Juspol, OW en Arbeid bekend terrein voor nieuwe ministers
Het ministerie van Justitie en Politie (Juspol) waar Kenneth Amoksi sinds vrijdag de scepter zwaait, is geen onbekend terrein. Binnen de organisatie is in 1992 begonnen als rekruut bij de politie en heeft daarna verschillende functies bekleed. Amoksi was in 2010 ook al getipt als minister voor dit departement, maar door het resultaat van zijn ancedentenonderzoek werd hij niet benoemd. Tien jaar later zit hij toch aan als minister van Justitie en Politie.
"Ik ben aangetrokken door een politieke partij, maar ik ben er voor Suriname en niet voor één groep alleen," zei de nieuwe Juspol-minister bij de overdracht. Amoksi werd in mei dit jaar benoemd tot ondervoorzitter van het Constitutioneel Hof en twee jaar eerder, in 2018, werd hij beëdigd als advocaat. Amoksi volgt Stuart Getrouw op.
Riad Nurmohamed
Minister Riad Nurmohamed van Openbare Werken heeft het personeel in het vooruitzicht gesteld dat er hard zal worden gewerkt, omdat de samenleving hoge verwachtingen heeft van het departement. Nurmohamed heeft overgenomen van Vijay Chotkan. De gemachtigde van Chotkan, minister Ronnie Benschop, heeft gisteren, vrijdag, het protocol van overdracht getekend. Het ministerie is ook voor Nurmohamed geen onbekend terrein. Als civiel ingenieur heeft gewerkt op dit departement.

Minister Riad Nurmohamed geflankeerd door zijn voorganger Vijay Chotkan en Ronnie Benschop (r) op zijn eerste dag als bewindvoerder op het ministerie van Openbare Werken. (Foto: NII)
Nurmohamed zegt dat er minimaal vijftien management en controlemechanismen zijn samengesteld voor een quick scan van het ministerie. De resultaten van deze scan zullen samen met het nieuwe beleidsplan worden voorgehouden aan de staf en de Raad van Ministers. Hij stelt het departement te leiden op basis van goed bestuur.
Rishma Kuldipsingh
Een dag nadat ze de functie had aanvaard, is Rishma Kuldipsingh als minister van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken, gisteren naar haar nieuwe werkplek getogen. Ze heeft op verschillende momenten tijdens de overdracht, de rode lijn geschetst van haar beleid. Stimulering van werkgelegenheid, ondernemerschap en innovatie die moeten resulteren in werkgelegenheid voor met name jongeren. Bevordering van het midden- en kleinbedrijf zal volgens haar een krachtige aanzet betekenen voor het opkrikken van de economie, waarbij ook werkplaatsen wordt gecreëerd.
Kuldipsingh is niet onbekend met het ministerie. Ze werkte er vanaf 2019 als senior-beleidsmedewerker. De nieuwe minister is de 27e op Arbeid en de tweede vrouwelijke. De VHP waaruit Kuldipsingh voortkomt heeft het ministerie van Arbeid gesticht in 1969. Wijlen VHP-voorzitter Jagernath Lachmon nam toen als formateur van de regering (1969-1973) het besluit om het ministerie van Arbeid in leven te roepen. Kuldipsingh is de eerste minister van Arbeid die is voorgedragen door de VHP.
Kuldipsingh is niet onbekend met het ministerie. Ze werkte er vanaf 2019 als senior-beleidsmedewerker. De nieuwe minister is de 27e op Arbeid en de tweede vrouwelijke. De VHP waaruit Kuldipsingh voortkomt heeft het ministerie van Arbeid gesticht in 1969. Wijlen VHP-voorzitter Jagernath Lachmon nam toen als formateur van de regering (1969-1973) het besluit om het ministerie van Arbeid in leven te roepen. Kuldipsingh is de eerste minister van Arbeid die is voorgedragen door de VHP.
Vandaag
-
05:41
Su Aid haalt recordbedrag van SRD 6 miljoen op voor Hematologie SVZ
-
04:55
Rustig weerbeeld op Eerste Kerstdag met matige buien
-
02:57
Eerste openbare kerstvieringen in Bethlehem sinds 2022 ondanks aanhoudend geweld
-
00:59
Column: AFCON 2025
-
00:00
Bisschop Choennie: Kerst is een oproep tot hoop, verzoening en verantwoordelijkheid
Gisteren
- Cassatierechtspraak en het OM: staatsrechtelijke grenzen aan politieke hervormingsdrift
- KPS zet drone-unit in voor snellere opsporing en criminaliteitsbestrijding
- SVB-toppers benoemd in FIFA-commissies
- Dollar op weg naar grootste jaarverlies sinds 2017
- Ondernemer in Nickerie aangehouden op verdenking van smokkel
- Goud stijgt boven $4.500; zilver en platina bereiken nieuwe recordniveaus
- Politie ontmantelt autokraaklocatie en houdt meerdere verdachten aan
- Ontvluchte gedetineerde dodelijk geraakt bij wederaanhouding aan Henck Arronstraat
- Waarom toerisme in Suriname al jaren niet doorbreekt
- Werkgroep moet koers uitzetten voor grondenrechten en decentralisatiebeleid
- Wisselvallig weer met regenbuien
- Technisch onderwijs: niet alleen mooie woorden, maar ook verantwoordelijkheid
- Venezuela stapelt olievoorraden op in eigen wateren door Amerikaanse blokkade
- Prijzen blijven stijgen: inflatie in november 2025 op 11,6 procent
Eergisteren
- 2 maanden verkeersomleiding kruispunt Washington–Amazone–Guarani–Napelstraat
- Jones waarschuwt voor ‘vergaande bevoegdheden’ in milieuwet
- Boek: Corruptie in Suriname
- NDP herdenkt één jaar overlijden Bouterse: nalatenschap en verantwoordelijkheid
- Olie-inkomsten komen sneller dan we denken: zijn we er ruimtelijk klaar voor?
- Guyana onderschept kwik vermoedelijk gesmokkeld uit Suriname
- Trump waarschuwt Maduro: 'Speel niet te hard'
- Overval op man aan Leysweg: schoten gelost
- Beroving aan Waaierpalmstraat: auto en tas buitgemaakt
- Rechter dwingt Guillermo Samson tot correctie en excuses aan Bouva
- Eugène van der San benoemd tot voorzitter Administratief Beroepsinstituut
- Gedetineerde ontvlucht bij Spoedeisende Hulp
- President Simons belooft structurele aanpak problemen AZP
- Overwegend zonnig weer met bewolking en verspreide buien
- VS roept ambassadeurs terug, ook in Suriname
- Parmessar wil onderzoek uitgifte honderden hectaren grond in Nickerie
- Column: Een wet met een prijskaartje: US$ 20 miljoen en een prullenmand
- Danielle Veira: ‘Ik ben smalend weggezet als een ondeugd en als verdachte’