Ramadhin werkt aan onderdirectoraat Farmacie
Hij is nu bezig de stromingen van gelden van het farmaceutisch beleid tijdens de voorgaande regering na te gaan. Ramadhin stelt dat niemand ooit eraan heeft gedacht hoe belangrijk de continuïteit van medicijnenvoorziening is. Hij gaat voor een duidelijk beleid waarbij de toevoer van medicijnen gegarandeerd moet zijn.
"We moeten ons ook niet blindstaren op bepaalde bedrijven voor de inkoop van medicijnen. De nieuwe technologie en wetenschap dwingt ons niet bang te zijn en out of the box te denken." De bewindsman die zelf arts is zegt dat er ook moet worden uitgekeken naar alternatieve middelen. Voor hoge bloeddruk zijn er nu bijvoorbeeld 8 tot 9 medicamenten. Fabrikanten gaan er toe over om 2 tot 3 middelen te combineren, waardoor de werking effectiever is. "De combo's zijn iets duurder, maar effectiever voor de patiënt en goedkoper op langer termijn." Ramadhin zegt dat ook bij suikerziekte er combinatiemiddelen zijn die effectiever zijn en waarvan de effecten gunstiger zijn. Hij staat open voor combo's. De bewindsman zegt dat hij zich met deskundigen buigt over dit aspect en dat als het zover is, de geneesmiddelenklapper ook zal worden aangepast.
Op dit moment is de medicatie voor dialyse, oncologie en vaccins kritiek. Vooral de dialyse-medicatie is in gevaar, zegt Ramadhin. Hij merkt op dat hij al met zijn collega van Financiën heeft gesproken om de middelen veilig te stellen voor deze medicijnen. "We nemen de reguliere gezondheidszorg heel serieus." Er is recent SRD 10 miljoen overgemaakt naar de Bedrijven Geneesmiddelenvoorziening Suriname (BGVS). "Maar dat is natuurlijk een druppel op de gloeiende plaat van een schuld van SRD 33 miljoen."
De bewindsman wil zich inzetten voor preventie. Op dit moment is 4 tot 5% van de begroting bestemd voor Volksgezondheid. Dat is net genoeg voor lonen en vaste lasten in de zorg. Tijdens de Nieuw Front-regering I was er voor Volksgezondheid 9% van de begroting vrijgemaakt. "Dat zou ideaal zijn om structureel dingen aan te pakken, waaronder preventie," zegt Ramadhin. Hij vreest echter dat in de komende begroting hij het zelfs met minder dan 4% zal moeten doen. Hij wil met preventie educatie beginnen vanaf de lagere school. "Als we de kinderen nu al bijbrengen over gezonde voeding en de noodzaak van beweging, moeten we over vijftien jaar al een daling zien in bepaalde ziekten."
Vandaag
-
13:26
Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
-
11:28
Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
-
09:30
Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
-
07:33
Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
-
05:35
Vandaag volop zon
-
03:38
Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
-
02:41
HvJ versterkt met rechter en AG
-
00:59
Column: Contouren zichtbaar
-
00:00
VHP neemt plaats in de oppositiebanken
Gisteren
- God luistert niet
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cultuur
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s met 43% gestegen
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-titel aan AdeKUS
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunparklaan
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA en presidentschap!
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar niet strafbaar
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-project
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting
- Column: Formateur: ja of nee?
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg
Eergisteren
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uitblijven
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Suriname
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig bestaan
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had recht op bescherming
- In Memoriam Patricia Etnel
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwerpwedstrijd
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffing slavernij
- Kantonrechter spreekt ondernemer Van den Bergh vrij van rechtsvervolging
- Tijdelijke combinatie lid DNA en President: constitutionele noodzaak?
- Regen en onweersbuien op 1 juli
- Trump legt strenger Amerikaans beleid op aan Cuba
- Column: Laat alle 34 coalitieleden tekenen voor president en vicepresident
- 4 jaar cel voor Midema ontvoering van Rodney Cairo