Royalty Voor Iedereen om trots op te zijn
Santokhi gaf te kennen dat de Surinaamse bevolking heeft meegewerkt aan de noodzakelijk hervormingen die moesten worden genomen en niet altijd even aangenaam waren. Een bekende uitdrukking van president Santokhi was ook, “we laten niemand achter” en daarvoor heeft hij ook gezorgd. Jammer genoeg zijn er personen geweest die de aanbieding van de aandelen van US$ 750 met 7% rente per jaar hebben afgekraakt bewust of zonder goed erover te hebben nagedacht.
Zo werd er gesteld dat de Guyanese bevolking meer heeft gehad dan wat de Surinamer zal krijgen, niets is minder waar. Huishoudens krijgen eenmalig US$ 1000. De Guyanese bevolking krijgt 100.000 Guyanese dollars wat omgerekend neerkomt op US$ 480. Dit is minder dan US$ 750 welke elke Surinamer aan aandelen zal ontvangen met 7% rente per jaar.
Guyana is reeds veel verder met de exploitatie van olie, Suriname is nog in de voorbereidende fase. De uitkering van de Guyanezen is eenmalig, terwijl de RVI van Suriname jaarlijks meer dan US$ 50 rente oplevert. In minder dan 10 jaren heeft de rente van de Surinaamse RVI meer opgebracht dan de eenmalige uitkering van de Guyanezen.
De Surinamer kan ook niet het aandeel omzetten in geld en deze gaan verbrassen, het is een stimulans om te gaan sparen. Het zou van eerlijkheid en goed fatsoen getuigen een vergelijking te maken, waarbij alle factoren worden meegenomen, het stadium van de operaties, het duurzame, maar zeker ook de lange termijn opbrengsten,de stimulans om te sparen en niet eenmalig het geld te “bossen” en daarna weer te vervallen in het oude.
Het is bekend uit welke hoek deze misleidende vergelijkingen en afbrekende kritiek komt, het komt van mensen die Staatsolie wilden verkopen om persoonlijk van de opbrengsten te genieten. Ze verzuimen erbij te stellen dat als zij aan het bewind waren dit soort zaken alleen maar dromen zouden zijn. Weest u daarom voorzichtig voor wie u kiest op 25 mei 2025. Kiest u niet voor mensen die reeds 3x hebben bewezen het persoonlijk belang voorop te stellen.
Mensen die voor hun eigen belang gaan nemen het totaal niet nauw met welzijn en welvaart van het volk, kiest u daarom voor leiders die stabiliteit hebben gebracht. Deze leiders genieten nu het volste vertrouwen van zowel nationale als internationale investeerders. De huidige regering heeft reeds een solide basis gelegd voor de toekomst van het land. Een toekomst voor u en volgende generatie!
Er is een bekend Chinees gezegde "同甘共苦”
Het betekent namelijk, wij gaan niet alleen samen door de moeilijke tijden, maar wij gaan ook samen door de goede tijden!
Chuanrui Wang
Lid van de Nationale Assemblee (VHP)
Vandaag
Gisteren
- Staatsoliebond waarschuwt voor druk op arbeiderspositie; roept op tot waakzaamheid
- BEP waarschuwt: kunstmatige intelligentie vormt nieuwe uitdaging voor arbeider
- Misiekaba: Chikungunya-aanpak heeft niet gefaald
- 'Turbulent en gevaarlijk': Scheepvaart het nieuwe wereldwijde strijdveld
- FOLS vraagt meer waardering voor onderwijsgevenden
- AZP-operaties hervat na noodoplossing voor defect apparaat
- Olieprijzen dalen licht na nieuw Iraans voorstel voor onderhandeling
- ABOP: Werkers zijn de ruggengraat van Suriname
- Premier Gaston Browne wint vierde termijn met belofte van economische groei
- NDP: Samen bouwen aan waardig werk en economisch herstel
- Gewapende woningoverval op gezin
- VHP maakt zich zorgen over positie werknemers
- NPS: Werkende klasse blijft sleutel tot groei en vooruitgang
- Zon, regen en bewolking wisselen elkaar af
- Petrobras stopt olie-export naar VS in eerste kwartaal
- Jadnanansing: Arbeid verdient waardering en eerlijke beloning
- Column: De beste vriend van wantrouwen
- Coalitie en oppositie keren zich tegen Monorath om ‘Saya-affaire’
Eergisteren
- CBvS lanceert digitale leeromgeving voor financiële educatie
- Drie zorginstellingen starten gezamenlijke opleiding voor ouderenzorgprofessionals
- VS schenkt uitrusting aan KPS voor versterking criminaliteitsbestrijding
- Graaiende klauwen
- Ex-VKI-directeur dient strafklacht in tegen raad van toezicht en LVV-minister
- Olieprijzen pieken tot hoogste niveau in vier jaar, maar dalen daarna
- Surinaamse Gids Exclusief gelanceerd als nieuw platform voor bedrijven en diensten
- Persvrijheid wereldwijd op laagste niveau in 25 jaar, Suriname onder druk
- Suriname en Pakistan praten over rijst, innovatie en Caricom-markt
- Wijzigingen Comptabiliteitswet noodzakelijk voor begrotingsbehandeling
- Wisselvallig weer met verspreide regenbuien
- Olieprijzen stijgen naar hoogste niveau in weken
- Column: Samenwerking!
- DNA-voorzitter Adhin: Politieke verdeeldheid vertraagt wetgevingsproces in DNA