EZ start jaar vol positiviteit met inzegeningsdienst
Het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) is het nieuwe jaar gestart met een inzegeningsdienst. De religieuze leiders pandit Jaiyant Sewgobind, imaam Fayyaz Billar en dominee Michael Persaud hebben maandag gebeden voor minister, Rishma Kuldipsingh en haar personeel. Het doel van deze inzegeningsdienst was om het nieuwe jaar vol positiviteit, hoop, vreugde en motivatie te beginnen aan de werkzaamheden op het ministerie.
Pandit Sewgobind sprak in zijn gebed over het creëren van een prettige werksfeer binnen het ministerie. Hij benadrukte dat dit kan worden bereikt door elkaar te versterken en te ondersteunen. Hij verbond het werk van EZ aan de vier levensdoelen uit de hindoeïstische filosofie – Dharma (plicht), Artha (welvaart), Kama (verlangens) en Moksha (bevrijding) – en onderstreepte zo de essentiële rol van het ministerie voor de samenleving.
Imaam Billar richtte zich op het belang van goed gedrag, karakter en morele waarden. Hij benadrukte dat vriendelijkheid, geduld en respect essentieel zijn voor een harmonieuze samenwerking. Het personeel werd aangespoord om met positiviteit en toewijding hun werk te verrichten, zodat ze een blijvende indruk kunnen achterlaten.
Dominee Persaud bracht zijn boodschap met zang en Bijbelse teksten. Hij benadrukte dat iedereen het potentieel heeft om te excelleren door zijn of haar talenten in te zetten en verder te ontwikkelen. Zijn oproep aan het personeel was duidelijk: zet je gaven in om groei en vooruitgang te realiseren.
Minister Kuldipsingh sprak vol trots over de behaalde resultaten in 2024, waaronder het benutten van meer dan 75% van de begroting voor projecten. Ze somde enkele hoogtepunten op, zoals de vooruitgang op het gebied van ondernemerschap, de versterking van ECD-controles en de digitalisering van bedrijfsvergunningen, meldt EZ. “We hebben nog niet alles bereikt, maar we geven niet op. Integendeel, we gaan door en zullen harder werken om onze doelen te realiseren".
De bewindsvrouw beschreef het afgelopen jaar als uitdagend, maar benadrukte dat in de komende maanden gezamenlijk gewerkt zal worden aan het behalen van de resterende doelstellingen. Ten slotte bedankte de minister alle medewerkers en partners die hebben bijgedragen aan de verwezenlijking van de doelen. “Samen werken we aan een sterker en beter Suriname,” besloot zij.
Vandaag
-
21:26
PRO benadrukt verantwoordelijkheid en trots op 50 jaar Surinaamse onafhankelijkheid
-
20:53
A20: Suriname staat klaar voor een nieuw Jubeljaar
-
18:57
BEP: Een Toekomst van Gelijke Waardigheid voor Alle Surinamers
-
17:02
Koning Willem-Alexander opent Surinamemuseum in Amsterdam
-
16:00
President: De viering is voor vandaag; vanaf morgen bouwen we aan onze roadmap
-
14:44
ABOP: Vijftig Jaar Vrijheid, Veerkracht en Verbondenheid
-
12:46
Suriname heeft een Natio-aanpak nodig
-
10:48
Arbeid als Kompas voor de Toekomst van Suriname
-
08:50
Open brief aan de President van Suriname
-
06:52
Srefidensi 50: de sprong naar een Suriname dat 24 uur leeft
-
04:54
Weerbeeld ondersteunt feestelijke dag
-
02:57
NDP: Samen bouwen aan een verenigd Suriname na 50 jaar onafhankelijkheid
-
00:59
Column: Hier is míjn bijdrage – en nu die van ons allemaal
-
00:00
CCK roept op tot dankbaarheid, gerechtigheid en gezamenlijke inzet
Gisteren
- VHP roept op tot discipline, eenheid en visie
- Abdoel registreert zich als eerste bij Anti-Corruptie Commissie
- Onafhankelijk: 50 schrijvers over 50 jaar Srefidensi gepresenteerd
- Carlo Jadnanansing krijgt SuRo-speld voor uitzonderlijke bijdragen
- Kluis, auto, jachtgeweer en sieraden buitgemaakt bij brute woningoverval
- Steve Ferrier van Sonora Paramarera ontvangt award
- Staatsolie opent offshore-deur voor wereldwijde investeerders
- Zijin eert 175 jubilarissen: 'Jullie inzet is goud waard'
- ONS VOLKSLIED opnieuw bezongen
- China-expo trekt volle zalen: Surinamers maken kennis met technologie, cultuur en innovatie
- Wisselvalling weerbeeld in geheel het land
- COP30 eindigt in teleurstelling: fossiele brandstoffen taboe in slotverklaring
- Onafhankelijkheid vraagt om een nieuwe blik
- 190 Surinamers gedecoreerd: Frits Pengel ontvangt hoogste onderscheiding
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 899
- Bel Louis nou eens op!
- Man gewond bij aanhouding aan de Moengolaan
- Triathlon in Nickerie smaakt naar meer
- Simons eert ouderen tijdens Bigi Sma Dey: Generaties moeten elkaar blijven dragen
- Vijftig jaar Suriname, vijfpuntige ster in vlag, vijf letters NATIO
- Politie administratie wordt volledig digitaal
- Protocol oostelijke grens Suriname moet helder zijn voor binnenlandbewoners
- Herboren Waterkant moet aanjager worden van een vernieuwd historisch Paramaribo
- Zon en lokaal stevige regenbuien
- China wereldleider elektrische voertuigen
- Voetganger komt om bij aanrijding aan de Commissaris Weytingweg
- Ambassade opent bijzondere Nassy-expositie ter ere van 50 jaar Srefidensi