Brunswijk: Jones heeft contract bij Grassalco voor US$ 2.500
Vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk heeft vanavond in De Nationale Assemblee gezegd dat hij een lijst heeft gezien bij Grassalco met de naam van Assembleelid Ebu Jones (NDP). Hij is daar als consultant aangetrokken. Hij ontvangt US$ 2.500. Het contract is getekend op 28 juli.
Brunswijk deelde mee dat op 4 augustus hij al geld heeft ontvangen. Jones heeft volgens Brunswijk voor anderhalve maand SRD 26.000 ontvangen. "Hij is hier. Ik vraag hem of dat correct is. En hij het correct vindt dat hij het geld krijgt. Als het niet zo is moet hij het zeggen," zei de vp.
In een persoonlijk feit zei Jones dat hetgeen de vicepresident heeft gezegd, correct is. Hij wilde het verder omschrijven. Assembleevoorzitter Marinus Bee zei dat hij Jones bedankt voor de eerlijkheid. Hij kreeg de ruimte niet om verder hierop in te gaan. Bee voerde aan dat als het niet bezijden de waarheid is, hij niet verder erop in hoeft te gaan en schorste de vergadering.
Nadat de regering uitgebreid informatie had gegeven over hoe ernstig de situatie is die overgenomen is, zei Jones dat hij goed vindt dat er optreden wordt tegen mensen die een scheve schaats hebben gereden. Hij benadrukte echter dat het eerlijk is als de lijn doorgetrokken wordt naar de regeringen voorheen en niet slechts onderzoek wordt gedaan naar de afgelopen tien jaar.
Na de schorsing vroeg waarnemend fractieleider Rabin Parmessar om Jones het woord te geven. Jones legde uit dat hij een contract heeft. Er is een maand opzegtermijn. Het is geen wurgcontract zoals gesuggereerd wordt. Als jurist heeft hij zijn diensten verleend. Vanaf 15 juni heeft hij diensten verleend. Hij stelde zijn contract ter beschikking van de leden, zodat men ziet dat er niks verkeerds is.
Assembleelid Mahinder Jogi (VHP) merkte op dat Jones ook in dienst is als ambassadeur bij Buitenlandse Zaken. "Hoeveel nevenfuncties mag een ambtenaar hebben", vroeg hij.
Vandaag
-
14:41
Kyiv leeft in de schaduw van de sirenes
-
12:43
Para Farmer Field School stimuleert landbouwondernemerschap
-
10:45
Suriname en VS sluiten jungletraining succesvol af
-
08:47
Wie heeft de macht werkelijk in handen?
-
06:51
Verdachten die na inbraak werden klemgereden door politie veroordeeld
-
04:54
Veel bewolking met kans op wat regen
-
02:56
VS en Venezuela ruilen gevangenen uit
-
00:58
Suriname benadrukt inzet voor duurzame ontwikkeling op VN-top
-
00:01
Opheffen van het Perscentrum is meer dan een logistieke beslissing
Gisteren
- Vijf verdachten staan terecht voor diefstal; één ontsnapt uit cellenhuis
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week (17)
- Voetganger overlijdt na aanrijding aan Kwattaweg
- Lula: Amerikaanse importheffing onaanvaardbare chantage
- Stiefopa veroordeeld voor verkrachting tiener
- Zunder belicht oprichting en samenstelling Herdenkingscomité
- Dode en zwaargewonde Martin Luther Kingweg
- Veroordeelde moet SRD 284.000 betalen aan benadeelden
- Van der San: Verwijt over paniek zaaien onterecht
- Bewolking, maar ook heel warme perioden
- Noersalim: Suriname loopt kans op visexportverbod naar EU
- Misiekaba hekelt 'last-minute benoemingen' door voorganger
- Column: Geen volks- maar partij vertegenwoordigers
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justitie en Politie
Eergisteren
- Nieuwe details: Piloot mogelijk oorzaak crash Air India
- Bromfietser beschoten in Leonardo da Vincistraat
- We hebben eigenlijk geen armoedevraagstuk
- Twee aangehouden voor reeks inbraken en bezit drugs
- Regering gaat RVI evalueren; te weinig informatie
- Vastgoedfraude: verdachte stuurde valse documenten via WhatsApp
- Brute overval Calcuttastraat: slachtoffer mishandeld, veel geld en sieraden buitgemaakt
- Territoriaal belastingstelsel voor Suriname
- Er komt absoluut geen kabinet van de 'First Gentleman'
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold
- Onweersbuien in de late nacht
- Staatshoofd Simons: Het pad van verandering is ingeslagen
- Column: Voetbal is ‘Big business’
- Simons pleit voor gezond fiscaal beleid en actieve productie-economie