Winst DSB groeit met 60% in 2022
De Surinaamsche Bank (DSB) rapporteert in 2022 een winst vóór belasting van SRD 955,4 miljoen, een toename van 60% ten opzichte van 2021. De groei werd voornamelijk gedreven door een stijging van netto rentebaten met 129,4% dankzij hogere investeringsrendementen. Het eigen vermogen groeide met 41,3% tot SRD 1,91 miljard, waarmee de solvabiliteitsratio verbeterde naar 22,0% (2021: 13,7%).
Donderdagavond werd de Algemene Vergadering van Aandeelhouders (AVA) gehouden in de Royal Ballroom Torarica, waar de jaarrekening over boekjaar 2022 van DSB succesvol werd vastgesteld. Met deze mijlpaal heeft DSB binnen 12 maanden tijd drie jaarrekeningen gepresenteerd aan de aandeelhouders. Voor 2025 is het plan om de laatste twee jaarrekeningen te presenteren, waardoor DSB volledig op schema zal liggen. Tijdens de afgelopen vergadering presenteerden de Raad van Commissarissen (RvC) en de directie de behaalde prestaties, uitdagingen en strategische vooruitzichten van de bank.
De directie lichtte toe dat het jaar 2022 in het teken stond van digitalisering, operationele efficiëntie en klantgerichtheid. Met de introductie van TellerPOS werden transacties in filialen efficiënter en klantvriendelijker. Daarnaast werd het onboardingproces voor zakelijke klanten volledig gedigitaliseerd, wat de klantervaring aanzienlijk verbeterde. Dankzij een focus op kostenbeheersing daalde de kosten-batenratio fors naar 34,9%.
Het risicomanagementkader werd verder geoptimaliseerd, met versterkte naleving van procedures en verbeterde incidentregistratie. Ondanks economische uitdagingen zoals inflatie en wisselkoersschommelingen, toont DSB veerkracht door een strategische focus op klanttevredenheid, innovatie en financiële stabiliteit, meldt de bank.
die de toekomst met zich meebrengt. Vooruitkijkend naar 2025 zal DSB een verhoogde focus hebben op duurzame
groei, verdere digitalisering en de integratie van Environmental, Social & Governance principes.
Tijdens de AVA werd Hemwatie Ramadhin benoemd tot lid van de RvC, onder voorbehoud van goedkeuring door de Centrale Bank van Suriname.
Vandaag
-
06:53
VS-Venezuela: toenemende spanning, maar nog geen directe aanval
-
04:55
Bewolkt begin van de week met kans op regen en onweer
-
02:57
Trainingen museumwezen waardevol voor werkveld
-
00:59
Column: De stilte van Surinaamse vrede
-
00:00
Regering herfinanciert buitenlandse schuld: geen nieuwe lening, wel ademruimte
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 896
- Bromfietser (14) overlijdt na botsing tegen vangrail
- Simons voert Surinaamse klimaatboodschap naar wereldforum in Brazilië
- Eerste lichting verpleeghulpen klaar voor inzet in zorgsector
- Suriname stuurt hulp en betuigt medeleven na verwoesting door orkaan Melissa
- €15.000 beloning voor tip over verdachten moord Sherwin Peterhof
- Man verdronken in kreek te Para
- Lijk aangespoeld aan waterkant van Domburg
- Moshiro voor COP30 in Suriname
- Egypte opent grootste museum ter wereld gewijd aan één beschaving
- Auto volledig van binnen uitgebrand aan de Kropkoolstraat
- HvJ neemt 4e gebouw in gebruik: meer ruimte voor moderne rechtspraak
- Warm weer afgewisseld met buien
- Duizenden doen mee in Srefidensi Trim- en Wandelloop: Eenheid en doorzettingsvermogen
- Lions Club doneert 10 ton rijst voor slachtoffers van orkaan Melissa
- Brand bij loods met ammoniumnitraat aan Martin Luther Kingweg snel geblust
- Hans Breeveld: Onafhankelijkheid is geen moment, maar een proces en een voortdurende uitdaging
Eergisteren
- Hakrinbank schenkt SRD 2 miljoen aan Srefidensi-commissie
- President roept universiteit op tot denkkracht en zelfbewustzijn
- Woning zwaar beschadigd door brand aan Djamanweg in Lelydorp
- Suriname en China bespreken duurzame mijnbouw tijdens conferentie in Tianjin
- De rechtsgeldigheid van de benoeming van de procureur-generaal
- Recidivisten aangehouden na gewelddadige diefstal tijdens stroomuitval in Wit Santi
- Naks eert twaalf Surinaamse iconen met kalender en expositie
- Moordverdachte vrouw glipt weg uit cel (update)
- Gas-to-Shore project SU deel 2
- Jaarinflatie stijgt licht naar 10,7 procent in september
- Wisselvallig weer op eerste dag van november
- Journalisten ervaren de pracht en geschiedenis van de Chinese opera
- Ravin Soerdjbalie benoemd tot directeur Bureau Binnenlandse Zaken
- CBvS governor Roemer: Valutamarkt is ‘compleet imperfect’