Ramdin benadrukt steun Haiti tijdens internationationale meeting
Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking heeft vrijdag de vierde internationale ministeriële en partners bijeenkomst gehouden over Haïti. Hij gaf aan dat deze bijeenkomst
bedoeld is om alle Haïtiaanse partners, vrienden en de internationale
gemeenschap te mobiliseren om het land te steunen, bij zijn inspanningen
voor stabiliteit op politiek gebied en veiligheid.
Echter is het reeds een jaar dat de dood van de voormalige president
van Haïti, Jovenel Moïse, wordt herdacht, maar er nog steeds niet veel
vooruitgang is geboekt met het onderzoek naar de moord.
Deze bijeenkomst had als doel om de onmiddellijke reeks uitdagingen, waarmee Haïtianen worden geconfronteerd en het belang van verdubbeling van de internationale steun en coördinatie van internationaal hulp te bespreken, om vervolgens in de meest dringende behoeften van Haïti te voorzien, meldt het ministerie.
Eerder dit jaar was er reeds een derde bijeenkomst van internationale partners op hoog niveau over Haïti, georganiseerd door Frankrijk. Dit heeft als gevolg dat er over het algemeen sprake is van vooruitgang in het overwinnen van de uitdagingen die Haïti het hoofd moet bieden.
De bewindsman gaf verder mee dat de problemen van Haïti naar oplossingen vragen. Daarmee doelde hij op alle politieke actoren in Haïti, de particuliere sector en de vakbond die zich moeten inzetten voor meer vaste verplichtingen ten aanzien van politieke overeenkomsten. “Wij als Caricom of internationale organisatie kunnen alleen assisteren op basis van de behoeften en prioriteiten van Haïti” benadrukte de minister. “Als we het hebben over de te verlenen steun, verdubbelen we onze inspanningen om te investeren, steun te bieden op het gebied van veiligheid en ook de sociaaleconomische omgeving door het Basket Fund van de Verenigde Naties te steunen”, legde de bewindsman verder uit.
Het belang van de Basket Fund van de Verenigde Naties is als een financiële basis om activiteiten te initiëren om vrede en democratie in Haïti te doen herleven en te verzekeren. Ook is tijdens deze bijeenkomst de urgentie benadrukt om in eenheid de verlenging van het ‘Geïntegreerd kantoor van de Verenigde Naties in Haïti’ te ondersteunen om het werk van de VN-missie in het land verder te garanderen als strategie om stabiliteit te bereiken en de vrede te herstellen.
Vandaag
Gisteren
- Vier dagen VS-Iran oorlog: menselijk leed en wereldwijde protesten tegen conflict
- Hakrinbank boekt SRD 438 miljoen winst en versterkt financiële positie in 2024
- Hoogste Franse onderscheiding voor Cynthia Mc Leod
- Kleurrijke Phagwa-viering bij Indiase ambassade markeert gouden jubileum vriendschap
- Phagwa: Nationale viering van licht en verbondenheid
- Rishano Santokhi op Zanderij aangehouden na uitzetting uit de VS
- Energiecrisis drukt op India en Europa door conflict in Midden-Oosten
- NDP: Phagwa als spiegel van nationale eenheid
- VHP benadrukt eenheid en hoop tijdens Holi-viering
- Afwisseling van zon en verspreide buien op Phagwadag
- Valuta onder druk door conflict in Midden-Oosten; energieonzekerheid drijft dollar omhoog
- Column: CEO Leo onder stroom: Macht, verweer en verzet bij EBS
- VES eist integrale financiële doorlichting zorgsector: Macro-economische noodzaak
Eergisteren
- VAE sluit aandelenmarkten door regionale spanningen
- Stichting Lobi 58 jaar: focus op preventie, jongeren en uitbreiding SRHR-zorg
- Opleiding Jeugdtandverzorging 50 jaar: fundament van tandheelkundige zorg
- SVJ en VRTS bundelen krachten: accreditatie voor journalisten én mediabedrijven
- Diplomatieke oproep China-Rusland: stop militaire acties in Iran
- Suriname roept op tot de-escalatie in Midden-Oosten
- Schandaal rond Alcoa Pensioenfonds Suriname bereikt nieuwe fase
- Conflict in Iran verstoort wereldwijde olievoorziening
- Phagwá Milan verbindt generaties met cautál als kloppend hart
- Spoken word, muziek en voordracht kleuren SABI Literatuurfestival 2026
- Wisselvallige maandag met warme middag en lokale buien
- Midden-Oosten in vuur en vlam na moord op Khamenei
- Column: Golfconflict treft Caribisch gebied en Latijns-Amerika
- GuySure-onderzoek afgerond: RvC wacht op ingrijpen regering