Subsidie EBS ruim SRD 1.2 miljard op begroting 2021
Er zullen in 2021 een aantal noodzakelijke maatregelen genomen worden om uiteindelijk te komen tot stabilisering van het elektriciteitstarief, garantie van de elektriciteitsvoorziening en modernisering van de bedrijfsvoering. Dit staat in de ontwerpbegroting voor het komende jaar als streven van het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen. In de ontwerpbegroting voor 2021 heeft het ministerie van Financiën en Planning SRD 1.288.400.000 geraamd voor de subsidies voor stroomleveringen door Suralco en SPCS, olieleveranties door Staatsolie en schuldaflossing voor de transmissielijn.
De Staat verschaft subsidies aan de Energie Bedrijven Suriname (EBS) voor inkoop van elektriciteit en brandstoffen, evenals schuldbetalingen. Daardoor blijft de stroomlevering aan gezinnen, bedrijven en instellingen gegarandeerd.
De regering streeft ernaar om binnen 5 jaar te komen tot een moderne en efficiënte energiesector die betaalbare energie
garandeert aan de totale bevolking. Om dit te realiseren dienen er noodzakelijke maatregelen getroffen te worden op het institutioneel vlak en op technisch en financieel gebied. De institutionele maatregelen die eerder getroffen zijn betreffen met name de verdere herstructurering van de EBS conform wat de Elektriciteitswet van 2016 voorschrijft, het ontwikkelen van een Energie Sectorplan, alsook de instelling van de Energie Autoriteit Suriname (EAS). Een gedegen herstructurering van de EBS zal worden ingezet.
Om te komen tot een marktconform tarief en vergroting van de efficiëntie van de bedrijfsvoering van de EBS is het noodzakelijk om het Energie Sector Plan nader uit te werken en te ontwikkelen, hetgeen in breed verband zal geschieden met betrokkenheid van relevante actoren. Het dienstjaar 2021 zal vooral ook in het licht staan van de goedkeuring van het Energie Sector Plan en uitvoering hiervan in eerste fase. Dienstjaar 2021 zal zich ook kenmerken door de verdere operationalisering van de EAS.
Vandaag
Gisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur
Eergisteren
- Kansenregen zonder resultaat: Robinhood verliest 3–1
- LVV wil jongeren Para vroeg scholen in moderne landbouwtechnieken
- China waarschuwt voor verdeelde wereld en hekelt VS
- Geld en sieraden verdwenen bij politie in strafzaak juwelier
- De stille oorlog
- Colombia staakt wapenaankopen bij VS na kritiek op cocaïnebestrijding
- Man bedreigt partner bij politie: Ik ga haar vermoorden
- Innovatie en technologie in Suzhou en Wuxi: Een Ontdekkingstocht
- Natio en Suriname verdienen een groter publiek
- Overwegend warm en droog weer
- Na Amerikaanse druk draait Trump: TikTok blijft in de VS
- Column: 'Voetbal is net een oorlog'
- VN-top: Klimaat, vrede en ongelijkheid centraal