Criminaliteit in Boven-Suriname wordt aangepakt
Belfort was samen met zijn collega van Regionale Ontwikkeling, Stanley Betterson voor een kennismakingsbezoek bij de granman der Saramaccaners, Belfon Aboikoni. Zij waren vergezeld van directeuren en onderdirecteuren van de betrokken ministeries en het assembleelid Hugo Jabini (Mega Combinatie/NDP). Dit meldt het ministerie van RO.
Criminaliteit uitroeien
In een krutu is er van gedachte gewisseld met het traditionele gezag en bewoners van het gebied. Een heet hangijzer was de aanpak van criminaliteit. Belfort gaf aan dat criminaliteit aan de wortel moet worden aangepakt. Volgens hem ligt het probleem voor een groot deel aan het feit dat vaders hun verantwoordelijkheid niet nemen en moeders alleen achterlaten met kinderen. Hierdoor kan het komen dat kinderen niet genoeg aandacht en liefde krijgen, waardoor zij eerder geneigd zijn het verkeerde pad op te gaan.
De minister deed daarom een beroep op de mannen om hun verantwoordelijkheden te dragen. De overheid zal haar deel doen door het opzitten van een politiepost in het gebied. Verder vroeg hij de mensen alert te zijn en er voor te waken dat hun dorp een schuilplaats wordt voor criminelen.
Zelfwerkzaamheid
Betterson gaf in een uiteenzetting over ontwikkeling aan dat het van belang is dat men niet wacht op de overheid, maar zelfwerkzaamheid betracht. “Mensen moeten hun eigen vooruitgang en ontwikkeling in de hand nemen en richting geven aan hun eigen ideeën. Hierna kan de overheid ondersteuning geven en moet er een samenwerking tussen overheid en de gemeenschap zijn. We moeten elkaar aanvullen”, zei de minister.
De granman zei verheugd te zijn de ministers te mogen ontvangen, aangezien het de eerste keer is dat een minister van Justitie en Politie samen met die van Regionale Ontwikkeling daar een bezoek brengt. De gastheren hadden vooraf een aantal knelpunten op een rij gezet en namens de gemeenschap gaf kapitein Humphrey Bappa deze door aan de gasten. Trainingen voor basya’s, kapiteins en lokale krachten ter ondersteuning van de politie staan hoog op de lijst. Ook willen zij meer poliklinieken en scholen in de dorpen. In de droge tijd zijn de rivieren slecht begaanbaar en vervoer van patiënten en kinderen is dan moeilijk. Andere problemen die de kapitein naar voren bracht, hebben te maken met gebrekkige faciliteiten voor vrachtvervoer in de omgeving van Grandam, slechte elektriciteitsvoorziening en weinig mogelijkheden tot het houden van krutu’s. De mensen willen ook graag aanleg van aanmeersteigers in de verschillende dorpen.
Vandaag
Gisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur
Eergisteren
- Kansenregen zonder resultaat: Robinhood verliest 3–1
- LVV wil jongeren Para vroeg scholen in moderne landbouwtechnieken
- China waarschuwt voor verdeelde wereld en hekelt VS
- Geld en sieraden verdwenen bij politie in strafzaak juwelier
- De stille oorlog
- Colombia staakt wapenaankopen bij VS na kritiek op cocaïnebestrijding
- Man bedreigt partner bij politie: Ik ga haar vermoorden
- Innovatie en technologie in Suzhou en Wuxi: Een Ontdekkingstocht
- Natio en Suriname verdienen een groter publiek
- Overwegend warm en droog weer
- Na Amerikaanse druk draait Trump: TikTok blijft in de VS
- Column: 'Voetbal is net een oorlog'
- VN-top: Klimaat, vrede en ongelijkheid centraal