DOE: Ondanks problemen doorzetten voor toekomst kind
- Duizenden kleuters voor het eerst de school zullen bezoeken.
- Vele kleuters, leerlingen en studenten na 6 weken hun vriendjes en vriendinnetjes weer zullen ontmoeten.
- Velen zullen een nieuwe school bezoeken en hun nieuwsgierigheid hoe het allemaal daar zal zijn is groot
- Ook zullen, vooral de kleuters en leerlingen pronken met hun nieuwe kleding en tassen.
Wij van DOE willen allen die betrokken zijn bij het onderwijsgebeuren een hart onder de riem steken om ondanks de vele problemen toch nog in te zetten voor de toekomst van het kind en daarmee de toekomst van Suriname.
- Wanneer we echter kijken naar de afgelopen vier jaren dan moeten wij toegeven dat het turbulente schooljaren waren. De Covid periode heeft zeer zeker bijgedragen aan de ontwrichting van het onderwijs, omdat scholen voor maanden gesloten waren en onderwijs niet optimaal gegeven kon worden. Dit heeft ook gezorgd voor een vlucht naar particulier onderwijs die niet altijd geaccrediteerd zijn of kwaliteitsonderwijs leveren.
Wij van DOE spreken daarom de hoop uit dat in het schooljaar 2024-2025, het ministerie onnodige eruptie voorkomt, door meer en beter te communiceren met het onderwijsveld en respect en waardering voor elkaar te hebben. Dat is namelijk de basis voor een succesvol jaar.
- De trek van leerkrachten en docenten naar het buitenland is geen hedendaags fenomeen. De immigratie van grote groepen deskundigen was vooral rondom de onafhankelijkheid en de eerste Jaren van de militaire coup een feit. Represaille maatregelen treffen zoals de prijzen van de gewaarmerkte documenten verhogen zal de trek naar het buitenland niet kunnen stoppen noch remmen. Men vertrekt om verscheidene redenen waaronder de lage lonen, de slechte economische toestand, het verslechterd onderwijs- en gezondheidssysteem, de afname van het veiligheidsgevoel en afwezigheid van zicht op beter bestuur. De regering moet hiervoor functioneel en toepasselijk beleid maken en uitvoeren.
- Hebben wij het over veiligheid dan maken wij van DOE ons heel veel zorgen over de vele gewelddadigheden die zich rondom de scholen voordoen, waarbij serieuze mishandelingen verwondingen en zelf doden zijn te betreuren. Ook de gangvorming onder de jongeren baart ons zorgen. Het is daarom van belang een onderzoek te verrichten wat de oorzaken zijn dat jongeren geen rekening houden met de gevolgen van hun handelen en bereid zijn strafbare feiten te plegen.
- Op ouders wordt daarom een beroep gedaan met hun kinderen te praten en steeds de schooltassen dagelijks te controleren. Natuurlijk kan onder andere de school en de politie een flinke bijdrage leveren om het geweld rondom de scholen te verminderen. Maar het zijn nog altijd de ouders die het getij kunnen keren, omdat zij hun kinderen beter kennen en veranderingen kunnen volgen. Ook sport- en buurtverenigingen kunnen een behoorlijke bijdrage hieraan leveren.
- Aan alle jongeren willen wij van DOE zeggen, doe je best op school. Wij begrijpen wel dat de vele uitdagingen jullie kunnen afleiden en verkeerde keuzen kunnen laten maken, maar laat het slechte niet overwinnen. Je bent sterker dan dat. Aan de jonge dames willen wij zeggen. Studeer en zorg ervoor dat jij je eigen geld verdient en dat jij economisch weerbaar bent. Laat je niet afleiden, jouw diploma is jouw eerste man.
- Aan de jonge mannen willen wij zeggen: Doe niet stoer – en macho. Laten vrienden jou niet negatief beïnvloeden. Jij bent straks het hoofd van een gezin. Laat je omgeving en later je kinderen met respect naar jou opkijken.
Ten slotte willen wij alle stakeholders binnen het onderwijs een vruchtbaar jaar toewensen en laten wij met zijn allen ervoor zorgen dat in dit schooljaar de vele problemen tot het verleden gaan behoren. Laten we DOEn wat goed is voor onszelf, onze kinderen en Ons Suriname. God zijt met Ons Suriname!
De Partij DOE
Het bestuur
Vandaag
-
09:00
President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
-
08:46
Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
-
06:48
Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
-
04:54
Regen en onweersbuien op 1 juli
-
02:56
Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
-
00:59
Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
-
00:00
4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo
Gisteren
- VHP roept op tot rechtvaardigheid, eenheid en gedeelde toekomst
- Politie lanceert online portaal voor verlenging en duplicaat rijbewijs
- Koolstofkredieten: Suriname wacht, Guyana incasseert
- Zunder: Reparatieproces in Engeland bereikt historisch hoogtepunt
- Rusland en Asabina rekenen op het gegeven woord van coalitiepartners
- VHP-fractie dient protest in tegen tonen stembriefje
- Kandidaatstelling president en vicepresident open tot donderdag 3 juli
- Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli
- Geen goedkope, maar wel lichte zetels
- Santokhi roept nieuw parlement op tot samenwerking en rechtsstatelijkheid
- Vandaag veel onweersbuien
- Penitentiair ambtenaar verdacht van aanranding blijft op vrije voeten
- Brute roofoverval Carolinakreek: slachtoffer mishandeld
- Adhin: De burger verwacht geen theater, maar waarachtige vertegenwoordiging
- VHP geeft strijd om presidentschap nog niet op
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 878
- Santokhi en Simons voeren overleg over democratische transitie
- Man beschoten bij gewapende goudroof in Brokopondo
- Potentiële uitbraak van infectieziekten in Rahemal & omgeving
- Brunswijk ook met VHP ondersteuning vicevoorzitter DNA
- Adhin gekozen tot voorzitter van De Nationale Assemblee
- Brunswijk toegelaten als Assembleelid; geen vicepresident meer
- Brunswijk: Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen
- Simons: Wie zich niet houdt aan akkoord, stapt eruit
- Brunswijk beëdigd door Parmessar; mogelijk geen vicepresident meer
- Is God almachtig?
- Raadsvrouw van voorganger verdacht van verkrachting pleit voor vrijspraak
- Het blijft onweren in de middag
- 'Hey Daddy': Hoe wereldleiders Trump’s ego strelen
- Moordverdachte sloeg slachtoffer met tas om vermeende seksuele provocatie
- Gregory Rusland unaniem voorgedragen als vicepresidentskandidaat