Brahma Kumaris staat stil bij Internationale Dag van Vrede
Vrede is ons aangeboren
Op 21 september is het de Internationale Dag van Vrede. Iedereen kent wel het onaangename gevoel dat ontstaat wanneer er veel lawaai of tumult is, bij onweer, overstromingen en natuurrampen of zelfs als wij luisteren naar of beelden zien van nieuws waarbij onrecht, geweld of gruwelijke misdaad de boventoon voeren. Stilte echter geeft het gevoel van rust, stelt ons op ons gemak en geeft de ervaring van vrede.
Hoe komt het nu dat onze reacties op geluid en op stilte zo verschillend zijn? Om dit te begrijpen is kennis nodig van wie we werkelijk zijn en van onze relatie met tijd, materie en God.
Vrede tussen lichaam en ziel
Wanneer ik zeg – ik ben Surinamer, ik ben Jane of ik heet Zo - en- zo – dan bedoel ik de naam waarmee het lichaam wordt geïdentificeerd. Zeg ik – mijn vader, broer, vrouw of vriend – dan slaat het op hun relatie met mij. Heb ik het over ‘mijn auto, mijn huis, mijn stoel’ dan heeft dat te maken met mijn eigendommen. Wijs ik naar mijn hoofd, mijn hand, ogen of oren, dan bedoel ik de delen of organen van dit lichaam. Mijn relaties en bezittingen verschillen van mij, maar horen wel bij mij. Ik heb diverse relaties met verschillende personen en maak op verschillende manieren gebruik van de diverse eigendommen. Net zo maak ik ook gebruik van mijn lichaam en van de verschillende organen. Nu rijst de vraag – wie ben “ik” dan?
Vrede is de natuurlijke staat van de ziel
Van oorsprong is de ziel vredevol en heeft de diepe ervaring van totale vrede en stilte, zoals die in de zielenwereld wordt ervaren. Vandaar dat iedere ziel naar vrede verlangt en er alles aan doet om dit verlangen te vervullen. Iedereen zoekt ernaar en probeert het te behouden, in zichzelf, zijn familie, vriendenkring, werkkring of in de gemeenschap. Vrede is zo essentieel dat het onmisbaar is voor goed leven, en toch… het is bijzonder schaars.
Echte vrede is innerlijke stilte, waarin positieve gedachten, zuivere gevoelens en goede wensen een plaats hebben. Diep respect voor zichzelf, waardering en waardigheid zijn daarop gebaseerd. Vrede brengt tevredenheid, geluk, liefde, gelukzaligheid, tolerantie en andere deugden met zich mee.
Het terugbrengen van deze innerlijke staat kan het leven dat tegenwoordig gekenmerkt wordt door gejaagdheid, onrust en stress, haar schoonheid teruggeven. Vrede te blijven ervaren en je daardoor veilig weten, zelfs ten tijde van de grootste opschudding is echt mogelijk, door spirituele kennis en de beoefening van Raja yoga.
De Brahma Kumaris nodigt graag iedereen uit om op in de maand september heel speciaal met vrede bezig te zijn, in stille momenten, tijdens activiteiten of gewoon in gesprekken met anderen. .. denk 't, ervaar 't, beleef 't!
Brahma Kumaris
Graag nodigen wij U uit voor de verschillende programma’s die wij organiseren in verband met deze dag. Zie aangehechte uitnodiging.
Documenten:
Vandaag
-
10:52
Gratis medische zorg in Marwina Ziekenhuis voor Albina en omgeving
-
08:56
Vuurwapenvergunning verlengen? Online doen
-
07:00
US$ 63.000 uitgetrokken voor Carifesta te Barbados
-
05:12
Wat staat ons politiek te wachten?
-
03:33
Bewolking en onweersbuien op deze dinsdag
-
02:07
Monorath belooft verbeteringen voor KPA na werkbezoek Santo Boma
-
00:59
Column: Auto’s voor een kwart, vertrouwen voor nul
-
00:01
Isaacs waarschuwt voor politieke invloed op politie; benadrukt rol OM
Gisteren
- Tijdelijke voogdij cruciaal voor bescherming van minderjarigen
- Veroordeelde in hoger beroep in zaak brandstichting Vaco
- Noersalim in overleg met LVV-bond over dringende personeelskwesties
- Prominente Al Jazeera-journalist gedood bij Israëlische luchtaanval in Gaza
- Para krijgt nieuwe stem in parlement: Michael Marengo
- Suriname en Frankrijk verdiepen samenwerking gezondheidszorg
- Busvergunningen voorlopig stopgezet: Landveld wil strenger toezicht openbaar vervoer
- Wanneer breekt de helft van Suriname echt door?
- Vandaag toelating Michael Marengo tot DNA
- Zonnig, maar bewolking neemt toe
- Europa: Geen vrede in Oekraïne zonder Kyiv aan tafel
- Als de wind onze belofte meevoert...
- Meer dan 25% van begroting 2025 gaat naar ambtenarensalarissen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 884
- Communicatie: De onmisbare sleutel voor succes in het onderwijs
- Ontsnapte arrestanten Ardjopawiro en Cabenda opnieuw opgepakt
- Verdachte ingerekend voor neersteken man
- Uitspraak in zaak mogelijke verduistering door bankmedewerker op 19 augustus
- Een dodelijke waterscooteraanvaring geen toeval, maar beleidsfalen
- 20 jaar geëist tegen ondernemer die verdacht wordt van moord
- Gezond & Bewust 1: Hoge bloeddruk: de stille sluipmoordenaar
- Beveiliger verwondt supervisor met vuurwapen vanwege stress op de werkvloer
- Een transparante overheid via digitalisering: zijn we er klaar voor?
- Bewolking met verspreide onweersbuien
- Haïti roept noodtoestand uit om escalerend bendegeweld
- Verdachten beroving Snesikondre vrijgesproken wegens onvoldoende bewijs
- Simons belooft officiële erkenning Inheemsen en wet tegen concessies in woongebieden