnig en warm vandaag
- OM eist 24 maanden in verduisteringszaak; vrijspraak gevraagd voor medeverdachte
- SEOB: Inflatie weer op 8%, SRD zwakker, reserves sterk maar tekorten hardnekkig
- Simons: Besluit over toekomst SLM zal pijn doen
Eergisteren
- Reactie MONAC bij verklaring van minister Tsang op 13 aug in DNA
- SAO levert 39 nieuwe verpleegassistenten af; wil erkenning diploma
- Verkeersveiligheidsmaand: Focus op bewust rijgedrag
- Gewapende overval aan de Coesewijnestraat
- Licht en geluid
- SLM-zaak: Jessurun, De Haan en Bissessur officieel als verdachte aangemerkt
- Aviankoi: Minister Tsang probeert mij te criminaliseren
- De volkswil: een stille executie van reputaties
- Subsidie aan EBS doet begroting stijgen met SRD 1,6 miljard
- Vandaag voornamelijk zonnig
- Traditionele leiders en president Simons zoeken eensgezindheid grondenbescherming
- Ophef in DNA over teruggeroepen VHP-diplomaten op staatskosten
- DNA eist integrale doorlichting ministeries en staatsbedrijven op corruptie