Dc wil mogelijkheden waterrijk Coronie ontwikkelen
Sijlbing heeft nog meer wetenswaardigheden over zijn district. “Coronie bestaat voor 95% uit water. Het water zit in de oude schelpafgravingen en de kust met de visserij. Het meeste zit in de Coroniezwamp die twee keer zo groot is als het eiland Barbados met zijn 285 duizend inwoners.” De dc vindt dat de zwamp een beschermd gebied moet worden, waardoor men wordt gedwongen het op duurzame wijze te exploiteren.
Veel mogelijkheden
Het waterrijke Coronie heeft volgens Sijlbing veel mogelijkheden om van toerisme de belangrijkste inkomstenbron te maken. De zwamp is heel geschikt voor hengelaars, kajakkers en kanovaarders om aan waterrecreatie te doen en de vogelliefhebbers om de veelheid aan vogelsoorten te spotten. Ook in de oude schelpafgravingen moet waterrecreatie mogelijk zijn. De volgestroomde putten die zich tussen kilometerpalen 94-102 bevinden, zijn niet ver van de Oost-Westverbinding en worden binnenkort in kaart gebracht.
De dc wordt helemaal lyrisch wanneer hij de Coronie dijk beschrijft: “Deze dijk loopt van oost naar west en de wind waait ook zo. Ga met je partner bij volle maan op de dijk staan… je wordt gelijk weer verliefd!”
Product ontwikkelen
Met zijn achtergrond in de toerismesector weet Sijlbing als geen ander hoe moeilijk het ontwikkelen van het product is. “Je hebt pas een toerisme product wanneer je alle randvoorwaarden op zijn plaats hebt. Voldoende logeermogelijkheden, entertainment, restaurants, souvenir winkels, allemaal van goede kwaliteit. Het zal even duren voor we zover zijn, maar met wat ik nu doe in deze ‘awareness week’, wordt in feite de aanzet gegeven tot de ontwikkeling van het Coroniaans toerisme product. Het is de bedoeling dat we periodiek een dergelijke week organiseren, in ieder geval jaarlijks.”
De dc zegt dat de afgelopen week is gefocust op het bewust worden van de toeristische mogelijkheden, door Coronianen en mensen buiten het district. Coronie moet worden getransformeerd van ‘tussenstop’ tot ‘overnachting’ district. In november 2011 heeft Sijlbing een onderzoek gedaan naar het toeristisch reisverkeer van Paramaribo naar Nickerie. Slechts 15% van de bezoekers aan Suriname bezoekt Coronie en daarvan is 80% op doorreis naar Nickerie. Volgens de dc is het al winstgevend wanneer de groep op doorreis langer in het district wordt vastgehouden. “Als je die groep kan vergroten en biedt één nacht Coronie, één nacht Nickerie en terug, is daarmee een nieuwe West-Suriname Tour gecreëerd.
Edward Troon
Vandaag
-
16:40
Boogschutters richten pijlen op de toekomst
-
14:42
Nationale aanpak tegen nieuwe cassaveziekten
-
12:44
Trainingen museumwezen moeten kennis verdiepen en verbreden
-
10:47
NDP herdenkt 80e geboortedag Desi Bouterse: architect van nationale eenheid
-
08:51
VN waarschuwt voor toenemende risico’s na VS aanvallen in Caribische zee
-
06:53
Wijnerman woont jaarvergadering IMF/Wereldbank bij
-
04:55
Wisselvallig weer met kans op lokale buien
-
02:57
Wereldleiders in Egypte voor Gaza-top over wapenstilstand en gijzelaarsruil
-
00:59
Column: Gedeelde verantwoordelijkheid: de lijm van onze toekomst
-
00:00
SBB wijst verzoek EBS af: bijna 1000 bruinhartpalen in beslag genomen
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 893
- 340 jaar Beraha VeSalom Synagoge: 12-10-1685 – 12-10-2025
- Gezonken boot kan nog niet geborgen worden
- Onze eigen O.S. Maretraite
- Kameroen kiest president: Paul Biya (92) maakt kans op achtste termijn
- VWA en PAHO versterken samenwerking rond welzijn en arbeid
- SEC en overheid bundelen krachten voor Local Content Conference 2025
- Open brief aan president: Wateroverlast, klimaatverandering en noodzaak daadkrachtig beleid
- Hamas bevestigt vrijlating gijzelaars vanaf maandag
- Zonnige zondag met warme middagtemperaturen
- Drugsdeal op parkeerterrein: oudbekende aangehouden
- Column: De last van de favoriet
- Armand Bipat vervangen als technisch directeur EBS
Eergisteren
- Wie het verkiezingsproces draaiend hield, wacht al 5 maanden op uitbetaling
- Twee minderjarigen ingesloten voor gewapende beroving
- Boot zinkt op Corantijnrivier
- Arrestant overlijdt in cellenhuis Geyersvlijt
- Dorpshoofden vragen om noodmaatregelen na instorting brug Witagron
- RvC-lid zijn is geen erebaantje (meer)
- Collega gebruikt geleende auto voor eigen goudavontuur
- Politiebericht over familiedrama Cocobiacoweg
- Het verband tussen veiligheid en economie voor Suriname
- Internationale coalitie start uitvoering USD 20 miljoen natuurproject
- Warm, zonnig weer met meer bewolking in de middag
- China en VS escaleren handelsconflict: wereldwijde onrust
- Ramsaran: Defensie is niet alleen kracht, maar ook liefde voor land en mens
- Traditioneel gezag wil naamswijziging Stoelmanseiland en erkenning grondenrechten