Surispora: Het Diaspora-sprookje
Uiteraard heeft Surispora zelf ook verantwoordelijkheid genomen om al de bovengenoemde Diaspora-concepten te contacten en na te gaan waar er hulp nodig was om serieuze stappen te zetten voor wederopbouw. Er zijn contacten gelegd met Surinaamse ministers, ambtenaren en de Surinaamse ambassade in Nederland. Ook met maatschappelijke organisaties in Suriname. Het resultaat van al deze inspanningen laat zich raden: zero, nada, niets. De Surinaamse autoriteiten blijven stil op concrete voorstellen van Surispora om samen te bouwen, de maatschappelijke organisaties geven aan geen kennis van opbouw te hebben en de Surinaamse ambassade zegt ronduit dat er niets te bereiken valt. De Surinaams Nederlandse commissie hult zich in stilte, want de Surinaamse regering bepaalt wat en hoe.
Kortom het Diaspora verhaal is een grote truc en misleiding. Surispora heeft altijd al aangegeven dat de Surinaamse Nederlanders geen cent zullen geven aan een Surinaamse regering die uitblinkt in persoonlijke verrijking, vriendjespolitiek, in- stand houding van een ambtenaren waterhoofd. Het enige wat de Diaspora zal doen, en wat al 50 jaar aan de gang is, is het sturen van voedselpakketten en containers met afgedankte materialen. Goed beschouwd is dat ook waarin Suriname uitblinkt.
Surispora ziet dat Suriname niet in staat is om de zogenaamde ‘miljarden’ te cashen en daarmee het land in productie te brengen of grote kennisbronnen te initiëren. Suriname zal tot in lengte van dagen een verdeeld land blijven waar zelfverrijking de norm zal zijn en mensen massaal ongezond leven. Ook hulpbronnen als landbouw, visvangst en goud zullen niet het niveau van amateurisme ontstijgen. Wateroverlast zal het land blijven teisteren, nieuwe energiebronnen zullen er niet komen. Suriname zal zich blijvend scharen in het rijtje van 3e wereld failed states. De bevolking zal permanent kennisarm blijven. Het land zal wel in trek zijn voor familievakanties van de Surinaamse Nederlanders, die op hun hoede moeten zijn voor alsmaar toenemende criminaliteit.
Een land gezegend met natuurlijke rijkdommen in handen van een stel ‘Neks no fout’ egoïsten op zoek naar geld. Dat Surispora dit soort zaken durft te benoemen zal hen niet in dank worden afgenomen. Surispora gaat met iedereen in gesprek over het tegendeel, op basis van realiteitszin en kansrijke ontwikkelingen die worden aangeboord in Suriname zelf. Gelukkig zijn er ook legio Surinamers die de standpunten van Surispora ten volle onderschrijven. Ma un no man verander a sani, list en bedrog regeert hier.
Tot slot, de Surinaamse autoriteiten zullen zich haasten om de zienswijze van Surispora te pareren met het argument van non-samenwerking binnen de Diaspora zelf. Het simpele antwoord is dat de Surinaamse regering geen enkel initiatief neemt de Diaspora te binden of te committeren voor een gemeenschappelijke aanpak. De Surinaamse regering is op een platte manier op zoek naar geld, die er overigens nauwelijks gaat komen omdat grote donoren zoals het IMF in de gaten hebben dat nyan patu en lesi niet ophoudt. Het Diaspora sprookje is uit! Timmer een bankje onder een boom en droom weg bij de Surinaamse zon en wind met een dyogo in de hand. Moro no de!
Surispora,
Kamal Ramkalup, Nerish Kalpoe & Anand Jharap
Vandaag
-
18:23
NDP herdenkt één jaar overlijden Bouterse: nalatenschap en verantwoordelijkheid
-
16:52
Olie-inkomsten komen sneller dan we denken: zijn we er ruimtelijk klaar voor?
-
14:54
Guyana onderschept kwik vermoedelijk gesmokkeld uit Suriname
-
12:56
Trump waarschuwt Maduro: 'Speel niet te hard'
-
11:49
Overval op man aan Leysweg: schoten gelost
-
11:08
Beroving aan Waaierpalmstraat: auto en tas buitgemaakt
-
10:23
Rechter dwingt Guillermo Samson tot correctie en excuses aan Bouva
-
10:01
Eugène van der San benoemd tot voorzitter Administratief Beroepsinstituut
-
08:34
Gedetineerde ontvlucht bij Spoedeisende Hulp
-
07:32
President Simons belooft structurele aanpak problemen AZP
-
05:38
Overwegend zonnig weer met bewolking en verspreide buien
-
03:17
VS roept ambassadeurs terug, ook in Suriname
-
01:44
Parmessar wil onderzoek uitgifte honderden hectaren grond in Nickerie
-
00:59
Column: Een wet met een prijskaartje: US$ 20 miljoen en een prullenmand
-
00:00
Danielle Veira: ‘Ik ben smalend weggezet als een ondeugd en als verdachte’
Gisteren
- Reactie op ‘OM wijst college van PG af'
- Diakonessenhuis breidt zorg uit met gespecialiseerde Pijnpoli
- Man bezwijkt in ziekenhuis aan steekverwondingen na vechtpartij
- Bos- en Natuur Autoriteit Suriname (BosNas) van groot belang
- China: Inbeslagname schepen door VS 'ernstige schending' internationaal recht
- Gajadien vraagt president om volledige openheid over schuldoperatie 2025–2033
- Brug Parakreek per direct dicht voor zwaar verkeer
- Olieprijzen stijgen nu VS actie tegen Venezolaanse tankers opvoert
- Wat staat Suriname in 2026 te wachten?
- Shen Long doneert kerstpakketten aan 15 sociale instellingen; president waardeert geste
- DSB zet stevig in op digitaal bankieren met nieuwe online diensten
- Weerbeeld blijft wisselvallig
- Lula: Amerikaanse interventie in Venezuela kan catastrofaal zijn
- Column: Kleine dingen, grote liefde
- Monorath: Versterking politie en criminaliteitsbestrijding blijven prioriteit
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 903
- Dronken man bedreigt vrouw met bijl: aangehouden na mishandeling
- 15-jarige met, illegaal opgevoerde bromfiets bij verkeerscontrole aangehouden.
- Visser (54) vermoedelijk verdronken bij monding Coppenamerivier
- Beheerder aangehouden na gewelddadige beroving aan Fredericiweg
- Premier Trinidad en Tobago noemt Caricom onbetrouwbare partner
- Jeugdraad evalueert en gaat voor sterkere jeugdparticipatie in 2026
- Jongeman ontvoerd en mishandeld na conflict over autobetaling
- Historische continuïteit, internationale normen en institutioneel evenwicht
- Advocaat moordverdachte vraagt om contra-expertise
- Zon, bewolking en regen vandaag
- Amerikaanse troepen stoppen opnieuw olietanker voor de kust van Venezuela
- Kerstviering voor senioren in tuin van het presidentieel paleis
- Tien jaar cel geëist tegen stiefvader voor seksueel misbruik en hiv-besmetting