RCR Medical Centre breidt diensten uit
De behandelkamer is knus en heeft ruimte voor zes patiënten. De apparatuur is heel geavanceerd. Tijdens de behandeling kan patiënt televisie kijken of op het net surfen met de aanwezige WiFi. In een later stadium zal er een nachtshift bijkomen meldt Marion Monsanto, manager van het dialyse centrum. “We denken hierbij aan degenen die werken. Sommige mensen hebben geen ruimte om overdag behandeld te worden. De behandeling gebeurt dan in de nachtelijke uren. Zij kunnen hier verblijven, en van hieruit uitgerust vertrekken naar het werk.” RCR is al een maand bezig met het dialyseren. Er zijn mensen op de wachtlijst geplaatst.
Aantal behoeftigen neemt toe
De behoefte voor nierdialyse neemt toe. Ingrid Heerenveen, specialist in het behandelen van nierziekte (nefroloog) merkt op dat het soms moeilijk is om de oorzaak te achterhalen voor het falen van de nieren. De twee hoofdoorzaken voor nierfalen zijn hoge bloeddruk of suikerziekte. Vetzucht en weinig bewegen verhogen de kans op het niet goed functioneren van de nieren. Sommige mensen melden zich te laat aan waardoor de oorzaken niet meer achterhaald kunnen worden deelt de internist mee. De leeftijd van personen met een nieraandoening is wereldwijd, ook in Suriname, aan het dalen. Tot nog toe heeft RCR zes kinderen behandeld tussen de negen en vijftien jaar. “Op dit moment zijn er in Suriname 500 mensen die gedialyseerd worden. Driemaal dat aantal heeft behoefte eraan maar weet het niet. Zij zijn nog niet terminal maar gelet op het leefgedrag is nierfalen niet uitgesloten.
De behandeling geschiedt volgens Nederlandse standaarden. In het hotel wordt de Surinaamse warmte toegevoegd met de service en gastvrijheid deelt Radjinder Thakhoersingh, directeur van RCR, mee. “Dit concept is uniek voor Suriname. RCR is een viersterrenhotel. Wij bieden medische zorg in combinatie met hotelfaciliteiten aan Surinamers en buitenlanders.” RCR Medical Centre beschikt over een polikliniek, biedt fysiotherapie aan, heeft opnamemogelijkheden voor revalidatie na een beroerte en heeft een verloskamer met kraamzorg.
René Gompers
Vandaag
-
06:52
Wereldwijde beurzen schieten omhoog na tariefverlaging VS en China
-
04:54
Veel bewolking en neerslag op deze dinsdag
-
02:56
Taxiën door de politiek: Onderwijsvernieuwing zonder vooruitgang
-
00:59
Column: Geld regeert de verkiezingen: Kapitaal versus integriteit
-
00:00
Roemer: Suriname moet economische cultuur ontwikkelen en tot norm verheffen
Gisteren
- President in dialoog met burgers en strategische beroepsgroepen
- Ode aan de zorg: AZP eert verpleegkundigen en verzorgenden
- Politie houdt 18 verdachten aan tijdens operatie Delta Force
- De melting pot waarin alles hetzelfde smaakt
- Aanhouding na verdachte verstrekking oproepingskaarten
- Ravaksur Plus ziet voorlopig af van acties
- Training ordedienstleden KPS in afrondende fase
- Schoolbroodpakket wordt uitgebreid van 117 naar 180 scholen
- Paus Leo XIV roept op tot 'geen oorlog meer'
- Suriname: Wat er al staat, breek het niet af!
- Regen, zon en onweer op deze maandag
- Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus... geen stemgarantie
- SATCA trekt zich terug voor intern beraad
- President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet politieke draai
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 871
- Mama, waarom zijn de prijzen in de winkel zo hoog?
- Bronto Somohardjo: Alles wat ik ben, heb ik geleerd van vrouwen
- Scholieren laten zich horen tijdens Mi Tori Filmfestival
- Juiste kaart Suriname
- Schietpartij in Koffiekamp: Gouddelver gewond, dader voortvluchtig
- Gerenoveerde RGD-polikliniek Tijgerkreek officieel opgeleverd
- Respect voor alle moeders
- President brengt ode aan moeders
- Gewapende overval in woning aan de Mawakaboweg
- India en Pakistan houden zich aan wapenstilstand
- Criminelen slaan toe in woning ondernemer: grote geldbedragen buitgemaakt
- SEOB over kansen, uitdagingen en beleidskeuzen
- Wat moet er veranderen?
- Regen en onweer op Moederdag
- Taxiën door de politiek: Landbouwers zetten door in moeilijke tijden
- Afscheid van 'Oom Jules': een man van visie, moed en verbinding
- Sewcharan: Kiezers hebben kans om corruptie aan te pakken