Pokigron en Atjoni radeloos door gebrek aan elektriciteit
“We zijn al twee weken bezig te bellen met de Dienst Elektriciteitsvoorziening. Steeds wordt gezegd dat de diesel zal worden bezorgd, maar we zitten nog altijd in het donker”, zegt Jeroe. Jabini benadrukt dat president Desi Bouterse water en elektriciteit topprioriteit vindt. Volgens de parlementariër heeft de Dienst Elektriciteitsvoorziening de boodschap duidelijk niet begrepen.
Ernstig gedupeerd
Ook de politiepost te Pokigron is in het donker. Volgens Jeroe is dit een gevaarlijke situatie. Gedetacheerde Leerkrachten van de voj-school te Pokigron en de basisschool te Atjoni dreigen de school te sluiten. De school, hun huizen en ook het opvangcentrum waar kinderen uit omliggende dorpen blijven, hebben geen elektriciteit. Jabini zegt dat de situatie niet bevorderlijk is. Hij hoopt dat zo snel mogelijk een oplossing wordt gevonden.
De ongeveer 500 gezinnen van Pokigron, willen af van elektriciteit via dieselmotoren. “Wij zijn moe om steeds te bedelen om brandstof en alle ongemakken die deze vorm van elektrificatie met zich meebrengt. Iedereen bij ons is bereid te betalen voor elektriciteit, maar er wordt niets gedaan om daarin structureel te voorzien”, zegt Jeroe. Jabini merkt op dat de dorpen normaal acht tot tien vaten diesel kregen volgens de goedgekeurde begroting. Deze is nu teruggedraaid tot vijf vaten. Dit is volgens hem nauwelijks genoeg voor twee weken.
Oponthoud
Cereso San A Jong van de Dienst Elektriciteitsvoorziening, bevestigt dat er nog geen brandstof is geleverd aan enkele dorpen. Volgens hem is er een oponthoud in het proces. “De financiële stukken moeten getekend worden, pas dan kunnen we de brandstof leveren”, zegt hij. San A Jong zegt te begrijpen dat de situatie nijpend is. “De administratieve afhandeling van zaken moet echter afgewacht worden.”
Jeroe en Jabini benadrukken dat het voor de schoolkinderen een ramp is om in de repetitieperiode en de toetsperiode hun lessen te leren. “De situatie is echt niet te dragen, ik en alle anderen zijn moe van het bellen en contact maken met de Dienst Elektriciteitsvoorziening. Ook de operator van de lichtmotoren belt steeds zonder resultaat, dus stap ik nu naar de media om het bekend te maken, misschien gebeurt er iets”, zegt Jeroe.
Vandaag
Gisteren
- Officieuze verkiezingsdata nog onvolledig; 40 stembureaus ontbreken op dashboard
- Zes partijen tekenen intentieverklaring: VHP alleen achtergebleven
- ABOP gaat ook de intentieverklaring coalitievorming tekenen
- Drie drugsverdachten gearresteerd
- VHP wil hertelling in meerdere districten; coalitievorming voorbarig
- Aankomende coalitie tekent vanavond principe-akkoord
- Bhola: Slordigheden verkiezingsproces worden opgeschoond
- Sterke vrouwen!
- Invalide vrouw komt om bij woningbrand
- Ontsnapte arrestant opnieuw aangehouden
- Vijf personen dakloos door woningbrand aan Ojamastraat
- Hertelling stembureaus Nickerie en Wanica; ernstige fouten geconstateerd
- Lagarde: Euro kan alternatief voor dollar worden bij sterkere EU-integratie
- Ingrid Bouterse enige lijstduwer gekozen met voorkeurstemmen
- Vandaag wat meer zon, maar ook regen
- OKB erkent fouten bij stembureau Balingsoela, maar sluit manipulatie uit
- Adhin geeft volle ondersteuning aan Simons als presidentskandidaat
- Column: De kaarten zijn geschud, schaakspel nog lang niet voorbij
- NDP eist onderzoek naar inlevering stembusmateriaal bij hoofdstembureau Wanica
Eergisteren
- Ramdin draagt BIBIS over aan Mathoera en vertrekt naar OAS
- Jennifer Simons formeel voorgedragen als presidentskandidaat door NDP
- Kinderen vieren culturele diversiteit bij Villa Zapakara
- Guyana kiest op 1 september nieuwe regering
- NDP behaalt meeste stemmen in Coronie
- Pansa uit felle kritiek op gang van zaken bij stembureau Balingsoela
- Twee arrestanten ontsnappen uit cellenhuis politiebureau Rijsdijk
- Suriname wacht op uitslagen ruim 80 stembureaus
- Jonge man verdrinkt bij oversteken ondergelopen brug
- Olieprijzen licht gestegen na handelsbesluit Trump
- Regeringspartij Venezuela behoudt controle over wetgevende macht
- NDP in feeststemming, maar alert voor verlies ‘verkiezingswinst’
- Santokhi: Gesprekken over coalitievorming na officieel resultaat
- De week begint met regen en onweer
- Ingetogen sfeer bij 'de Olifant': gemengde gevoelens uitslagen
- Strenge controle hoofdstembureau Paramaribo; trage binnenkomst stemdozen
- Goudprijs daalt licht nu Trump deadline voor EU-tarieven verlengt
- Nek-aan-nek race tussen NDP en VHP, definitieve uitslag nog onzeker