Nading wil oplossing indringende issues binnenland
Nading heeft de regering gevraagd een bus beschikbaar te stellen voor het Paramaccaans gebied voor vervoeren van personen van Paramaribo naar Snesi Kondre visa versa. De bewoners van Wayambo vragen om een boot om af te kunnen reizen van Donderskamp en Corneliskondre naar Paramaribo. Aan de minister van Natuurlijke Hulpbronnen deelde het Assembleelid mee dat in verschillende dorpen de aggregaten defect zijn. Zij heeft er meerdere keren om gevraagd dat de machines een servicebeurt krijgen. Ook vestigde zij de aandacht op het feit dat een aantal dorpen en scholen geen schoon drinkwater hebben.
In het binnenland wordt overwegend aan landbouw gedaan. Nading wil van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij weten wat er gedaan zal worden om de mensen te stimuleren zelfvoorzienend te kunnen zijn. Daarnaast vraagt zij wat er gedaan zal worden opdat de mensen met hun landbouwproducten een bijdrage kunnen leveren aan de nationale ontwikkeling, waarbij het binnenland van een verzorgings- naar een productiegebied kan worden getransformeerd. Er is ondersteuning nodig voor afzet van de landbouwproducten.
Het probleem rond de verzekering werd eveneens aangestipt door Nading. Voor de invoering van de Bazo-verzekering kregen mensen uit het binnenland een dokterskaart van Sociale Zaken die zes maanden geldig was. Nu moeten mensen die ziek zijn naar Paramaribo worden overgebracht om te horen dat ze eerst hun verzekering in orde moeten maken voordat zij naar een arts kunnen gaan. "Maar als die persoon ziek is, fa a sma o go waka waka. Het wordt een loperij voor zo een patiënt. Dan horen ze dat ze een sms gaan krijgen en ze blijven maar wachten." Nading adviseert om over te stappen naar het oude systeem waar een kaart zes maanden geldig was. De medische zorg in het binnenland is niet wat het wezen moet. Hier ging de volksvertegenwoordiger ook uitgebreid op in.
De hulpbureaus voor burgerzaken van Stoelmanseiland en Drietabbetje zijn na de Binnenlandse Oorlog niet meer opengesteld. De bewoners van dat gebied moeten op uittreksels na, voor andere administratieve zaken naar Paramaribo afreizen. Dit kost veel geld en tijd. Nading wil van de minister van Binnenlandse Zaken concreet weten wanneer de bureaus weer operationeel zullen zijn. Hetzelfde geldt ook voor bijkantoren van Sociale Zaken. Een ander probleem dat het Assembleelid onder de aandacht bracht van de regering, is dat van de vervallen producten die verkocht worden. Zij vraagt controle hierop. De bekende problemen rond onderwijs, betaling van schoonmaaksters en criminaliteitsbestrijding werden eveneens aan de orde gesteld.
Vandaag
-
14:28
Santokhi reageert op aanhouding zoon in VS: Vertrouw op rechtvaardige afhandeling
-
14:14
President: Heb gratieverzoek niet gezien; Kanhai toont bewijs van ontvangst
-
12:49
Limburg: We hebben geen andere keus dan de NDP te versterken
-
10:51
Buitengewone AVA Staatsolie op het laatste moment afgeblazen
-
09:25
Stichting 8 December 1982: Gratie voor onrecht is ondenkbaar
-
07:22
Simons bij aanbieding geloofsbrieven: Suriname heeft iets te bieden aan de wereld
-
05:25
Overwegend warm weer met kans op lokale buien
-
03:27
Hamas draagt 20 Israëlische krijgsgevangenen over aan Israël
-
01:33
Kanhai: Nog geen reactie op gratieverzoek 8 december veroordeelden
-
00:59
Column: Wanneer gaat bij EBS het licht echt aan?
-
00:02
Abrahams kijkt uit naar voorstel gratie veroordeelden 8 december 1982
Gisteren
- Suriname presenteert groene ontwikkelingsstrategie op top in Rome
- Houten woning gaat in vlammen op te Balingsula
- 3-jarig jongetje verdrinkt tijdens badmoment in Kajapatie
- SRK pleit voor VN-verdrag ter bescherming bij rampen
- Boogschutters richten pijlen op de toekomst
- Nationale aanpak tegen nieuwe cassaveziekten
- Trainingen museumwezen moeten kennis verdiepen en verbreden
- NDP herdenkt 80e geboortedag Desi Bouterse: architect van nationale eenheid
- VN waarschuwt voor toenemende risico’s na VS aanvallen in Caribische zee
- Wijnerman woont jaarvergadering IMF/Wereldbank bij
- Wisselvallig weer met kans op lokale buien
- Wereldleiders in Egypte voor Gaza-top over wapenstilstand en gijzelaarsruil
- Column: Gedeelde verantwoordelijkheid: de lijm van onze toekomst
- SBB wijst verzoek EBS af: bijna 1000 bruinhartpalen in beslag genomen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 893
- 340 jaar Beraha VeSalom Synagoge: 12-10-1685 – 12-10-2025
- Gezonken boot kan nog niet geborgen worden
- Onze eigen O.S. Maretraite
- Kameroen kiest president: Paul Biya (92) maakt kans op achtste termijn
- VWA en PAHO versterken samenwerking rond welzijn en arbeid
- SEC en overheid bundelen krachten voor Local Content Conference 2025
- Open brief aan president: Wateroverlast, klimaatverandering en noodzaak daadkrachtig beleid
- Hamas bevestigt vrijlating gijzelaars vanaf maandag
- Zonnige zondag met warme middagtemperaturen
- Drugsdeal op parkeerterrein: oudbekende aangehouden
- Column: De last van de favoriet
- Armand Bipat vervangen als technisch directeur EBS