Journalisten krijgen erkenning van Satya Dharma
De journalisten Quaraisy (Qoesje) Nagessersing, Ivan Cairo, Wilfred Leeuwin, Carla Boëtius en B-Cham Chandralall zijn door Satya Dharma Suriname-Nederland gehuldigd. Zij hebben uitzonderlijke prestaties neergezet in het journalistieke beroep in Suriname terwijl ook de diaspora uit Nederland hen volgt.
De oorkonden werden uitgereikt door de president van Satya Dharma, Koemar Kharghi. Het initiatief voor de decoraties komt van de oprichter van de organisatie, Ramon Ramsodit. Keshopersad Gangaram Panday heeft veel tijd besteed aan de uitgebreide prestaties van de journalisten. Hij vroeg hen bij de uitreiking donderdagavond in 'de Luifel' om de kennis die de journalisten hebben over te dragen aan jongeren. De huldiging is ook bijgewoond door de voorzitter van de Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ), Naomi Hoever.
Nagessersing is als sportjournalist in 1982 zijn carrière begonnen bij ATV. Hij heeft in eigen land en in het buitenland veel kennis opgedaan in de sportwereld. Hij is directeur/eigenaar van QN Sports. Vanaf 1992 deed Nagessersing alle EK en WK producties in Suriname. Daarnaast produceert hij tot op heden lokale producties zoals: Voetbal, Zaalvoetbal, Thaiboxen, Sark Rally’s en Basketbal. QN Sports heeft al langer dan 27 jaar ervaring in de Savanne rally sport. Naast deze lokale producties werden ook alle WK kwalificatie wedstrijden verzorgd door QN Sports.
Voor QN-Sports is het uniek om een sportprogramma te hebben met de bedrijfsnaam in de naam van het programma (QN STUDIO SPORT). Het bedrijf bestaat uit ongeveer twintig man zowel freelancers als part-timers. Dit team bestaat uit 6 commentatoren en 3 presentatoren.
Voor QN-Sports is het uniek om een sportprogramma te hebben met de bedrijfsnaam in de naam van het programma (QN STUDIO SPORT). Het bedrijf bestaat uit ongeveer twintig man zowel freelancers als part-timers. Dit team bestaat uit 6 commentatoren en 3 presentatoren.
Cairo begon in oktober 1995 zijn carrière in de journalistiek bij het avondblad De West. Als journalist reisde hij door het Caribisch gebied en Zuid-Amerika, Frans-Guyana, de VS, Mexico, Taiwan en China en behandelt voornamelijk politieke kwesties, waaronder verschillende Summits of the Americas, Caricom Summits, UN Climate Summit en andere internationale evenementen. Hij doet ook regelmatig verslag van criminaliteitsgerelateerde kwesties, waaronder drugshandel, witwassen en mensenrechten. Hij is voormalig voorzitter van de SVJ en volgde talloze journalistieke trainingen en workshops. Cairo sloot zich in februari 2002 aan bij de krant ‘de Ware Tijd’ en is ook correspondent voor verschillende regionale tijdschriften, kranten en persbureaus.
Leeuwin is een freelance onderzoeksjournalist, nieuwsproducent en schrijft voornamelijk over politieke, economische, juridische en milieuonderwerpen. In 1993 begon hij zijn journalistieke carrière, eerst bij Radio Shalom en vanaf 1996 bij de Ware Tijd. Hij is voorzitter geweest van SVJ. Leeuwin is een fervente pleitbezorger van persvrijheid en vrije meningsuiting. In 2013 werkte hij samen met het International Press Institute en de Association of Caribbean Mediaworkers om smaadwetten uit het strafrecht van voormalige Europese koloniën te verwijderen. Hij is lid van de Internationale Gemeenschap voor Biodiversiteit. In 2022 deed hij samen met onderzoeksjournalist Bram Ebus en documentairemaker Tom Laffay onderzoek naar het gebruik van kwik in Suriname en Guyana. Deze meervoudige productie werd in 2022 door het Pulitzer Center genomineerd voor de Gabo-award. Naast het schrijven van nieuws artikelen, maakt hij ook andere journalistieke producties, zoals achtergronden, analyses en beschouwingen over maatschappelijke onderwerpen.
Boëtius is twee jaar gepensioneerd van Telesur, in de functie van manager van ATV. Haar carrière is ze gestart bij Radio Boskopu. Ze heeft daarna gewerkt bij het Nationaal Aids Programma, NAP en bij Radio ABC, als respectievelijk voorlichter en hoofd Nieuwsdienst. Haar carrière heeft ze na 28 jaar afgesloten bij ATV. Zij heeft 38 jaar gewerkt in de media waarbij zij ook diverse programma's heeft gepresenteerd. Zij is jarenlang voorzitter geweest van de SVJ waarbij ook internationale seminars zijn gehouden over het beroep en ferme standpunten zijn genomen om de persvrijheid en het recht op vrije meningsuiting te verdedigen. Daarnaast heeft Boëtius ook les (Engels) gegeven op de Poolschool en Dennertschool. Zij heeft van verschillende organisaties awards ontvangen.
Chandralall, de jongste onder de gedecoreerden, heeft meer dan 20 jaar ervaring in de media. Hij heeft expertise opgebouwd in radioproductie, verslaggeving en het presenteren van programma's zoals 90 Seconden op Radio 10. Freelance reporter voor gerenommeerde publicaties zoals Times of Suriname. Hij is winnaar van de prestigieuze Journalistenprijs 2011, toegekend door de Stichting ter Bevordering van de Journalistiek in Suriname. B-Cham was bestuurslid van de SVJ. Hij houdt zich voornamelijk bezig met publicaties van nationale en internationale onderwerpen, met een focus op politiek, economie en cultuur. Naast zijn betrokkenheid bij Radio 10 en Times of Suriname voert hij als freelancer projecten uit als onafhankelijke journalistieke projecten en bijdragen aan diverse mediaorganisaties.
Vandaag
-
22:26
Regionale veiligheid centraal bij ontmoeting president Simons en CARICOM IMPACS
-
21:22
Twee woningen volledig verwoest door brand aan Florris Zwakkestraat
-
20:21
Politie-interventies leiden tot ruim 260 aanhoudingen
-
18:17
HR, PG of RB? Niet meer macht, maar beter recht
-
16:15
17 februari nationale vrije dag: Jaar van Vuurpaard
-
15:33
Ramadan: NDP start landelijke voedselondersteuning voor moskeeën
-
13:40
Brazilië opent deur voor gedeeltelijk handelsakkoord tussen Mercosur en China
-
11:36
Decentralisatie van het onderwijs is niet langer een keuze, maar een bittere noodzaak
-
09:42
Dodelijk verkeersongeval aan Kwattaweg eist leven van bromfietser
-
08:58
VS breidt hulp aan Cuba uit ondanks olieblokkade
-
07:27
Betterson waarschuwt: geen emotionele wetgeving rechterlijke macht en meerdere pg’s
-
05:34
Behandeling strafzaak tegen advocaat Derrick Veira van start
-
04:13
Zonnige dag met kans op lokale buien
-
02:26
VES kritisch over verlaging goudroyalty: Regering beloont illegaal gedrag
-
00:59
Column: De toon maakt de muziek; geschaad vertrouwen in de pg
-
00:23
Kantonrechter gelast gevangenneming FAI-ex-directeur Nitesh Ramlakhan
-
00:00
Santokhi: Grove leugen dat ik pg ooit opdracht heb gegeven
Gisteren
- Indiase lerares die honderden leercentra heeft opgericht wint Global Teacher Prize
- Een Hof van Cassatie
- VN waarschuwt voor humanitaire ineenstorting in Cuba
- SLM en LIAT Air verkennen samenwerking voor betere regionale luchtverbindingen
- Landvreugd voorzitter van MAS: focus op financiën en groei scheepvaart
- Vakbeweging vraagt structurele aanpak vastlopende sociaal-economische dossiers
- Pakistaans leger: 216 strijders gedood in Balochistan
- Van Trikt onder politiebegeleiding naar specialist; detentie volgt na weigering uitstel door OM
- Zwerfvuil is geen opvoedprobleem alleen; Het is een bestuurlijke keuze
- Rusland trekt zich terug, New START-verdrag loopt af
- Een mix van zon, bewolking en regen
- Pg reageert niet op uitlatingen DNA; Atompai over politieke inmenging onder Santokhi
- BLTO verlengt actie minimaal tot vandaag; betaling vlot niet
- Column: Duurzaamheid clubvoetbal
- Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep na vrijspraak Danielle Veira
Eergisteren
- Verdachte aangehouden na brandbomincident op goudveld
- Digitaal systeem gelanceerd voor volledige controle op vuurwapens
- PAHO waarschuwt Suriname en regio voor stijgende mazelenbesmettingen
- Het juridisch moederschap
- Wereld Kanker Dag: Suriname zet in op versnelde strijd tegen baarmoederhalskanker
- Na COP30 krijgt Suriname–Brazilië-overleg concreet vervolg
- Trump en Petro: onverwachte verstandhouding in Witte Huis
- Dodelijke aanrijding tussen bromfietsen te Nieuw-Amsterdam (update)
- Rapport: Wereldwijde conflicten drijven humanitair recht tot het uiterste
- Wisselend weer met zon en buien
- Opmerking Jarbandhan over ‘politieke kleur’ pg leidt tot commotie in DNA
- 12 maanden voorwaardelijke celstraf geëist tegen politieagenten in Pikin Saron-zaak
- Atompai lijnrecht tegen fractieleider: geen CCJ en wel college van pg's