Politieke partij gestoeld op winti-cultuur ook in verkiezingsrace
DPS gaat zich ook sterk maken voor meer zichtbaarheid en acceptatie van de wintireligie, gaat samenwerkingen niet uit de weg en verwacht verkiezingswinst te halen.
DPS heeft op een persconferentie in het Blindencentrum in grote lijnen zijn visie en plannen "om Suriname duurzaam tot ontwikkeling te brengen" uitgezet. "Het DPS wordt gestuurd vanuit een winti religieuze grondslag wat ons ertoe dwingt om normen en waarden hoog in het vaandel te houden," benadrukt voorzitter 'Tap Basi' Ramon Mac-Nack. "Vanwege het goddelijke dat ons leidt, zetten wij oprechtheid en eerlijkheid bovenaan. Suriname staat op dit moment voor vele uitdagingen terwijl het vertrouwen in s' landsbestuur steeds sterker daalt. Onze politieke partij is toegewijd aan het realiseren van onze visie en plannen van aanpak door middel van effectief en eerlijk leiderschap."
"We zijn moe van een leiderschap met de mentaliteit van slecht, slechter naar slechtst," vervolgd Mac-Nack. "DPS wil verandering brengen met een bestuursmentaliteit van goed, beter, best. Als politieke partij kijken wij vooruit naar landen en politici die het beter doen. Wij werken met bevriende naties die ons willen helpen en vooruitbrengen." Er is aangegeven dat de partij over genoeg kader beschikt om bepaalde posten in te vullen. Namen - op onderwijsdeskundige Robert Peneux na- konden niet worden genoemd omdat de kans op rancune groot is.
De partij en de wintireligie wordt breedgedragen, benadrukt Mac-Nack aan. Mensen van allerlei pluimage, ook leiders van andere religiën, vinden er hulp. Er zijn veel overeenkomsten met de winti religie. DPS wil ook orde brengen, vele praktiseerders geven de religie een slechte naam. Met een ministerie wil de partij de diverse culturen en religiën een hoger platform geven en op deze manier de eenheid in de samenleving helpen bevorderen.
Op kritiek dat alweer een "pas komen kijken" kleine partij aan de verkiezingen gaat meedoen merkt Mac-Nack op: "We zijn rein van geest en hebben een groot hart. Dat maakt ons uniek. We werken stilletjes achter de schermen en het succes zal kabaal maken." Mac-Nack zegt dat de partij openstaat voor samenwerkingen. Hij verwacht ook dat de partij zetels gaat halen. "W'e smeri wan nanga afu zetel kaba."
Vandaag
-
12:51
Nieuwe machtsbalans op top in China
-
10:48
Woning deels in de as gelegd na voertuigbrand in garage Zuurzakstraat
-
08:50
VS en Venezuela op ramkoers: groeiende spanning in de regio
-
06:52
Marciano Hellings wordt woensdag gehoord door Ontslagcommissie
-
04:54
Zonnige start, later kans op een bui
-
02:57
Grote diplomatieke bewegingen rond Oekraïne
-
00:59
Column: Onvoorwaardelijke steun
-
00:00
Staat derft in 1 jaar ruim US$ 500 miljoen door dalende goudexporten
Gisteren
- Mijn ochtend op het Tian’anmenplein...
- Kwaliteit gegevens uit agrarische telling steeds beter
- Olieprijzen stabiel ondanks nieuwe Amerikaanse sancties
- Hoogbouwwoning in Nickerie in vlammen opgegaan
- Advies aan minister Noersalim van LVV
- Jurist Van Dijk-Silos kritisch over presidentieel besluit en functie Akiemboto
- China toont macht en visie tijdens grootste militaire parade ooit
- Hoogbouwwoning in de as gelegd aan de Gongrijpstraat
- President Ali op weg naar herverkiezing in Guyana; lage opkomst
- Hete woensdag voorspeld
- Goudprijs naar recordhoogte boven $3.500 per ounce
- China scheldt schuld kwijt en schenkt USD 14 miljoen voor ontwikkelingsprojecten
- Dc’s zonder bestuurlijke ervaring worden begeleid en getraind
Eergisteren
- Destabilisering van regio’s: een juridisch en politiek appèl
- 178 verkeersovertredingen vastgesteld tijdens controles Latour
- Voortvluchtige verdachte na acht maanden opgespoord en gearresteerd
- De mythe van slavernij als verklaring
- 15-jarig meisje overleden na vermoedelijk seksueel misbruik
- Politie ontdekt gegijzelde man bij controlepost Klaaskreek: verdachten ingesloten
- Commentaar op het Presidentieel Besluit no. PB 34/25
- Natio bereidt zich voor op laatste fase WK-kwalificatie
- Reactie op: Chief of Staff of Chief of Law?
- Misiekaba: internationale samenwerking cruciaal voor betere volksgezondheid
- Afghanistan worstelt met nasleep van dodelijke aardbeving; hulp beperkt
- Warm en zonnig weer vandaag
- Guyana druk bezig met tellen van de stemmen
- Column: Chief of Staff of Chief of Law?
- President bij installatie dc's: Dienen staat voorop