Lange rij auto's bij Chotelal voor bemachtigen US-dollars
Een lange rij auto's staat geparkeerd aan de Hendrikstraat bij City Cambio, meer bekend als Chotelal. Het belooft extra druk te worden op de dag in de ochtend. Want dan gaat het wisselkantoor open voor de eerste keer in dit nieuwe jaar. Vóór Chotelal de deuren sloot op 28 december vorig jaar, kon het publiek een US-dollar kopen voor SRD 7,85. De dollarkoers schommelt tussen SRD 8.50 en SRD 8.60. Dollars aanschaffen is heel erg moeilijk.
Bij sommige wisselkantoren die de valuta nog ten verkoop aanbieden, mag men niet meer dan US$ 20 aanschaffen per keer, per dag. Bij Chotelal werd het enorm druk: daar mocht men US$ 300 per persoon aanschaffen. De wachttijden en rijen auto's werden steeds langer omdat meerdere personen per auto de ‘goedkope’ dollars inkochten.
In december heeft de cambio nieuwe regels ingevoerd: US$ 300 per persoon, om de twee weken, 2 personen per auto. Dat Chotelal voor veel controverse en discussie zorgt, deert de meeste mensen niet die de valuta (hard) nodig hebben. Voor huishuur, studie, aanschaffen van onderdelen en voor andere zakelijke transacties. Sommigen slaan munt uit de situatie: ze kopen ‘goedkoop’ op en gaan wisselen tegen veel hogere koersen. Er worden zelfs mensen ‘ingehuurd’ om voor derden in te kopen.
Enkele buren hebben voorzorgsmaatregelen getroffen. Ze hebben de bermen voor hun huis gebarricadeerd. Met het slechte weer leed de zanderige berm nog meer onder het gewicht van de auto's die erop staan. De obstakels staan er nog steeds. Het ziet ernaar uit dat het bij dit gedeelte van de Hendrikstraat, het verkeer nog meer gestremd zal zijn. Desondanks komen de auto's parkeren. Al vóór zes uur ‘s avonds had de eerste klant zich aangemeld. Om 8 uur ‘s avonds was de rij auto's die er gaan overnachten, bijkans een kilometer.
René Gompers
Vandaag
-
08:50
VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
-
06:52
Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
-
04:54
Warm, vochtig en buien in de middag
-
02:56
Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
-
00:58
De wedijver om verkeersveiligheid
-
00:00
Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname
Gisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur
Eergisteren
- Kansenregen zonder resultaat: Robinhood verliest 3–1
- LVV wil jongeren Para vroeg scholen in moderne landbouwtechnieken
- China waarschuwt voor verdeelde wereld en hekelt VS
- Geld en sieraden verdwenen bij politie in strafzaak juwelier
- De stille oorlog
- Colombia staakt wapenaankopen bij VS na kritiek op cocaïnebestrijding
- Man bedreigt partner bij politie: Ik ga haar vermoorden
- Innovatie en technologie in Suzhou en Wuxi: Een Ontdekkingstocht
- Natio en Suriname verdienen een groter publiek
- Overwegend warm en droog weer
- Na Amerikaanse druk draait Trump: TikTok blijft in de VS
- Column: 'Voetbal is net een oorlog'
- VN-top: Klimaat, vrede en ongelijkheid centraal