Veel lof voor Marinus Bee als Assembleevoorzitter
Bee bedankte Sharman voor zijn bijdrage en stelde de fractieleiders in de gelegenheid om hun felicitaties uit te brengen. Asiskumar Gajadien (VHP) merkte op dat vandaag weer "een jongeman uit Marowijne" de hamer overneemt. Hij verwacht dat Bee een goede job zal doen, gezien zijn opstelling naar alle leden toe. Gajadien merkte op dat iedereen een droom kan realiseren.

Assembleevoorzitter Marinus Bee op de voorzittersstoel. (Foto: Raoul Lith)
Gregory Rusland, fractieleider van de NPS, merkte op dat gebleken is dat Bee een kundig Assembleelid is. Ook bij 'dyugu dyugu' in de zaal, is Bee in staat rust te brengen. Kundigheid, rust en tact zijn belangrijk in deze fase waarin het land is beland. Rusland merkte op dat ABOP geschiedenis heeft geschreven door een vicepresident en Assembleevoorzitter voort te brengen. Hij riep eenieder op om hun schouders onder het werk te zetten.
NDP-fractieleider André Misiekaba voerde aan dat in regering-Bouterse 1 samengewerkt is en in Bouterse 2 stonden ze tegenover elkaar. Marowijne en het binnenland zijn in de lift. Misiekaba benadrukte ook de kwaliteiten en capaciteiten. Bee is bekend als een evenwichtige persoon. "Bala meki Gadu kibri yu". Evert Karto (PL) is ervan overtuigd dat Bee in staat zal zijn met alle kennis en ervaring het huis van de democratie op een waardige wijze te leiden.
Assembleelid Ronnie Brunswijk feliciteerde Bee en de ABOP met heel veel trots. Zijn speciale felicitatie gaat naar het binnenland en vooral naar Marowijne, van waar hij afkomstig is. Brunswijk zei dat niemand zover komt zonder hard te werken. Aan zijn kwaliteit wordt absoluut niet getwijfeld. Brunswijk merkte op dat hij de weg heeft open gekapt voor Bee.
BEP-fractievoorzitter Ronny Asabina haalde aan dat deze functie een belangrijke uitdaging is in de politieke carrière van Bee. Hij twijfelt niet aan de competentie en wijsheid om deze taak op een verantwoorde wijze tot uitvoering te brengen. Diana Pokie (ABOP) had geen woorden genoeg om Bee te feliciteren met deze mijlpaal. Zij is ervan overtuigd dat haar partijgenoot een geweldige job zal doen.
Vicepresident Ashwin Adhin sprak ook lovend over Bee. Hij is iemand die zeer correct is en zich nimmer heeft misdragen. "Aldus een waardig en waarlijke voorzitter van het hoogste college van Staat".
Vandaag
-
06:52
Advocaat vraagt vrijspraak voor doodslag; OM eist 10 jaar gevangenisstraf
-
04:55
Zonnige vrijdag, het blijft droog
-
02:57
Amerikaanse vliegdekschip nabij Venezuela: signaal van macht
-
00:59
Column: De schuld van de boodschapper
-
00:00
Staatsolie keurt commercieel veld voor gasontdekking Sloanea-1 in Blok 52 goed
Gisteren
- Auto vliegt in brand tijdens reparatie aan Khiraweg
- Suriname wint groots (4-0) van El Salvador
- Beijings Olympische Parels: Het kloppend hart van stadions en symbolen
- Duizenden scholieren oefenen voor Surinaamse vlag Onafhankelijkheidsdag
- Telesur lanceert eigen streamingplatform 'Telesur Plus'
- CASAS start intensieve training voor luchtvaartveiligheid in Suriname
- Colombia: Petro staakt inlichtingenuitwisseling met VS
- Miljoenenfraude LVV; Ryan T. aangehouden
- CAS-tribunaal doet binnenkort uitspraak over Danilho Doekhi en Natio
- COP30: Inheemsen protesteren..'Ons land is niet te koop'
- Robert Vishnudatt: ik ben niet ondergedoken en niet veroordeeld
- Afwisselend weer, gedeeltelijk zonnig en regen
- Groeiende onrust bij FOLS : geduld leerkrachten raakt op
- Trump zet handtekening, einde langste shutdown Amerikaanse overheid
- Column: Voorrang aan het leven
- Zorgwekkende toename hiv-gevallen onder jongeren en kwetsbare groepen
Eergisteren
- Suriname is niet kapot te krijgen
- Vreedzaam vraagt in openbrief Simons helderheid gouddiefstal Grassalco
- Gewapende roofoverval bij bedrijf Ying Rong
- BIS bereidt zich voor op promotie tijdens carrièrebeurs in Amsterdam
- Shanghai: een bruisende mix van geschiedenis, innovatie en cultuur
- Robert Vishnudatt: “Nodeloze poeha over belastingontduiking”
- MAS scherpt districtscommissarissen aan voor betere handhaving scheepvaartwetgeving
- China International Import Expo breekt records en sluit succesvol af
- Deviezencommissie betreurt vertekend beeld geschetst door minister Monorath
- Verdediging Danielle Veira wijst op inconsistentie verklaringen Rodney Cairo
- Regen en onweer voorspeld voor woensdag 12 november
- COP30: Inheemse volken zoeken hun stem te midden van uitdagingen
- Suriname ontvangt hoge militaire delegatie; geen informatie gevoeligheden
- Suriname neemt afscheid van Venetiaan: Als RRV gekomen als RRV vertrokken