Rusland: Ook internationale inzichten nodig bij bepaling toekomst economie
Zo sprak NPS voorzitter Gregory Rusland donderdagavond tijdens de Internationale Economic Conference; building the future of Suriname die is gehouden in de Assuria Event Center. De activiteit had een internationale tint met een presentatie van de internationale econoom Arthur Laffer. De conferentie waarbij ook vakdeskundigen en vertegenwoordigers van diverse politieke organisaties aanwezig waren, is onderdeel van een serie discussies van de NPS. Daarbij wordt getracht het voortouw te nemen in de bepaling van de richting van de economie.
Rusland zegt dat er talloze problemen zijn waar wij oplossingen voor moeten vinden. De steeds duurder wordende gezondheidszorg, het ineffectief sociaal beleid, de kwakkelende financiële sector, de aanstormende informatietechnologie, de systematische degenererende staatsbedrijven en het aanzwellend overheidsapparaat zijn onderwerpen waar gezamenlijk aan verbetering gewerkt moet worden.
De inzichten van Laffer zijn bedoeld om een internationaal perspectief te krijgen over de ontwikkeling van Suriname. Ook wil de NPS het signaal geven "dat wij moeten komen uit het geïsoleerd denken wanneer het gaat over de toekomst van het land. Suriname is onderdeel van een grotere wereld waar spelregels gelden. Maar de internationale inzichten zijn geenszins a priori de beleidsbesluiten van de partij. We zullen goede nota van nemen en in goed overleg met interne deskundigen nagaan wat toegepast kan worden op ons land. Daar ligt de uitdaging voor ons”.
De NPS topper zegt "dat wij in het verleden te vaak te maken hebben gehad met beleid dat zwaar beladen was met populisme, corruptie, stoerdoenerij en vals nationalisme. Elementen die te vaak succesvol zijn gebleken voor politici om electorale winst te behalen, maar die niet hebben geresulteerd in duurzame ontwikkeling en versterking van onze staatsstructuren."
Het grondig doordenken van beleidsbesluiten op basis van bewezen succes en aangepast aan de Surinaamse praktijk is de enige weg om tot goede beleidsbesluiten te komen, meent Rusland. Dit is ook de manier waarop de NPS haar beleid wil gaan uitzetten. Het is belangrijk om te beseffen dat ons land aan de vooravond staat van game-changing ontwikkelingen. “We zullen met de ontwikkelingen in oil and gas genoodzaakt zijn om onze instituten goed uit te rusten met moderne kennis, nieuwe wetgeving en internationale netwerken. Zwakke beleidsstructuren zijn nimmer instaat om verhoogde inkomsten doelmatig en effectief te besteden”.
De NPS zegt niet alleen de oplossing van die problemen te hebben, maar door publiek erbij te betrekken en discussies met deskundigen geven wij uiting bereid te zijn om samen met andersdenkenden op deskundige wijze te werken aan de aanpak van problemen van het land.
Vandaag
-
19:13
Structurele steun voor leerstoornissen in onderwijs
-
17:10
Dalai Lama: 'Ik wil nog 40 jaar leven'
-
15:07
Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding
-
13:11
De eerste vrouwelijke president van Suriname
-
11:13
Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52
-
09:15
Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het leven
-
08:50
Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheersing
-
06:52
Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op dienstweigering
-
04:54
Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan
-
02:56
Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru
-
00:58
169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal
-
00:01
Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachtingen en werkelijkheid
Gisteren
- EZ traint jonge ondernemers in duurzame landbouw
- Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht
- VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid en democratie
- Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg
- Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne in
- Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning
- Menselijke resten aangetroffen op goudnederzetting in Brokopondo
- OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
- Het belang van het project Van 't Hogerhuysstraat
- Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen
- Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag
- Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutioneel Hof
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valkuilen
Eergisteren
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan proviand tijdens detachement
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese overheid
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
- Vandaag volop zon
- Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
- HvJ versterkt met rechter en AG
- Column: Contouren zichtbaar
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken