President vraagt internationale bedrijven om te investeren
“In samenwerking met het Suriname investerings- en handelsagentschap staat onze regering klaar om uw investeringstraject te ondersteunen en uw succes te verzekeren”, zei president Santokhi hiermee verwijzend naar de Suriname Investment and Trade Agency (SITA), die samen met de Suriname-Guyana Chamber of Commerce de IBC 2025 organiseert. Dit driedaagse evenement - van 4 t/m 6 februari in Assuria Highrise - heeft als doel bedrijven uit de regio dichterbij elkaar te brengen om gezamenlijke uitdagingen te bespreken teneinde groei te bevorderen binnen diverse sectoren en een beter leefklimaat te creëren voor de gemeenschappen voornamelijk in regio.
President Santokhi gaf aan dat Suriname enorme kansen biedt in belangrijke sectoren, zoals energie, landbouwindustrie, infrastructuur en logistiek, technologie en digitale transformatie. Volgens hem versterkt Suriname de regionale banden, vooral met Guyana, om een economische corridor op te bouwen die handel, connectiviteit en gedeelde welvaart bevordert. “Wereldwijd breiden we onze partnerschappen uit met internationale instellingen, buitenlandse investeerders en multinationale ondernemingen”.
Als het meest beboste land ter wereld, met 93 procent bosbedekking, is volgens Santokhi Suriname diep betrokken bij duurzaamheid en milieubeheer. “Ons land zal een koolstofnegatieve natie blijven, door vooruitgang in initiatieven op het gebied van hernieuwbare energie, de ontwikkeling van groene infrastructuur en ondernemingen op het gebied van ecotoerisme. Bovendien moderniseren we onze publieke en private sector, door middel van digitale transformatie, om de efficiëntie en het mondiale concurrentievermogen te vergroten”.
Tijdens de IBC 2025 worden er15 business sessies gehouden met een honderdtal sprekers op het programma, meldt de Communicatiedienst Suriname. Er participeren meer dan 25 landen met ruim 500 vertegenwoordigers. Gedurende de conferentie heeft een twintigtal bedrijven ook de gelegenheid zich te promoten. Op de eerste dag lag de focus meer op handel en beleid, het gemak van zakendoen en regionale samenwerking. Vandaag buigen de participanten zich over energie-infrastructuur en rol van de private en publieke sectoren. Op donderdag wordt er ingezoomd op financiën, technologie en de lokale economieën.
Vandaag
Gisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Eergisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden