Shata: Grote ontwikkelingen op komst in toerismesector
De toerismesector zal met het oog op de ontwikkelingen rond olie en gas een opleving krijgen als goed hierop wordt ingespeeld. De Suriname Hospitality and Tourism Association (Shata) gaat niet met gekruiste armen zitten kijken maar nieuwe markten aanboren. "Suriname zal tegen 2028 meer dan 1.500 gekwalificeerd horecapersoneel
nodig hebben, dus laten we op de kar springen, de jeugd motiveren, haar
hoop geven, het potentieel laten zien en jongeren voorzien van inkomens
waardoor ze kunnen genieten van een leven vol geluk en vreugde", zegt Shata voorzitter Egon Von Foidl. Hij is ook directeur van Courtyard by Marriot. Er worden nog vier tot vijf grote hotels gebouwd met de ontwikkelingen op het oog.
Om de woorden in daden om te zetten zijn drie intentieverklaringen getekend. Er is een samenwerking aangegaan met de Associatie van Surinaamse Fabrikanten, Stichting Owru Yari Fest en de American Chamber of Commerce of Suriname. Het is belangrijk om barrières uit de weg te ruimen. Met het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking is gesproken over de vereenvoudiging van visumaanvraag. De wijze waarop bezoekers worden ontvangen bij aankomst op de luchthaven moet worden verbeterd. Leden van de Immigratiedienst zullen worden getraind.

Bestuursleden van de Shata en hun partners na ondertekening van de samenwerking.
Een andere kwestie die Von Foidl wil aanpakken is het beperkte gebruik van de creditcard en de verschillende pinpasjes die gehanteerd worden bij ATMs. Deze kwestie zal op 17 maart diepgaand worden besproken met de Surinaamse Bankiersvereniging. Mensen moeten in staat zijn elektronisch te betalen. In veel landen wordt nauwelijks cashgeld meer gebruikt. Ook met de leiding van de politie is gesproken over veiligheidsvraagstukken. Ook een betere communicatie en marketing van toerisme is nodig met diverse ambassades.
Shata wijst erop dat onlangs drie grote influencers in Suriname waren met een gezamenlijke aanhang van 20 miljoen mensen. Onder hen bevonden zich Chinese en Amerikaanse beïnvloeders. Er zijn ontmoetingen geweest met verschillende internationale schrijvers over reizen. Ze zijn uitgenodigd om een week door te brengen in Suriname. Shata bestuurslid Dinesh Ramlal van Travel the Guyanas nam deel aan vakantiebeurzen in New York en Canada in januari en februari Canada. SHATA zal ook deelnemen aan verdere beurzen zoals ITB Berlin, de grootste reisbeurs ter wereld, evenals beurzen in China en Japan. Deelname aan World Expo 25 Osaka zal het opnieuw mogelijk maken om Suriname als een juweel van een bestemming te laten zien.
Vandaag
Gisteren
- Caricom verwelkomt VN-resolutie over slavernij als misdaad tegen de menselijkheid
- PALU: President, houdt u zich aan de wet om corruptie te voorkomen
- Iran beoordeelt VS-voorstel voor beëindiging oorlog; sluit onderhandelingen uit
- Uitbetaling SRD 1000 tijdelijk vertraagd, overheid garandeert uitkering
- Minister Huur steunt samenwerking met SEMIF voor duurzame ontwikkeling regio’s
- Trumps roekeloze oorlog en lessen niet geleerd!
- Azië kijkt terug op Covid-maatregelen om brandstofcrisis aan te pakken
- President Simons: certificaat is begin, niet het eind voor jonge ondernemers
- Ex-minister Welzijn ter terechtzitting gehoord in fraudezaak Alcoa Pensioenfonds
- Wisselvallig weer met zon, bewolking en buien
- Paus Leo roept op tot onmiddellijke wapenstilstand in Midden-Oosten conflict
- Column: Jeugdraad of Jeugdparlement?
- GOw2 trekt pompprijzen op tot price cap; druk op regeling neemt toe
Eergisteren
- SVB lanceert nieuwe identiteit ‘Natio – The Green Guardians’ en vernieuwde teamtenues
- Jogi vraagt president opheldering over dienstreis minister Currie naar Ghana
- Pakistan meest vervuilde land ter wereld in 2025, rapport IQAir
- 15 jaar cel geëist in hoger beroep Pikin Saron-zaak
- DNA stelt onderzoekscommissie in voor vorderingen pg tegen drie ex-ministers
- PSA-beleid onder druk: goede intenties, gebrekkige uitvoering
- Colombia: Doden bij vliegtuigcrash opgelopen tot 66
- Boeren in het binnenland houden vol ondanks vele uitdagingen
- Gewapende bende overvalt Sun Center: bewaker gekneveld, telefoonzaak doelwit
- Eerste ananastelers krijgen lening voor opschaling productie
- Combinatie van zon, bewolking en verspreide buien
- Energie, water, obligaties: Wat zijn de doelen van Iran als Trump elektriciteitscentrales aanvalt?
- Column: Drie namen, maar waar zijn de anderen?
- Productie Krediet Fonds keurt SRD 41 miljoen goed: groei productie en werkgelegenheid