President: Stap dichterbij commerciële exploitatie olie & gas
President Chan Santokhi is ingenomen met het eerste succesvolle oliereservoir in blok 53. Hij zegt in een verklaring dat de resultaten van de boringen in blok 53 een goede indicatie geven van de enorme potentie die Suriname heeft als speler binnen Oil & Gas. Suriname is weer een stap dichterbij commerciële exploitatie. De president is gisteren formeel op de hoogte gesteld van de resultaten van de boringen in de offshore gebieden blok 53 en blok 58.
Santokhi wijst erop dat de resultaten zoals gepresenteerd "ons tegelijkertijd, met beide benen op de grond doen staan, terwijl de stip aan de horizon steeds meer vaste vormen aanneemt". De presentatie vanuit blok 58 wijst op de complexiteit en dynamiek van deze branche. De resultaten toonden namelijk een waterhoudend reservoir in dit blok.
"Terwijl de resultaten bij blok 53 ons een goede indicatie geven van de enorme potentie die Suriname heeft als speler op het gebied van Oil & Gas."
Aan de president is aangegeven dat de boormachines inmiddels op twee andere boringen zitten in blok 58, welke nog meer informatie voor de eerste offshore ontwikkeling zullen opleveren, meldt woordvoerder Alven Roosveld. "Wij wachten verdere informatie van de oliemaatschappijen. Er worden nu intensieve besprekingen gevoerd tussen Staatsolie en de maatschappijen ten aanzien van de eerste ontwikkeling in de offshore. Dit om te komen tot de zogeheten Final Investment Decision", deelt de president mee.
"Terwijl onze gebieden in zee positieve vooruitzichten aantonen, wordt ook aan land de natie in gereedheid gebracht om in te spelen op het toekomstbeeld waarbij olie en gas niet weg te denken zijn". Public private partnership staat hoog in het vaandel van deze regering. Het heien van de eerste paal door DP World in Commewijne, de haven van de firma Kuldipsingh en voorbereidingen in Nickerie van de N.V. Havenbeheer-Phoenix off shore welke reeds zijn goedgekeurd door de raad van Ministers laat zien dat dit gekozen pad afdoende vertrouwen draagt."
De president geeft verder aan dat deze resultaten nog meer aangeven hoe cruciaal het is om ons beleid rakende olie en gas met vereende krachten aan te pakken. De beleidsrichting is nog steeds ervoor zorgen dat de energiebronnen die we nu aan het identificeren zijn zodanig worden ingezet dat generaties na ons kunnen bouwen op het resultaat van de keuzen die wij nu maken. De voorgenomen transitie naar groene energie zal met de geprojecteerde inkomsten worden bewerkstelligd.
Vandaag
-
20:21
Hakrinbank boekt SRD 438 miljoen winst en versterkt financiële positie in 2024
-
18:19
Hoogste Franse onderscheiding voor Cynthia Mc Leod
-
16:15
Kleurrijke Phagwa-viering bij Indiase ambassade markeert gouden jubileum vriendschap
-
14:12
Phagwa: Nationale viering van licht en verbondenheid
-
12:14
Rishano Santokhi op Zanderij aangehouden na uitzetting uit de VS
-
10:50
Energiecrisis drukt op India en Europa door conflict in Midden-Oosten
-
08:48
NDP: Phagwa als spiegel van nationale eenheid
-
06:51
VHP benadrukt eenheid en hoop tijdens Holi-viering
-
04:55
Afwisseling van zon en verspreide buien op Phagwadag
-
02:57
Valuta onder druk door conflict in Midden-Oosten; energieonzekerheid drijft dollar omhoog
-
00:59
Column: CEO Leo onder stroom: Macht, verweer en verzet bij EBS
-
00:01
VES eist integrale financiële doorlichting zorgsector: Macro-economische noodzaak
Gisteren
- VAE sluit aandelenmarkten door regionale spanningen
- Stichting Lobi 58 jaar: focus op preventie, jongeren en uitbreiding SRHR-zorg
- Opleiding Jeugdtandverzorging 50 jaar: fundament van tandheelkundige zorg
- SVJ en VRTS bundelen krachten: accreditatie voor journalisten én mediabedrijven
- Diplomatieke oproep China-Rusland: stop militaire acties in Iran
- Suriname roept op tot de-escalatie in Midden-Oosten
- Schandaal rond Alcoa Pensioenfonds Suriname bereikt nieuwe fase
- Conflict in Iran verstoort wereldwijde olievoorziening
- Phagwá Milan verbindt generaties met cautál als kloppend hart
- Spoken word, muziek en voordracht kleuren SABI Literatuurfestival 2026
- Wisselvallige maandag met warme middag en lokale buien
- Midden-Oosten in vuur en vlam na moord op Khamenei
- Column: Golfconflict treft Caribisch gebied en Latijns-Amerika
- GuySure-onderzoek afgerond: RvC wacht op ingrijpen regering
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 913
- U-20 Natio wint met 4-0 van Grenada
- Systeemfout in Suriname?
- Regionale landen sturen humanitaire hulp naar Cuba en hervormen relatie met VS
- VMS slaat alarm over besteding SZF-middelen
- President terug van Caricom-top: bilaterale relaties versterkt
- Onderscheiding voor Bhiesnoe Gopal en Ranu Abhelakh
- Afonsoewa: Waarheid over mijn rechtszaak en de misleiding door ex-minister Ramadhin
- Lijk in staat van ontbinding aangetroffen in Klaaskreek; mogelijke verdachte overleden
- RvC EBS: Leo Brunswijk moet schriftelijk reageren na escalatie binnen directie
- Lichaam van Nederlandse toerist geborgen bij Atjoni
- Misiekaba:Investeren in preventie mentale problemen is nationale prioriteit
- Wereldwijde reacties op dood van Iran’s Khamenei: verdeeldheid en onrust
- Ramadhin: De dubbele moraal van Silvana Afonsoewa
- Zonnige 1e dag van maart
- Ayatollah Ali Khamenei: De leider die Irans verzet vormgaf
- Suriname en Brazilië gaan voor moderne landbouw en grotere voedselproductie
- Rijstboeren krijgen padieprijs aangeboden van SRD 500–550 per baal