Veiligheidsbonden bereiken eerste resultaten
Diverse administratieve zaken van de veiligheidsbonden zijn in het afgelopen weekend in orde gemaakt. Er is zojuist verslag gedaan aan de leden tijdens een bijzondere algemene ledenvergadering bij het gebouw van de Surinaamse Politiebond aan de Zwartenhovenbrugstraat. De leden hebben het resultaat unaniem goedgekeurd. Dinsdagmiddag beginnen de gesprekken over de loonsverhoging en de incorporatie van de SRD 3.500 koopkrachtversterking in het loon.
De gesprekken met de regering en cluster van ministers onder leiding van minister Krishna Mathoera van Defensie worden in twee delen gevoerd. Eerste prioriteit waren de administratieve zaken. Poetini Atompai, voorzitter van de Surinaams Politiebond, die de ledenvergadering leidde, zei dat de toelagen voor alle korpsen zijn gelijkgetrokken. Sommige korpsen kregen bijvoorbeeld geen risicotoelage en ook geen overbruggingstoelage. Nu gelden deze toelagen voor de politie, brandweer, penitentiaire ambtenaren en de beveiligings- en bijstandsdienst.

Alle bevorderingen die duidelijk waren zijn intussen ook goedgekeurd. Aan sommige zaken moet er nog worden gewerkt. De bevordering van officieren "is een poespas van gemaakt door minister Amoksi", merkte Atompai op. Daar zullen correcties komen, want er zijn mensen bevorderd omdat ze aantal dienstjaren hebben boven degenen die opleidingen gevolgd hebben en zijn geslaagd. Deze zaken zullen worden rechtgetrokken.
De besturen van de bonden gaan verder aan de slag. Er liggen nog stukken bij de korpsen. Die moeten naar het ministerie van Justitie en Politie om verder verwerkt en getekend te worden. Er is nog veel te doen om alles in orde te krijgen, maar nu worden de bonden gehoord en gezamenlijk wordt er gewerkt om zaken in orde te maken. De verdere focus is op de loononderhandelingen. Zaterdag moeten de zaken rond zijn, zoals afgesproken met de president.
Gisteren
- Instelling beheersraad centraal bij overleg over Waterkant
- President en VWPU werken aan structurele oplossing
- Twaalf verdachten aangehouden na onderzoek naar gewapende overvallen
- Vaktrainingen geven nieuwe kansen aan inwoners van Albina
- Verdachte die toeristen beroofde nabij Palmentuin, aangehouden
- Reactie op column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
- Politieagent onder vuur genomen en beroofd
- Latijns-Amerika en Cariben delen nieuwe oplossingen duurzame schoolmaaltijden
- Wet Openbaarheid van Bestuur kent lange voorgeschiedenis
- Bewolking, zon en regen wisselen elkaar af
- Olieprijzen dalen scherp; markten vrezen overschot in 2026
- Kunsteducatie krijgt impuls in Brokopondo met project Beeldkracht
- Parlementaire commissie wil OM spreken over initiatiefwet inrichting rechterlijke macht
Eergisteren
- Vijfjarig UNIDO-programma om economie minder afhankelijk te maken van olie en goud
- 250 werkzoekenden starten met vaktrainingen via Leri Fu Feni Wroko
- Illegale chemicaliën onderschept bij controle in Nickerie
- Suriname en Finland verkennen samenwerking op onderwijs en bosbeheer
- Duurzame jaarafsluiting per ministerie
- Diplomatiek paspoort Xaviera Jessurun ingetrokken; verdachte SLM-strafzaak
- Breed overleg op kabinet president moet luchtvaart Suriname structureel versterken
- Jeugdige bromfietser overleden na botsing met aanhangwagen
- Taxirit eindigt bij politiecontrole: bestuurder vast na vlucht passagiers
- Terreur tijdens Chanukah-viering: rouw, heldendom en zorgen over antisemitisme
- India en Suriname versterken samenwerking in traditionele geneeskunde
- Wisselvallig weer met bewolking, zon en regen
- Vader en dochter tijdens vakantie overvallen bij Palmentuin
- OM handhaaft strafeis van negen jaar tegen voormalig DNV-hoofd Danielle Veira
- Column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
- SZF-verzekerden voortaan verlost van bijbetalingen operaties en medicijnen