US Gold Corp voorspelt goudprijs boven US$ 2.000
Hij vindt dat de belangrijkste goudmijnbedrijven hun dividend moeten verhogen om investeerders aan te trekken. Aandeelhouders krijgen niet het rendement dat ze verwachten, nu de goudprijs zo hoog is, voegt hij eraan toe. "Goud (bedrijfs) aandelen zijn ondergewaardeerd en de goudprijs gaat hoger, door alle financiële onzekerheden. Je zult een verdere verschuiving van beleggers zien die hun geld omzetten in goud." McEwen sprak donderdag tijdens de Dahlman Rose & Co Emerging Miners Conference. "Het is op weg naar 5.000 dollar in de komende drie of vier jaar." Goud is donderdag in de Verenigde Staten verhandeld voor US$ 1.654. In september vorig jaar bereikte de goudprijs een recordhoogte boven de US$ 1.900.
"Goud was vorig jaar aan het toeren. Daarna, in het vierde kwartaal, keerde het terug en nam de voorraden met zich mee", zei McEwen, die eerder de beursgenoteerde Goldcorp oprichtte. Het bedrijf is de tweede grootste goudmijn onderneming in Canada en de grootste aandeelhouder van US Goldcorp en van Minera Andes. Beide bedrijven zullen worden samengevoegd tot McEwen Mining Inc. De ondernemingen opereren in Nevada, Mexico en Argentinië.
Dollar tegen euro
McEwen, een zeer gerespecteerde stem in de goud-industrie, die vandaag de hoofdspreker is van de conferentie, zei dat de daling van de goudprijs in het afgelopen jaar voornamelijk het gevolg was van de Europese schuldencrisis. “Een paar jaar geleden nog verhandelden de mensen de dollar tegen de euro. Ze dachten dat de dollar naar de knoppen ging,” stelde hij. "Toen ineens dachten ze, 'Wacht eens even, die strategie werkt niet,' en trokken ze zich terug in de dollar. En goud beweegt vaak in een tegenovergestelde richting van de dollar."
Hij heeft gewezen op de afwijking van de goud bedrijfsaandelen die achterlopen op de prijzen van het metaal - iets wat vaak wordt gezien als een belemmering voor meer investeringen in aandelen van de grote bedrijven, zoals Barrick Gold en Newmont Mining die bekend staan als de 'senioren'. "De senioren hebben hun glans verloren. Als iemand kijkt naar de goudmarkt en ze toevallig kijken naar de senioren, zeggen ze:’Nou, ze hebben niets gedaan.’"
129 procent
McEwen merkte op dat uit gegevens blijkt dat sinds 2006, de goudprijs is 129 procent is gestegen, terwijl de prijs per aandeel van Newmont slechts 6 procent steeg en die van Barrick's maximaal 35 procent. De voorraad van de andere senioren, zoals Kinross en Zuid-Afrika's AngloGold zijn daadwerkelijk gedaald. "Zij zijn de leiders van de industrie, en een investeerder zou naar hen kijken en zeggen:’Ze hebben niets gedaan.’ Je krijgt ze niet eens met de stroom mee."
De goudvoorraad van de senioren, zei McEwen, zijn goed verhandeld onder het door hun verwachte niveau ten opzichte van de goudprijs in de afgelopen 25 jaar. "Ze zijn over-verkocht." De oplossing voor grote bedrijven is volgens hem om hun dividend te verhogen, zoals Newmont dat onlangs heeft gedaan door het dividend te koppelen aan de goudprijs.
"Deze bedrijven, als het management wakker wordt, hebben veel geld en deze metaalprijzen vullen hun schatkamers. In plaats van een aantal van deze verschrikkelijke investeringen die die ze hebben gemaakt, zouden ze moeten beginnen de dividenden te verhogen. "In deze omgeving, waar de opbrengsten zo laag zijn, denk ik dat je veel meer geld kan aantrekken door het goud publiekelijk te maken gekoppeld aan hogere dividenden."
Vandaag
-
10:48
Conflict in Iran verstoort wereldwijde olievoorziening
-
08:51
Phagwá Milan verbindt generaties met cautál als kloppend hart
-
06:53
Spoken word, muziek en voordracht kleuren SABI Literatuurfestival 2026
-
04:55
Wisselvallige maandag met warme middag en lokale buien
-
02:57
Midden-Oosten in vuur en vlam na moord op Khamenei
-
00:59
Column: Golfconflict treft Caribisch gebied en Latijns-Amerika
-
00:00
GuySure-onderzoek afgerond: RvC wacht op ingrijpen regering
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 913
- U-20 Natio wint met 4-0 van Grenada
- Systeemfout in Suriname?
- Regionale landen sturen humanitaire hulp naar Cuba en hervormen relatie met VS
- VMS slaat alarm over besteding SZF-middelen
- President terug van Caricom-top: bilaterale relaties versterkt
- Onderscheiding voor Bhiesnoe Gopal en Ranu Abhelakh
- Afonsoewa: Waarheid over mijn rechtszaak en de misleiding door ex-minister Ramadhin
- Lijk in staat van ontbinding aangetroffen in Klaaskreek; mogelijke verdachte overleden
- RvC EBS: Leo Brunswijk moet schriftelijk reageren na escalatie binnen directie
- Lichaam van Nederlandse toerist geborgen bij Atjoni
- Misiekaba:Investeren in preventie mentale problemen is nationale prioriteit
- Wereldwijde reacties op dood van Iran’s Khamenei: verdeeldheid en onrust
- Ramadhin: De dubbele moraal van Silvana Afonsoewa
- Zonnige 1e dag van maart
- Ayatollah Ali Khamenei: De leider die Irans verzet vormgaf
- Suriname en Brazilië gaan voor moderne landbouw en grotere voedselproductie
- Rijstboeren krijgen padieprijs aangeboden van SRD 500–550 per baal
Eergisteren
- Staatstelevisie Teheran bevestigt dood Ayatollah Ali Khamenei
- SEOB waarschuwt: economie blijft fragiel, strikte discipline en hervormingen noodzakelijk
- Toepassing van aangeleerde landbouwkennis nóg belangrijker dan training
- Dodelijk verkeersongeval op weg naar Tibiti bij Saraban
- SABI Literatuurfestival 2026: lezing over Bea Vianen biedt inzichten in haar literaire loopbaan
- Essentiële bijdrage vrouwen in landbouw blijft onderbelicht
- Anti-corruptie als verkiezingswapen: tussen zuivering en institutioneel risico (1)
- Iran vuurt raketten af op Golfstaten: dode in Abu Dhabi, internationale reacties op escalatie
- Burn-out bij de politie is groeiend probleem
- Internationale reacties op VS-Israël aanval op Iran: toenemende spanningen, oproep tot kalmte
- VS en Israël vallen Iran aan; Iran reageert met raket- en droneaanvallen
- Hogere goudprijs stuwt staatsinkomsten en internationale reserves
- Laatste dag van februari verloopt warm
- Fietsboom in Havana door Amerikaanse brandstofblokkade
- Inflatie in januari licht gestegen; jaarinflatie op 11%
- US$ 180 miljoen uit obligatie-uitbreiding voor sociale en economische projecten