Verkiezingsorganisatie in volgende fase
De organisatie van de verkiezingen van mei 2025 is in een hogere versnelling gekomen. Enkele belangrijke wettelijke verplichtingen volgens de verkiezingskalender zijn reeds uitgevoerd, zoals de wettelijke ter inzage legging, de registratie van politieke partijen en de start van trainingen voor stembureaupersoneel. De trainingen voor Paramaribo zijn afgerond, terwijl de overige districten later deze maand en in april volgen.
Vandaag is in het Lalla Rookhgebouw een plenaire vergadering gehouden tussen het Algemeen Secretariaat Verkiezingen van het ministerie van Binnenlandse Zaken en de districtscommissarissen, die een cruciale rol vervullen. Zij zijn de voorzitters van de hoofdstembureaus verantwoordelijk voor de coördinatie van de verschillende stembureaus in hun district.
De vervolgstappen in het verkiezingsproces zijn besproken en de districtscommissarissen zijn geïnformeerd over de stand van zaken. Onderminister Maurits Hassankhan, belast met de leiding van de verkiezingsorganisatie, riep de aanwezigen op zich volledig in te zetten voor een transparante en efficiënte organisatie. Directeur Nasier Eskak van Binnenlandse Zaken, die de vergadering leidde, benadrukte de ambitie om van deze verkiezingen de beste ooit in Suriname te maken.
Op 26 maart, één dag na de kandidaatstelling, start de werving van colporteurs, controleurs en hoofdcontroleurs voor de distributie van oproepingskaarten. Dit zal plaatsvinden bij de districtscommissariaten, waarbij ongeveer 1.500 personen nodig zijn. De trainingen van het wervingspersoneel staan gepland voor de tweede week van april. In dezelfde periode worden ook de oproepingskaarten geproduceerd en verspreid naar de districten. De distributie van de oproepingskaarten zal naar verwachting eind april van start gaan.
Afgesproken is dat elk hoofdstembureau zo spoedig mogelijk na de verkiezingsdag een evaluatierapport opstelt met de plus- en minpunten van het proces. Dit rapport zal bijdragen aan verdere verbetering van de verkiezingsorganisatie in de toekomst.
Vandaag
-
09:50
Doden en zwaargewonden bij ernstige aanrijding tussen auto en autobus
-
08:50
Suriname wordt zwaarder
-
06:52
VES-secretaris Girdhari: Jaarrede president schetst richting, maar mist concrete uitwerking
-
04:54
Zonnig weer met plaatselijke buien
-
02:56
Advocaat in SLM-drugszaak: OM heeft geen overtuigend bewijs tegen cliënt
-
00:58
Shurly Lackin aan het roer van de nieuwe RvT STVS
-
00:00
President plaatst landbouw centraal: Agrarische sector sleutel stabiliteit en brede welvaart
Gisteren
- Het ‘America First’-beleid in een wereld zonder hegemonie
- Strafzaak tegen artiest Kappalani opnieuw gestart
- Integrale aanpak luchtvaart en toerisme bij verbetering product SLM
- China en Canada hervatten samenwerking met nieuw handelsakkoord
- Regering komt burgers tegemoet bij vervallen bereidverklaringen
- President waarschuwt: olie-inkomsten vragen strikte discipline en transparant beheer
- Nieuw monument te Bakkie voor Amerikaanse slachtoffers 83 jaar geleden
- Overpeinzingen bij 77 jaar VHP
- Gewapende overval bij Melkcentrale
- President Simons: economische stabiliteit voorwaarde voor rechtvaardige welvaartsverdeling
- Nieuwe raden van toezicht bij SRS en STVS
- VS waarschuwt Iran: alle opties open, Iran belooft reactie op agressie
- Dag begint rustig, later kans op regen
- VHP belicht eigen rol na 77 jaar in politiek
- Column: Vragen om transparantie is geen aanval
- VES-voorzitter: 2026 wordt beslissend voor vertrouwen en discipline
Eergisteren
- Digitalisering vraagt om keuzes aan de top
- Nieuw hoofdstuk in bilaterale relatie China en Canada
- Astrid Roemer ten ruste gelegd
- Vicepresident naar Zwitserland voor World Tourism Forum
- Een andere nieuwjaarswens!
- Chinese app 'Are You Dead?' verandert naam na grote populariteit
- Taxichauffeur berooft klant en verwondt slachtoffer
- PAHO: Druggebruikstoornissen nemen sterk toe in de Amerika’s
- Nogmaals 3 pg's
- Vijf jaar zittingstermijn AAC: discussie nog open in DNA
- SOC en ministerie willen Sportwet voor continu en toekomstgericht sportbeleid
- Zonnige perioden met buien in de middag
- Voorstel in DNA: halve vergoeding bij structureel ontbreken quorum
- Hoe Iran Starlink stoorde en hoe Iraniërs proberen dit te omzeilen
- Column: Eendracht maakt macht
- VS stopt tijdelijk immigrantvisa uit 75 landen; Suriname en Guyana niet erbij