Dominicaanse Republiek: Nog steeds interesse in deelname Caricom
Torres-Pereyra werd in 2023 geaccrediteerd als ambassadeur in Guyana. Die accreditatie kwam toen de relatie tussen Guyana en de Dominicaanse Republiek van de grond kwam.
In ongeveer een jaar tijd wisselden de Guyanese president Irfaan Ali en president Luis Abinader van de Dominicaanse Republiek staatsbezoeken uit met aanzienlijke delegaties van de regering en de particuliere sector. In beide landen zijn Kamers van Koophandel opgericht en er zijn veel deals in de publieke en private sector in de maak.
Ambassadeur Torres-Pereyra zei dat de door Abinader geleide regering opzettelijk gefocust is op partnerschappen met Guyana en de bredere Caribische regio, als onderdeel van de inspanningen om te garanderen dat de Dominicaanse Republiek en andere landen in de regio bloeien.
Met een ogenschijnlijk gezonde bilaterale relatie met Guyana heeft de Dominicaanse Republiek er nog steeds belang bij deel uit te maken van Caricom.
"Het besluit dat onze president en onze regering feitelijk hebben gedeeld met betrekking tot Caricom is dat we nog hechter willen worden en deze regering is coherent en consistent geweest in het tonen en uiten van de intentie om zo hecht mogelijk te worden."
"Als het aan ons lag, denk ik dat we al heel lang geleden lid zouden zijn geweest", zei ambassadeur Torres-Pereyra tegen de Guyanese media.
Caricom is een blok van vijftien landen in het Caribisch gebied. Daarnaast zijn er vijf geassocieerde leden. Minstens tweemaal eerder – eind jaren tachtig en in 2013 – verzocht de Dominicaanse Republiek om zich bij Caricom aan te sluiten, maar beide keren werden de besprekingen opgeschort.
Op de slotpersconferentie van vorig jaar van de 45e Conferentie van Regeringsleiders in Port of Spain zei Caricom-voorzitter en premier van Dominica Roosevelt Skerrit dat Martinique en Curaçao op het punt staan nieuwe leden van het blok te worden. Hij merkte ook op dat er destijds geen formele discussies waren over de toetreding van de Dominicaanse Republiek en Cuba tot Caricom.
"…Maar wij geloven dat ze in de komende tijd heel goed lid kunnen worden van Caricom," merkte Skerrit op.
Guyana bekleedt momenteel het voorzitterschap van Caricom en van zondag tot en met woensdag wordt de 46e reguliere vergadering van de Conferentie van Regeringsleiders van het blok in Guyana gehouden.
Vandaag
-
23:02
Reactie op 'Waarschuwing tegen...pakken'
-
21:09
Minister Ramadhin erkent partners voor historische malaria-overwinning
-
19:11
Lula op Trumps tariefdreiging: 'Brazilië accepteert geen druk'
-
17:33
Zorgsector versterkt met 160 nieuwe professionals
-
16:06
NPS draagt Diana Pokie en Dirk Currie voor als ministers
-
14:27
Bejaarde slachtoffer gewelddadige woningoverval: SRD 50.000 buitgemaakt
-
12:25
Stemrecht op het spel voor miljoenen Indiërs
-
10:23
Fly All Ways werkt aan oplossing gestrande passagiers Bonaire
-
08:41
Waarschuwing tegen terugkeer van oude meesters in nieuwe pakken
-
06:37
Santokhi, Simons en Adhin in overleg ordentelijke machtsoverdracht
-
05:02
Steeds meer zon met wegtrekkende buien
-
03:14
Chileense gletsjers lopen verhoogd risico op instorting en aardverschuivingen
-
01:56
Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerhuysstraat intrekken
-
00:59
Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?
-
00:00
Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!
Gisteren
- Santokhi’s toespraak, wanvertoning hypocrisie en zelfverheerlijking
- Regering bereidt transparante machtsoverdracht voor
- Bronto Somohardjo kiest niet voor ministerspost
- De 6 namen NDP ministers bekend
- Politiek is een keuze, geen roeping van God
- Twee aanhoudingen in Regio West voor geweld en smokkelwaar
- ABOP draagt Bee, Abiamofo, Monorath en Huur voor als ministers
- Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincident met ex-partner
- OM in hoger beroep tegen vonnis vrijspraak Van den Bergh
- Onweer en nog wat laatste regenbuien
- Santokhi sluit regeerperiode af met onderscheidingen
- Column: Kort door de bocht
- Door modder en manpira’s voor de mangroves van Bigi Pan
Eergisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden