Pokigron en Atjoni radeloos door gebrek aan elektriciteit
“We zijn al twee weken bezig te bellen met de Dienst Elektriciteitsvoorziening. Steeds wordt gezegd dat de diesel zal worden bezorgd, maar we zitten nog altijd in het donker”, zegt Jeroe. Jabini benadrukt dat president Desi Bouterse water en elektriciteit topprioriteit vindt. Volgens de parlementariër heeft de Dienst Elektriciteitsvoorziening de boodschap duidelijk niet begrepen.
Ernstig gedupeerd
Ook de politiepost te Pokigron is in het donker. Volgens Jeroe is dit een gevaarlijke situatie. Gedetacheerde Leerkrachten van de voj-school te Pokigron en de basisschool te Atjoni dreigen de school te sluiten. De school, hun huizen en ook het opvangcentrum waar kinderen uit omliggende dorpen blijven, hebben geen elektriciteit. Jabini zegt dat de situatie niet bevorderlijk is. Hij hoopt dat zo snel mogelijk een oplossing wordt gevonden.
De ongeveer 500 gezinnen van Pokigron, willen af van elektriciteit via dieselmotoren. “Wij zijn moe om steeds te bedelen om brandstof en alle ongemakken die deze vorm van elektrificatie met zich meebrengt. Iedereen bij ons is bereid te betalen voor elektriciteit, maar er wordt niets gedaan om daarin structureel te voorzien”, zegt Jeroe. Jabini merkt op dat de dorpen normaal acht tot tien vaten diesel kregen volgens de goedgekeurde begroting. Deze is nu teruggedraaid tot vijf vaten. Dit is volgens hem nauwelijks genoeg voor twee weken.
Oponthoud
Cereso San A Jong van de Dienst Elektriciteitsvoorziening, bevestigt dat er nog geen brandstof is geleverd aan enkele dorpen. Volgens hem is er een oponthoud in het proces. “De financiële stukken moeten getekend worden, pas dan kunnen we de brandstof leveren”, zegt hij. San A Jong zegt te begrijpen dat de situatie nijpend is. “De administratieve afhandeling van zaken moet echter afgewacht worden.”
Jeroe en Jabini benadrukken dat het voor de schoolkinderen een ramp is om in de repetitieperiode en de toetsperiode hun lessen te leren. “De situatie is echt niet te dragen, ik en alle anderen zijn moe van het bellen en contact maken met de Dienst Elektriciteitsvoorziening. Ook de operator van de lichtmotoren belt steeds zonder resultaat, dus stap ik nu naar de media om het bekend te maken, misschien gebeurt er iets”, zegt Jeroe.
Vandaag
-
08:50
Gun overleden radiostemmen eindelijk zielenrust
-
06:52
Beijing E-Town: De toekomst is nu!
-
04:54
Warme dag met mogelijk buien in de avond
-
02:56
Vier Caribische landen openen grenzen voor vrij verkeer van burgers
-
00:58
OM is helder over koers en prioriteiten in 2026
-
00:00
Nieuwe coördinator CKP Sewnath: Overheidscommunicatie ligt op intensive care
Gisteren
- Betrouwbare energie voor Nickerie: CDB en India versterken elektriciteitsnet
- Succesvolle start scholen landelijk
- 8 ingerekend in megafraudezaak Melkcentrale: SRD 17 miljoen verduisterd
- SBB legt beslag op bruinhartmasten EBS: onderzoek naar illegale herkomst
- LVV versterkt landbouwkennis met training en certificering
- PALU: Tijd om te breken met decennia van onrealistisch begroten
- De Vliegertraditie: Van Suriname naar Weifang
- Hofpresident verheugd over meer rechters en nieuwe rechtbank
- Japan krijgt eerste vrouwelijke leider van regeringspartij
- Eenheidsmonument Cultuur met het oog op 50 jaar Onafhankelijkheid
- Zonnige start, warme namiddag
- Trump vraagt Israël te stoppen met bombarderen na deelakkoord Hamas
- Suriname boekt historische mijlpaal met financiering GranMorgu olieproject
- Suriname heeft twee opties voor cassatierechtspraak
Eergisteren
- Staatsolie geeft O.S. Matta frisse start met renovatie
- Bewustwordingsmaand borstkanker: vroege opsporing redt levens
- Herman Jintie gekozen tot secretaris WACP
- Hof gaat in 2026 voor transparante en tijdige rechtspraak
- Een stonfutu is niet meer – In Memoriam dr. John Eric Anijs
- Suriname en Canada versterken samenwerking rond economie en onderwijs
- De NDP moet eerlijk zijn over de schuld!
- Suriname en UNDP versterken partnerschap voor duurzame ontwikkeling
- Trump: VS in 'gewapend conflict' met drugskartels Caribisch gebied
- Weer een hete vrijdag voorspeld
- Zwaarbewapende rovers schieten op voertuigen en maken goud en geld buit
- Francisca van Ommeren volgt Adjay Moensi op bij Kabinet van de President
- Column: Het tekort dat nooit hetzelfde tekort is
- Begroting 2026 ingediend: Discussie over inkomsten en tekort