OKB pleit voor zijn gelijk in kwestie NPS
Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) blijft erbij dat de juiste weg is gevolgd bij de toetsing van de statuten die de Nationale Partij Suriname (NPS) heeft aangeboden bij de registratie in het openbaar register. De NPS is het hier niet mee eens en is naar de rechter gestapt. Het kort geding wordt vandaag in behandeling genomen. De groene partij wordt bijgestaan door Gerold Sewcharan en OKB (de Staat) door Dwight Kraag. De NPS wil het oordeel van de rechter in deze zaak, maar heeft haar statuten intussen ook gewijzigd. De partij heeft gekozen voor een tweesporenbeleid.
Het OKB zegt in een verklaring dat de Wet op Politieke Organisaties voorschrijft aan welke dwingende vereisten dienen te worden voldaan. Het OKB heeft de NPS na de standaard beoordeling bij een verzoek tot opnieuw registreren in de gelegenheid gesteld haar statuten in overeenstemming te brengen met de Wet op Politieke Organisaties,” stelt voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks van het OKB. De reguliere beoordeling is geen nieuwe actie van het OKB. De toetsing is eveneens in de voorgaande perioden door het OKB gedaan.
Het OKB heeft een standaard beoordelingsformulier ontwikkeld over de vereisten van de genoemde wet om de toetsing c.q. beoordeling voor elke politieke organisatie op een eenduidige en uniforme wijze te kunnen doen. De beoordeling door het OKB geschiedt inmiddels al 14 jaar lang. “De beoordeling van door de NPS ingediende documenten waaronder de statuten heeft op dezelfde gebruikelijke wijze plaatsgevonden,” beklemtoont voorzitter Sheikh-Alibaks. Zoals het OKB in het verleden heeft gehandeld door aan politieke organisaties wiens documenten niet voldeden aan de vereisten van de wet in de gelegenheid te stellen om hun documenten in overeenstemming te brengen met de wet, evenzo heeft het OKB de NPS in de gelegenheid gesteld om haar statuten in overeenstemming te brengen met de wet.
“Het OKB heeft de NPS nimmer afgewezen of aangegeven dat de NPS niet zal worden geregistreerd wanneer haar statuten voldoen aan de wet. Nimmer houdt het OKB een agenda op na om een politieke organisatie uit te sluiten voor deelname aan een verkiezing, te pesten of tegen te werken. Integendeel is het OKB een constitutioneel orgaan dat erop toeziet dat elke kiesgerechtigde of politieke organisatie van hun rechten op een behoorlijke wijze gebruik kan maken,” laat voorzitter Sheikh-Alibaks optekenen.
Vandaag
-
19:14
Taxichauffeur verdacht van verkrachting na aangeboden lift
-
17:33
Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer
-
16:00
Felle woningbrand aan Duisburglaan
-
15:22
Aangespoeld lichaam veroorzaakt opschudding aan Mangrovestraat
-
14:31
Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter
-
12:45
PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meldpunt politieke omkoping in
-
10:47
KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars
-
08:50
De aard die de intentie verraad
-
06:52
VS stopt beschermstatus Haïtianen per september
-
04:54
Ook vandaag zon en onweersbuien
-
02:56
Het kleurrijke Suriname
-
00:58
PALU: Staatsolie moet spreken voor Suriname; niet namens multinationals
-
00:00
Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee vergaderingen
Gisteren
- Hakrinbank sluit boekjaar 2023 af met SRD 57 miljoen nettowinst
- Woonhuis op terrein Financiën afgebrand
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven lichaam
- Afscheid van Patricia Etnel, een vurige stem en warm hart
- Een droom voor de kinderen van Sunny Point
- Kanhai zal proberen straf Bordo in Suriname te laten uitzitten
- Eerste DNA-vergadering zondag om 13:00 uur
- Bordo uitgeleverd aan Frankrijk
- Synergy 360 lanceert digitaal inkoopplatform voor Suriname en Guyana
- Rahemal: 18 jaar wateroverlast door structureel falen
- Miljoenenfonds bij KPS biedt financiële zekerheid voor politieambtenaren
- Meer zon, maar nog steeds onweersbuien
- Paus hekelt verval van internationaal recht
- Topclubs strijden om het landskampioenschap
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord
Eergisteren
- Nieuwe Indonesische ambassadeur wil band met Suriname versterken
- Eijk neemt voorzittershamer over van Atompai
- Weer vervallen producten in supermarkten aangetroffen
- Politiebond hekelt politieke bevorderingen binnen KPS
- 'Het moet anders', zegt het nieuwe regeerakkoord
- Operatieafdeling Diakonessenhuis buiten werking door technische storing
- Regering en Ravaksur akkoord over belastingvoorzieningen
- Parmessar wordt zaterdag beëdigd
- 'Armoedebestrijding moet gestructureerde aanpak krijgen'
- VES: Hervorming gezondheidszorg: Kans op echte verandering onder vrouwelijk leiderschap
- Juridische status Production Sharing Contract: hybride model met stevige publieke garanties
- Vandaag veel meer zon, regen neemt af
- Simons: Geen verdere onderhandelingen in coalitie, ook niet met VHP
- Column: Geduld!
- Inflatie laag, maar prijsdruk blijft voelbaar in specifieke sectoren