VHP: Kruispunt om welvaart en welzijn te brengen
Vandaag vieren wij de onafhankelijkheid van de Republiek Suriname. Op 25 november 1975 werd de statutaire band met Nederland definitief verbroken. Als VHP staan we stil bij de viering van 49 jaar onafhankelijkheid. Als we terugkijken naar de geschiedenis, zijn er momenten die een onuitwisbare indruk achterlaten en waarvan de impact eeuwenlang zal aanhouden.
We weten allemaal dat ons land meer dan 300 jaar geleden een kolonie was van Nederland. De relatie tussen Suriname en Nederland werd na de staatsgreep van 1980 steeds slechter. Ook in de periode 2010-2020 nam de spanning toe tussen de beide landen, er was nauwelijks sprake van een goede verstandhouding tussen Suriname en Nederland.
Gelukkig is na het aantreden van regering-Santokhi in 2020, een ommekeer gekomen in de relatie tussen Suriname en Nederland. De diasporagemeenschap heeft een buitengewone waarde voor Suriname op onder andere economisch, sociaal, cultureel en educatief gebied. Beide landen hebben een immense binding met elkaar. Politiek gezien is de relatie tussen beide landen goed. We zijn nu twee gelijkwaardige landen en de soevereiniteit is het symbool van nationale onafhankelijkheid.
Met Oil & Gas productie in 2028 zet Suriname grote stappen vooruit. We staan op het kruispunt om welvaart en welzijn voor de bevolking te brengen, zodat ze niet langer in armoede hoeft te leven. Het is onze verantwoordelijkheid om onze toekomstige generatie een welvarende en evenwichtige natie te geven. We moeten ernaar streven om een land te bieden dat doordrenkt is van sociale rechtvaardigheid, zodat onze toekomstige generaties niet hoeven te worstelen tegen armoede.
Als partij committeren we ons aan nationale ontwikkeling, nieuwe inspiraties, nieuw bewustzijn, nieuwe voornemens, aangezien het land immense mogelijkheden en kansen biedt. De acties die we ondernemen, de stappen die we zetten, de offers die we brengen zullen onze erfenis bepalen. De regering zal de ene na de andere beslissing moeten nemen voor een gouden toekomst van het land.
Onze grootste kracht is vertrouwen, ons vertrouwen in elk individu, vertrouwen in de regering, vertrouwen van elk individu in een mooie toekomst van de natie en vooral het vertrouwen van de wereld in Suriname. Dit vertrouwen is heel belangrijk voor ons allemaal. Dit vertrouwen zal bepalend zijn in de nabije gouden toekomst van Suriname.
We moeten ons nationaal karakter verder versterken en vooruitgaan. Het is onze collectieve verantwoordelijkheid dat onze natie krachtig, dynamisch, hardwerkend, dapper en uitmuntend moet zijn. We moeten vooruitgaan met de boodschap van het leven van de eenheid en ons onthouden van elke taal of stap die de eenheid van het land kan schaden.
Vandaag
-
18:00
Rechtbank heeft VLS doelbewust gesaboteerd
-
17:31
ABOP eert de arbeider op Wrokoman Dey
-
17:02
SOVA: Advies over gefaseerde invoering NBW is genegeerd
-
16:44
SWOS wil rechtvaardiger beleid voor Surinaamse werkenden
-
15:29
Jachtincident loopt fataal af in Casipora-gebied
-
15:01
Verwerking stembiljetten officieel gestart
-
13:33
NDP: Strijd arbeidsvoorwaarden urgenter dan ooit
-
12:55
President benadrukt inzet werkende mens op Dag van de Arbeid
-
12:04
Chaos bij uitbetaling sociale uitkering Brokopondo
-
11:50
Wake voor Adrianna Young gehouden te Waka Pasi
-
11:06
VHP eert arbeiders als stille kracht economie
-
09:10
Bond OW eert Anton de Kom met kranslegging en opruimactie
-
07:12
Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidariteit
-
05:14
Afwisselend bewolking en regen
-
04:53
DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting
-
03:27
Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af
-
01:53
Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verkiezingen in gevaar brengen
-
00:59
Column: Geen zuivere koffie
-
00:00
Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi
Gisteren
- PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika's
- Suriname moet eerst zijn bestuursrecht versterken
- NDP treurt om het overlijden Wijdenbosch – staatsman, bouwer en mentor
- Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt ondanks bezwaren in werking op 1 mei
- Politieambtenaar mishandeld en beroofd van dienstwapen: drie aanhoudingen
- Biza ontvangt 50.000 stembiljetten onder strikte beveiliging
- Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
- Ex-president Wijdenbosch overleden
- Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
- 41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
- Zaaien met olie
- Kans op korte buien in de middag
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering
- Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Eergisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs