SOFI: Mondiaal nog veel voedselonzekerheid
In zijn toespraak zegt Dongyu dat in 2023 ruim 730 miljoen mensen wereldwijd met honger werden geconfronteerd, en ruim 2,3 miljard mensen te kampen hadden met matige of ernstige voedselonzekerheid. Zonder een onmiddellijke transformatieve verandering zullen naar verwachting in 2030, 580 miljoen mensen hongerlijden.
Volgens Dongyu is de wereld niet op koers om de mondiale voedingsdoelstellingen te verwezenlijken, terwijl de stijgende obesitascijfers grote uitdagingen vormen voor de gezondheid en het welzijn van alle leeftijdsgroepen. Hij geeft aan dat voor concrete actie en gerichte financiering, men zich moet concentreren op de situatie op regionaal en landelijk niveau.
Toch vooruitgang
Naast de mondiale cijfers is er bemoedigende vooruitgang te zien in Zuid-Amerika en in subregio's van Zuid-Azië. De honger is in Zuid-Azië al twee jaar op rij afgenomen, evenals in Zuid-Amerika, waar 5,4 miljoen mensen minder hongerlijden, vergeleken met 2021. Het aantal mensen dat met matige of ernstige voedselonzekerheid te maken heeft, is in twee jaar tijd ook met 33 miljoen afgenomen. Als deze regio deze positieve trend voortzet, ligt zij op koers om SDG2 te verwezenlijken, zegt Dongyu in zijn toespraak.
Een ander positief teken is een afname van het aantal mensen dat zich geen gezond dieet kan veroorloven – hoewel dit voor meer dan een derde van de mensen in de wereld nog steeds onbereikbaar is.
In Zuid-Azië konden in 2022 44 miljoen mensen meer gezonde voeding betalen dan in 2021. In veel landen groeit het aantal zuigelingen dat de beschermende voordelen van exclusieve borstvoeding ontvangt, en worden minder kinderen getroffen door groeiachterstand en verspilling. Dit vergroot hun kansen om het volledige potentieel voor groei en ontwikkeling te verwezenlijken.
In Afrika daarentegen is de honger sinds 2015 gestaag toegenomen. In 2023 was Afrika de regio waar het grootste percentage van de bevolking met honger te kampen had – ruim 20 procent. 58 procent – bijna het dubbele van het mondiale gemiddelde.
Aanpak oorzaken voedselonzekerheid
Uit het SOFI 2024-rapport blijkt dat landen met het hoogste niveau van voedselonzekerheid vaak de landen zijn met de minste toegang tot financiering. Het is uiterst belangrijk dat dit wordt opgemerkt door donoren en de mondiale financiële gemeenschap.
Dongyu benadrukt dat zonder de particuliere sector de huidige uitdagingen niet te overwinnen zijn. Hij beëindigde zijn toespraak door te stellen dat het financieren van een nul-honger vandaag, betekent investeren in een betere voedselzekere toekomst van morgen. Het betekent investeren in betere productie, betere voeding, een beter milieu en een beter leven, waarbij niemand achterblijft.
Vandaag
-
09:06
DNV'er blijft ontkennen in moordzaak ondanks nieuwe camerabeelden
-
07:08
Oproep voor eigen cruiseterminal klinkt luider
-
05:10
Zonnige dag met mogelijk een lichte bui
-
03:12
Wereldwijde steun voor Venezolaanse oppositieleider Machado
-
01:14
KPS rouwt om omgekomen agent
-
00:38
525 kilo drugs en 2 vuurwapens onderschept; 3 aanhoudingen
-
00:00
Situatie SLM in feite erger dan patiënt in ‘intensive care’
Gisteren
- Volksgezondheid houdt bewustwordingssessie over gendergerelateerd geweld
- Nieuwe VS veiligheidsstrategie baart Europa zorgen: Alarmerend voor internationale orde
- Bromfietser verliest SRD 1 miljoen bij gewapende beroving nabij Schietbaanweg
- Advocaat noemt strafeis tegen Danielle Veira 'buitenaards'
- Bedrijf verliest SRD 378.000 bij nachtelijke inbraak
- Politiebericht over dodelijke beschieting Latour; 2 aangehouden
- CNN: Door VS getroffen drugsboot was op weg naar Suriname
- Onze toekomst in 2026: Somber of hoopvol?
- Dodelijke schietpartij: Politieagent omgekomen, verdachte neergeschoten
- IDB ondersteunt diepgaande hervorming pensioenstelsel
- Warme en vochtige zaterdag voorspeld
- VS werkt aan inreisverbod burgers uit meer dan 30 landen
- Suriname nog niet klaar voor echte local content richting 2028
- CELOS slaat alarm: snelle toename cassaveziekte vraagt onmiddellijke alertheid
Eergisteren
- Reactie op: China financiert drinkwaterprojecten in binnenland
- Chevron investeert US$ 19 miljard in 2026; sterke focus op VS en Guyana
- Overheid zet cybersecurity hoger op agenda: e-Gov start bewustwordingstraject
- LVV zet gezonde bodem centraal met minibeurs op World Soil Day
- Gemaskerd trio vuurt schoten af bij overval aan Epraimzegenweg
- Gewapende overval op constructiebedrijf: slachtoffer beschoten
- Duits luchtvaartbedrijf Aerothrive ingeschakeld om EU-veiligheidsverbod te beëindigen
- Wachten op OLGA
- Overvallers slaan toe in woning aan Prevoyanceweg
- Overval in woning Fayadjanstraat
- Overstromingen Azië: Dodental blijft stijgen, meer regen verwacht
- Overwegend droog weer voorspeld
- Vier doden bij nieuwe VS aanval; Venezuela verwerpt aanval
- Column: De transparante CEO die wantrouwen doorbreekt
- Economie moet versneld transformeren naar ‘Suriname 3.0’