Lange rij auto's bij Chotelal voor bemachtigen US-dollars
Een lange rij auto's staat geparkeerd aan de Hendrikstraat bij City Cambio, meer bekend als Chotelal. Het belooft extra druk te worden op de dag in de ochtend. Want dan gaat het wisselkantoor open voor de eerste keer in dit nieuwe jaar. Vóór Chotelal de deuren sloot op 28 december vorig jaar, kon het publiek een US-dollar kopen voor SRD 7,85. De dollarkoers schommelt tussen SRD 8.50 en SRD 8.60. Dollars aanschaffen is heel erg moeilijk.
Bij sommige wisselkantoren die de valuta nog ten verkoop aanbieden, mag men niet meer dan US$ 20 aanschaffen per keer, per dag. Bij Chotelal werd het enorm druk: daar mocht men US$ 300 per persoon aanschaffen. De wachttijden en rijen auto's werden steeds langer omdat meerdere personen per auto de ‘goedkope’ dollars inkochten.
In december heeft de cambio nieuwe regels ingevoerd: US$ 300 per persoon, om de twee weken, 2 personen per auto. Dat Chotelal voor veel controverse en discussie zorgt, deert de meeste mensen niet die de valuta (hard) nodig hebben. Voor huishuur, studie, aanschaffen van onderdelen en voor andere zakelijke transacties. Sommigen slaan munt uit de situatie: ze kopen ‘goedkoop’ op en gaan wisselen tegen veel hogere koersen. Er worden zelfs mensen ‘ingehuurd’ om voor derden in te kopen.
Enkele buren hebben voorzorgsmaatregelen getroffen. Ze hebben de bermen voor hun huis gebarricadeerd. Met het slechte weer leed de zanderige berm nog meer onder het gewicht van de auto's die erop staan. De obstakels staan er nog steeds. Het ziet ernaar uit dat het bij dit gedeelte van de Hendrikstraat, het verkeer nog meer gestremd zal zijn. Desondanks komen de auto's parkeren. Al vóór zes uur ‘s avonds had de eerste klant zich aangemeld. Om 8 uur ‘s avonds was de rij auto's die er gaan overnachten, bijkans een kilometer.
René Gompers
Vandaag
-
06:47
Suriname 50 Jaar Onafhankelijk: Vooruitgang komt niet vanzelf
-
04:54
Bewolkt met wat regen
-
02:57
Amerikaans vliegdekschip arriveert in Caribisch gebied
-
00:59
Column: Stay true to yourself and your professionalism
-
00:00
Ambassadeur Ricardo Panka: ‘Geen gewijzigd, maar hernieuwd beleid richting Nederland’
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 898
- OM in hoger beroep tegen beslissing RC over inverzekeringstelling Torilal
- Meer dan 3.000 deelnemers bij succesvolle DSB Bigi Yari Run
- Is de Chinalco-deal haalbaar met de door de regering gestelde voorwaarden?
- Simons: Chinese vereniging blijft strategische partner in Surinaamse ontwikkeling
- Meervoudige inbraakverdachte aangehouden
- COP30: Klimaatdemonstranten eisen gehoord te worden
- Rc gelast vrijlating Torilal; Openbaar Ministerie direct in beroep
- President Simons overweegt u toch financiële vergoeding voor leerkrachten!
- Zonnige dag vandaag met kans op onweer in de middag
- Torilal nog vast in grootschalige LVV-fraudezaak (update)
- Uitspraak hoger beroepzaak Pakittow op 28 januari
- Geen uitweg meer: vermogen publieke personen voortaan onder toezicht
Eergisteren
- Aandacht voor de gezondheid van de man tijdens Movember**
- Medisch symposium focust op aanpak chronische nierschade
- Minister Soeropawiro: Alleen onrechtmatige gronduitgiften worden nietig verklaard
- Man vuurt schoten af op echtgenote
- Een tijdloos Tibet: het verhaal van het Potala Palace
- Rovers slaan toe nabij Technische School
- Cuba kampt met golf van door muggen overgebrachte ziekten
- Hoogbejaarde vrouw worstelt met indringers in haar woning
- Regionale dialoog moet cacao-industrie nieuw leven inblazen
- Overval met geweldpleging bij auto-onderdelenzaak; twee verdachten aangehouden
- Column: Vochtige ogen
- Zonnige zaterdag, het blijft droog
- VS kondigt ‘Southern Spear’-missie aan nabij Zuid-Amerika
- Groeiende behoefte betaalbare en duurzame stroomoplossingen