Aanpak problemen ex-Jungle Commando en gebieden
Drie presidentiële werkgroepen moeten de problemen aanpakken waarmee de ex-Jungle Commandoleden en de gebieden Nieuw-Koffiekamp en Totikamp geconfronteerd worden. Deze werkgroepen zijn ingesteld door president Chan Santokhi voor zes maanden.
Jimmy Ajentoena, fungeert als voorzitter van de presidentiële werkgroep 'Aanpak problemen ex-Jungle Commando', Wyne Huur is voorzitter van 'Nieuw-Koffiekamp en omgeving' en Verginia Timmer zal de werkgroep 'Totikamp en omgeving' trekken. Zij hebben als taak om met voortvarendheid en in nauwe samenwerking met alle ministeries te werken aan de aanpak van de problemen in de gebieden. De groepen krijgen daarnaast een adviserende rol in het oplossen van eigen vraagstukken en dienen modaliteiten te creëren om de ex-leden/bewoners economisch weerbaar te maken.

President Santokhi gaf aan dat de werkgroepen zullen werken onder het gezag van het staatshoofd. Dit betekent dat er geen bureaucratie moet zijn, maar dat er daadwerkelijk gewerkt zal worden aan het oplossen van de problemen, waarmee de ex-leden en bewoners van de gebieden kampen. Geld moet volgens de president niet het probleem zijn om zaken aan te pakken, meldt de Communicatiedienst Suriname. “Waar het vaak aan schort is de organisatie, coördinatie en communicatie. Ook al heb je veel geld, als deze essentiële zaken ontbreken, vind je geen oplossingen”.

Het staatshoofd is van mening dat er met een goede coördinatie en communicatie vele zaken snel en efficiënt opgelost kunnen worden. Hij benoemde enkele zaken die hij in eigen persoon en als president middels goede coördinatie en communicatie heeft weten op te lossen zonder geld. “Geld is niet het probleem, maar werk met wijsheid”. De president gelooft in de kracht van samendoen en het gemeenschapswerk. Dit zorgt ervoor dat er ontwikkeling komt. “De president kan het niet alleen doen. We kunnen het samendoen. Dat is kracht van gemeenschapswerk en daarmee kunnen we ontwikkeling brengen in land".
Vandaag
Gisteren
- Nieuwe directeur MI-GLIS, Belfor-Amoida legt nadruk op betrouwbare grondinformatie
- Onnodige 'hype' rond aansprakelijkheid directeuren en toezichthouders overheidsbedrijven
- Tragisch arbeidsongeval eist leven van 19-jarige
- China: Diplomatieke samenwerking en vrede als antwoord op wereldwijde uitdagingen
- AZP viert 60 jaar zorg: regering investeert SRD 60 miljoen in modernisering
- Onze kinderen verdrinken in het nieuwe onderwijssysteem
- Olieprijs schiet boven US$ 119 door oorlog in het Midden-Oosten
- CBvS verwerkt activiteiten buitenlandse oliemaatschappijen in economische statistieken
- Masker VMS gevallen
- Vrouwen hebben 36% minder economische rechten dan mannen
- Afwisseling van zon en buien in het binnenland en langs de kust
- Iran benoemt Khamenei’s hardline zoon Mojtaba als nieuwe Opperste leider
- Column: De lente die niet wijkt
- Directeur SBB krijgt ontslag aangezegd en kondigt juridisch verweer aan
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 914
- NPS pleit voor verdere versterking rechten en kansen van vrouwen
- ABOP benadrukt rol van vrouwen bij ontwikkeling van Suriname
- China waarschuwt tegen regimewissel in Iran
- C-47 staat stil bij dubbele rol van werkende vrouwen
- A20: Internationale Vrouwendag staat voor gelijkheid en gezamenlijke toekomst
- Gestolen voertuig klemgereden: verdachte neergeschoten, twee vluchten het bos in
- We zijn er nog niet; maar we zetten door
- Gewapende woningoverval: daders maken geld en sieraden buit
- VHP: Internationale Vrouwendag vraagt om meer dan woorden
- NDP benadrukt rol van vrouwen en wijst op leiderschap Simons
- Zon en kans op lokale buien
- Escalatie in VS-Iran conflict: Oekraïne biedt steun aan Saudi-Arabië tegen Iraanse drones
- President Simons: positie van vrouwen cruciaal voor sterke samenleving
- Gewapende overval op supermarkt: twee medewerkers gewond
- Visserijsector waarschuwt voor aantasting onafhankelijkheid Viskeuringsinstituut