Vermeende genocide in Palestina is antisemitische retoriek
Het stuk focust uitsluitend op de vermeende acties van Israël en negeert de gruweldaden van Hamas. Dit creëert een beeld van Israël als enige agressor, wat een stereotiepe framing kan voeden die joden of Israël in ons land als inherent kwaadaardig neerzet. Het gebruik van termen zoals "genocide," "uitroeiing," en "apartheid" tegen Israël, zonder context over de bedreigingen waarmee het land wordt geconfronteerd, lijkt een bewuste poging om Israël in een kwaad daglicht te stellen. Dit kan worden opgevat als een vorm van demonisering die antisemitische implicaties heeft.
Het artikel richt zich op de rechten van Palestijnen, wat legitiem is, maar erkent niet dat Hamas verantwoordelijk is voor het lijden van zijn eigen bevolking door het gebruik van menselijke schilden en het onderscheppen van humanitaire hulp. Door deze context weg te laten, wordt Israël geïsoleerd en gestigmatiseerd, wat indirect antisemitische vooroordelen kan versterken.
Hoewel kritiek op Israël legitiem kan zijn, verandert het in antisemitisme wanneer deze kritiek wordt gekoppeld aan stereotypen, Israël wordt gedemoniseerd of wanneer er met dubbele standaarden wordt gewerkt. Het is belangrijk om dit onderscheid te maken om de discussie eerlijk en constructief te houden.
Er is geen sprake van genocide in Gaza omdat genocide een opzettelijke en systematische uitroeiing is van een volk of etnische groep en dat is niet het geval. De situatie in Gaza is een oorlog waarbij Israël reageert op een terreuraanval van Hamas. Op 7 oktober 2023 heeft Hamas bijna 1.200 burgers in Israël in slechts drie uren tijd vermoord, inclusief vrouwen, kinderen en ouderen. Dit brute optreden was een directe aanleiding voor het huidige conflict.
Hamas gebruikt bewust de Palestijnse burgerbevolking als menselijk schild door militaire infrastructuur te positioneren in woonwijken, ziekenhuizen en scholen. Dit veroorzaakt burgerdoden en vergroot het menselijk lijden, iets wat in strijd is met internationale wetten en morele normen. Het beeld dat Israël zich richt op burgers is daarom een verdraaiing van de realiteit. Het artikel stelt dat Israël de Palestijnen uithongert, maar negeert dat Hamas herhaaldelijk voedsel, water en medicijnen die Israël levert, onderschept en deze verkoopt tegen exorbitante prijzen aan de Palestijnse bevolking. Dit vormt een dubbele tragedie, waarbij Hamas zijn eigen bevolking onderdrukt.
Het conflict kan onmiddellijk worden beëindigd als Hamas de gijzelaars vrijlaat en stopt met raketaanvallen op Israël. Israël heeft keer op keer opgeroepen tot vrede, maar Hamas weigert hieraan mee te werken, wat de lijdensweg van Palestijnen verlengt.
Israël wordt niet alleen geconfronteerd met aanvallen vanuit Gaza, maar ook vanaf meerdere fronten, waaronder Libanon (Hezbollah) en andere radicale groeperingen. Dagelijks worden honderden raketten afgevuurd op Israëlische burgers. Het primaire doel van deze groeperingen is de vernietiging van Israël, wat neerkomt op een strijd om het voortbestaan van het land en zijn bevolking.
Suriname zou Israël moreel moeten steunen in deze strijd tegen terreur. Het gaat hier niet alleen om het verdedigen van Israël, maar ook om het beschermen van universele waarden zoals het recht op leven en veiligheid.
Imro L. Smith
Vandaag
-
19:54
Vierde verdachte meldt zich in ripzaak Sun Parklaan
-
18:15
Afreximbank lanceert $5 miljard fonds voor Suriname
-
16:13
Verschuiving naar ondiep water: Macaw-1 boorput zet Demerara Shelf weer op de kaart
-
14:10
Simons: Energiesector biedt kansen, investeringen en goed bestuur nodig
-
12:51
Jagesar: Bijna helft van Surinames offshoregebied nu onder contract
-
10:48
Noodstroomsysteem actief bij fatale crash Air India Dreamliner
-
08:50
CELOS en APA bouwen verder aan agroforestry
-
06:52
Cristina Fernández de Kirchner onder huisarrest
-
04:54
Vandaag iets meer zon, maar ook onweersbuien
-
02:57
Goerdat (ABOP) niet naar DNA; Santokhi heeft verkiezing nog niet aanvaard
-
00:59
Column: Now, di w’woyo yagi
-
00:00
Santokhi: We hebben basis gelegd voor duurzame energie-economie
Gisteren
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontract voor Blok 66
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale regimes in Zuid-Amerika
- Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun Parklaan
- SIPRI waarschuwt: wereld op rand van nieuwe nucleaire wapenwedloop
- Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot
- Aanhoudende onweersbuien vandaag
- Santokhi blijft langer in functie als VVV president moet kiezen
- Column: A ten doro... fu lusu den privilege
- SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt sprong voorwaarts
Eergisteren
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfietsoverlast
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid
- De koers van het wantrouwen
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeugdcentrum
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaamse rechtsfamilie
- Regenachtig begin van de week
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninstallaties en energie-infrastructuur zwaar beschadigd
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voeden valutapaniek