FOLS-president Nerkust hoopt op snelle oplossing situatie
De Federatie van Organisaties van Leerkrachten in Suriname (FOLS) ondersteunt actief de acties van de samenwerkende vakbonden. Tegelijkertijd doet de FOLS mee aan gesprekken die gevoerd worden in Ravaksur-verband met de regering. FOLS-president Marcellino Nerkust om een reactie gevraagd, zegt aan Starnieuws dat leerkrachten het bijzonder moeilijk hebben. Op grond daarvan is besloten om deel te nemen aan de acties. Diverse scholen zijn reeds vijf dagen dicht door de acties.
In Ravaksur-verband is afgesproken dat de belastingschijven verruimd worden, opdat werknemers meer geld overhouden voor hun uitgaven. Er zijn al exercities gepleegd, waarover verder zal worden gesproken. Nerkust hoopt dat er gauw een oplossing komt in de situatie. Het is niet de bedoeling om leerlingen en ouders te duperen, maar gezien de sociaal-economische omstandigheden komen leerkrachten niet meer uit.
Een technische commissie bespreekt namens Ravaksur de verschillende modellen rond de belastingschijven en de belastingvrije grens met deskundigen van de Belastingdienst. Dat gesprek is woensdag aangevangen. Ravaksur zal uiteindelijk met die modellen -nog deze week- in onderhandeling treden met de minister van Financiën & Planning om het beste eruit te halen voor de wrokomans, zegt Nerkust.
De samenwerkende bonden willen onder andere dat de verhoging van de btw op brandstof, van 5 naar 10% wordt teruggedraaid. Dit is nog steeds een breekpunt. Vandaag gaan de actievoerenden weer de straat op. Zij zullen zich wenden tot waarnemend president Ronnie Brunswijk. Voor 9.00 is opgeroepen om te verzamelen bij Ondrobon.
Eerder zijn er moties ingediend bij De Nationale Assemblee en het Kabinet van de President. Daarin zijn de eisen vervat. Woensdag hebben de individuele bonden met hun leden vergaderd.
Vandaag
Gisteren
- Twintigste kinderhartchirurgieweken AZP en LUMC: elf succesvolle hartoperaties
- Misiekaba waarschuwt nieuwe arbeidsinspecteurs: ‘Laat u niet omkopen’
- Kinderhartmissie AZP en LUMC maakt steeds complexere operaties in Suriname mogelijk
- Wie de reiger met de slang laat dansen, moet niet klagen over gif
- Vader veroordeeld tot celstraf voor ernstige mishandeling van 13-jarige zoon
- Beijing ontvluchten: Een nieuwe bladzijde voor de jonge generatie in China
- NDP: eerste regeringsjaar in teken van herstel, stabiliteit en samenwerking
- Eén jaar regering-Simons: tussen ambitie en uitvoering
- OM verduidelijkt wettelijke regels rond heenzending na verkeersongevallen
- Warme start van de dag, later lokaal een bui
- Nieuwe peiling toont China en Xi populairder dan de VS en Trump in veel landen
- Column: Waardig debuut Kaapverdië
- VES: Na één jaar regering-Simons: ‘Kenki a Systeem’ is nog vooral een slogan
Eergisteren
- Paramilitaire FIOD: een urgent antwoord op chaos en corruptie
- Private sector wil onafhankelijke Local Content Council voor snellere uitvoering oliebeleid
- Overval op goudkamp: criminelen schieten en gijzelen kokkin
- Derde helft Wk 2026: Argentinië verslaat Engeland en speelt WK-finale tegen Spanje
- Zestien Chinezen op vrije voeten; OM trekt vuurwapenmachtiging bedrijf in
- Nieuwe fase voor relatie Suriname en Frankrijk
- Derde helft WK 2026: Spanje wacht op winnaar Engeland-Argentinië
- Venezuela schakelt over op herstel na aardbevingen
- OM vraagt extra aandacht voor veiligheid van zuigelingen
- Cuba’s stroomnet stort opnieuw in: derde landelijke black-out in 10 dagen
- Zonnige en warme dag, later lokaal kans op een bui langs de kust
- Kennis uit Brazilië moet Inheemse dorpen wapenen tegen cassaveziekte
- Ruim 1.860 kilo drugs verbrand na onderschepping op Surinamerivier
- Somohardjo na verhoor: Ik heb mijn kant van het verhaal verteld