Hoefdraad tekent leningsovereenkomsten met IDB; kritiek DA'91
Minister Gillmore Hoefdraad van Financiën heeft vandaag twee concessionele leningen getekend met de Inter Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) in Barbados. Het gaat om Supporting Foreign Investment for Economic Development in Suriname voor US$ 10 miljoen. Dit wordt uitgevoerd via het ministerie van Financiën in een periode van 5 jaar. De tweede lening gaat over Consolidating a Sustainable Energy Sector voor US$ 30 miljoen. Met de uitvoering is belast Natuurlijke Hulpbronnen en EBS.
Tijdens de bijeenkomst is ook gesproken over ondersteuning van de IDB van de ontwikkeling van de olie en gas vondsten waarbij vooral aan werkgelegenheid voor Surinamers aandacht zal worden besteed. De minister had een verzoek gedaan na het bezoeken van een oilrigg om ook Surinamers op te leiden. Er behoren bitter weinig Surinamers tot de work crew en er wordt ook onvoldoende krachten vanuit Suriname geleverd. Deze trainingen zullen personen als bedrijven klaar moeten stomen voor werk in de opkomende industrieën. Samen met de IDB zal ook gekeken worden naar best practices van een Sovereign Wealthfund via een regionaal seminar, zegt de minister. Hij woont in Barbados de IDB IX Annual Consultation of Caribbean Governors bij. De minister merkt op dat deze afspraken sinds vorig jaar gemaakt waren en belangrijk zijn voor Suriname. Hij voert aan dat hij in De Nationale Assemblee duidelijkheid heeft gegeven en morgen is er een persconferentie van de president. "Het tekenen van de overeenkomst kon ik niet uitstellen. Ik ken mijn verantwoordelijkheid en heb uitgebreid informatie gegeven in De Nationale Assemblee," benadrukt de bewindsman.

Kritiek DA'91
DA'91 levert kritiek op het feit dat minister Hoefdraad uitlandig is, terwijl de samenleving geconfronteerd wordt met de nachtmerrie van een politiek gestuurde beroving van haar valuta. "Dit roept ernstige vragen op. Wanneer ons land in een dusdanige situatie verkeert dat het vertrouwen in onze banken ernstig wankelt, het vertrouwen in de monetaire autoriteiten aan diggelen is geslagen en de minister van Financiën een motie van wantrouwen alleen overleeft vanwege een slaafse coalitie, dan is het onbegrijpelijk dat de minister van Financiën zijn koffer pakt en vertrekt," stelt DA'91.
"Het nieuws dat de ex-governor van de Centrale Bank, Robert van Trikt, is ingesloten, leidt niet tot euforie bij ons. Het is voor ieder weldenkend mens namelijk helder en klaar dat de ex-governor niet in zijn eentje de meer dan 100 miljoen US dollar heeft doen verdwijnen. Uitspraken van de vicepresident hebben al gauw bevestigd dat dit allemaal onderdeel was van de snode plannen van de regering Bouterse. De twee strafklachten tegen minister Hoefdraad verdienen een grondig onderzoek," vindt DA'91.
"Het onderzoek dat de regering ons voorspiegelt is van tevoren al niet geloofwaardig en heeft tot doel de ‘big boys’ vrijuit te laten gaan. Hoe onafhankelijk is een onderzoek dat geïnstigeerd en gerapporteerd wordt aan dezelfde minister van Financiën en president die mede verantwoordelijk zijn voor de complete economische neergang van onze samenleving.
Wij eisen een volledig onafhankelijk onderzoek vanuit ons Openbaar Ministerie van de verdwijning van de gelden en bestraffing van alle betrokkenen inclusief de minister van Financiën. Voorts eisen wij dat de gelden per direct teruggestort worden en dat er een volledige publicatie komt van waarvoor en aan wie de gelden besteed zijn.
Wat nu gebeurt, is slechts het optrekken van rookgordijnen, opsluiting van de ex-governor en wie weet morgen, ontslag van de minfin, om nogmaals de aanstuurders van deze roof vrijuit te laten gaan. Surinaams volk let op uw zaak!" stelt de politieke organisatie.
Vandaag
-
18:40
Kinderhartmissie AZP en LUMC maakt steeds complexere operaties in Suriname mogelijk
-
16:43
Wie de reiger met de slang laat dansen, moet niet klagen over gif
-
14:45
Vader veroordeeld tot celstraf voor ernstige mishandeling van 13-jarige zoon
-
12:47
Beijing ontvluchten: Een nieuwe bladzijde voor de jonge generatie in China
-
10:49
NDP: eerste regeringsjaar in teken van herstel, stabiliteit en samenwerking
-
08:51
Één jaar regering-Simons: tussen ambitie en uitvoering
-
06:53
OM verduidelijkt wettelijke regels rond heenzending na verkeersongevallen
-
04:55
Warme start van de dag, later lokaal een bui
-
02:57
Nieuwe peiling toont China en Xi populairder dan de VS en Trump in veel landen
-
00:59
Column: Waardig debuut Kaapverdië
-
00:00
VES: Na één jaar regering-Simons: ‘Kenki a Systeem’ is nog vooral een slogan
Gisteren
- Paramilitaire FIOD: een urgent antwoord op chaos en corruptie
- Private sector wil onafhankelijke Local Content Council voor snellere uitvoering oliebeleid
- Overval op goudkamp: criminelen schieten en gijzelen kokkin
- Derde helft Wk 2026: Argentinië verslaat Engeland en speelt WK-finale tegen Spanje
- Zestien Chinezen op vrije voeten; OM trekt vuurwapenmachtiging bedrijf in
- Nieuwe fase voor relatie Suriname en Frankrijk
- Derde helft WK 2026: Spanje wacht op winnaar Engeland-Argentinië
- Venezuela schakelt over op herstel na aardbevingen
- OM vraagt extra aandacht voor veiligheid van zuigelingen
- Cuba’s stroomnet stort opnieuw in: derde landelijke black-out in 10 dagen
- Zonnige en warme dag, later lokaal kans op een bui langs de kust
- Kennis uit Brazilië moet Inheemse dorpen wapenen tegen cassaveziekte
- Ruim 1.860 kilo drugs verbrand na onderschepping op Surinamerivier
- Somohardjo na verhoor: Ik heb mijn kant van het verhaal verteld
Eergisteren
- Vakopleiding moet inwoners van Saramacca aan eigen inkomen helpen
- SLM voldoet aan internationale luchtvaartnormen en ziet nieuwe groeikansen
- Politie en leger houden 14 gewapende Chinezen aan in Sarakreek
- Derde helft WK 2026: Spanje met masterclass Tiki Taka langs Frankrijk naar finale
- WK-spelers vertragen start La Liga voor Barcelona en Real Madrid
- Wetenschapper Ine Apapoe benoemd op prestigieuze Prins Claus-leerstoel
- Pickaxe Mountain: het nieuwe brandpunt in VS-Iran conflict
- Plan voor extra verkeershandhavers krijgt steun van minister Monorath
- Derde helft WK 2026: Halve Finales: Wie pakt de trofee?
- Uitbuiting van uitzendkrachten geen gevolg van tekort aan arbeidsinspecteurs
- Afwisselend zonnig met later kans op regen- en onweersbuien
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm na vier jonge verkeersdoden in vijf dagen
- Column: Tijdelijke maatregelen vragen blijvende openheid
- Olieprijzen stijgen fors door escalatie VS-Iran over Straat van Hormuz