Column: Zoon van de president
President Desi Bouterse zei dat het hier gaat om een goed opgezet scenario, dat tot op de puntjes perfect is uitgewerkt. De timing kon niet beter. Vlak rond de Unasur-top vindt de aanhouding plaats. Bouterse zei gekozen te hebben voor ’s landsbelang waarbij hij als staatshoofd zijn taken heeft vervuld, terwijl hij als vader geraakt is.
Hoewel Bouterse stelt dat hij kiest voor het presidentschap en het land op de eerste plaats komt, heeft hij de Unasur-top gebruikt om zijn ambtgenoten uitvoerig in te lichten over de arrestatie. Diverse staatshoofden hebben hun sympathie betuigd met de president, terwijl twee zelfs hun advocaten beschikbaar hebben gesteld in deze case. Ook de Surinaamse justitie zal worden ingezet, deelde de president mee.
Als vader houdt hij zich niet bezig met de persoonlijke activiteiten van Dino, want die is een volwassen man met dertien kinderen. Dino is geen lid van de Counter Terrorism Unit (CTU), ondanks dat vader Desi als president zei dat zijn zoon behoort tot de allerbesten en daarom mede leiding hieraan gaf. Dino reisde, omdat hij zoon is van de president, op een diplomatiek paspoort, genoot diverse privileges en ontleende macht aan de positie van zijn vader.
Terwijl er sinds 20 augustus een internationaal arrestatiebevel was uitgevaardigd tegen Dino, bleek niemand in Suriname hiervan op de hoogte te zijn. De president antwoordde dinsdag op een persconferentie dat hij geen kennis van het bevel droeg. Hoe is het mogelijk dat deze informatie niet bekend was, terwijl Suriname bij diverse internationale organisaties die zich bezighouden met grensoverschrijdende criminaliteitsbestrijding is aangesloten. Hebben deze organisaties Suriname met opzet niet geïnformeerd?
Het is volgens Bouterse een scenario met het doel om de Unasur-top te laten mislukken. De vader, de president, weet niet waarom Dino is gearresteerd. Nu pas zal deze zaak worden uitgezocht. De fout ligt niet bij Dino en zeker niet bij zijn pa. De vinger wordt naar anderen gewezen. De Surinaamse politieke traditie volgende, zou het niet realistisch zijn om te verwachten dat de president zou aftreden. Maar tenminste had hij als ‘vader des vaderlands’ SORRY kunnen zeggen tegen het volk dat wereldwijd te schande is gezet met de arrestatie van ‘the son of the president’.
Nita Ramcharan
Vandaag
-
09:20
Terreur tijdens Chanukah-viering: rouw, heldendom en zorgen over antisemitisme
-
07:22
India en Suriname versterken samenwerking in traditionele geneeskunde
-
05:25
Wisselvallig weer met bewolking, zon en regen
-
03:38
Vader en dochter tijdens vakantie overvallen bij Palmentuin
-
01:47
OM handhaaft strafeis van negen jaar tegen voormalig DNV-hoofd Danielle Veira
-
00:59
Column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
-
00:00
SZF-verzekerden voortaan verlost van bijbetalingen operaties en medicijnen
Gisteren
- PAHO presenteert routekaart tegen ‘stille moordenaar’ hoge bloeddruk
- IPSC sluit sportjaar af met succesvolle Tanfoglio Exhibition Match
- Overheid scherpt aanpak illegale goudwinning in Brownsberg aan
- Politie-update: Drie gewonden bij gewapende beroving te Teling Pasi
- Vernietiging Brownsberg betekent dood van ecotoerisme
- PMAC vestigt hoofdkantoor in Suriname
- Erkend door de Staat, en dan?
- Vrouwen betrapt op reeks winkeldiefstallen bij supermarkt
- Extreemrechtse José Antonio Kast gekozen tot president Chili
- Bewolkt weer met pittige buien in de middag
- Zestien doden en tientallen gewonden bij schietpartij in Sydney
- Man beschoten bij gewapende roofoverval
- Column: Vreemdelingen, vrienden, brothers & sisters
- Schotenwisseling te Telling Pasie; agent gewond geraakt
- Guyana: een economie die explodeert, terwijl dagelijks leven onbetaalbaar wordt
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 902
- Tweede Huisartsen Spoedpost geopend aan Nieuwweergevondenweg
- Gewapende overval op NV Graniet: bewakers gekneveld achtergelaten
- De noodzaak voor goed bestuur aan de top
- Chili staat voor scherpe ruk naar rechts bij presidentsverkiezingen
- Jonge ondernemers krijgen structurele steun
- Meer wetten, minder overzicht: Suriname bouwt zonder fundament
- DNA: Maandag benoeming commissies van rapporteurs 8 wetten
- Contract met Lazard opgezegd; nog US$ 3 miljoen schuld
- Wisselvallig weer op deze zondag
- Soroptimistclub doneert kookvoorzieningen aan vrouwenafdeling Santo Boma
- SOVA vraagt zorgvuldige afweging bij inrichting derde rechterlijke instantie
- Hofpresident Rasoelbaks geïnformeerd over opname derde instantie in Grondwet